منتشر شده در تاریخ: چهارشنبه ۲۳ دی ۱۳۹۴ - ۱۲:۵۸
شناسه خبر: 268424
گروه :خبر
Copy-of-IMG_79151

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان هرمزگان در آستانه سیزدهمین نمایشگاه کتاب استان های کشور گفت : نمایشگاه های کتاب بهترین هدیه فرهنگی نظام به مردم است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز به نقل از فرهنگ کده ؛ علیرضا درویش نژاد مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان هرمزگان در این خصوص گفت : تا سال ۱۳۸۵ نمایشگاه های بزرگ کتاب در استان ها به صورت موردی و پراکنده و فقط در استان های بزرگ کشور برگزار می شد و بسیاری از استان ها و مردم از این موهبت بی بهره بودند.

وی افزود : با شکل گیری مؤسسه برگزاری نمایشگاه های کتاب کشور این حرکت جنبه جدی تر و منسجم تری گرفت و بر اساس یک زمانبندی مشخص،نمایشگاه های بزرگ کتاب در سراسر کشور به مرحله اجرا در آمد و از آن زمان نیز به صورت مستمر در هرمزگان هر ساله برگزار می شود .

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان عنوان کرد : استان هرمزگان امسال میزبان سیزدهمین دوره برگزاری این نمایشگاه است و به یک مطالبه جدی مردم تبدیل شده و از لحاظ کیفیت برگزاری ، میزان فروش و استقبال ناشران جزء نمایشگاه های برتر کشور محسوب می شود.

درویش نژاد نمایشگاه های کتاب را مهمترین فعالیت فرهنگی هر استان دانست و یاد آور شد : نمایشگاه کتاب شور و نشاط وسیعی را در جامعه ایجاد می کند و همه بخش های اجتماع از کودکان ، نوجوانان ، میانسالان ، کهنسالان را در بر می گیرد.

وی ضمن تأکید بر استمرار این روند در استان ها گفت : بعد از نزدیک به ده سال برگزاری مستمر این رویداد در سراسر کشور و استان ها، نیازمند آسیب شناسی دقیق و تغییر در روند برگزاری و ایجاد تنوع بیشتر به ویژه با تقویت برنامه های بخش جنبی می باشد تا این رویداد همچنان تازگی و اهمیت خود را حفظ کند .

گفتنی است : سیزدهمین نمایشگاه بزرگ کتاب هرمزگان به عنوان سیصد و یکمین نمایشگاه کشور بعد از خوزستان ۱۰ الی ۱۶ بهمن ماه در بندرعباس برگزار می شود .

انتهای پیام/م

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
امام سجاد (ع)چراغ فروزان راه مردم است کودک کشی و نسل کوشی در یمن یک رخداد ظالمانه است دشمن در پی سلب معیار ما می توانیم از ملت ایران است/اقدامات انتظامی پلیسی باشد نه پلیس بازی خداشناسی راه دست یابی به کمال والای انسانیت است/صحیفه سجادیه رساله جامع برگرفته از وحی می باشد نیایش های امام سجاد(ع) وجدان انقلابی توده مردم را برانگیخت برگزاری ششمین کنگره بین المللی امام سجاد(ع)هرمزگان همزمان با ۱۲کشور جهان موج بیداری اسلامی در دنیا مرهون آرمان های امام راحل می باشد/انقلاب اسلامی زمینه ساز ظهور حضرت مهدی(عج) است همکاری مشترک ایران و هلند در زمینه توسعه بنادر و کشتیرانی/ مدیرکل بنادرهرمزگان:سهم ایران در صنعت بانکرینگ منطقه خلیج فارس افزایش می یابد گلابی ، فریب بخور ! شاهرگ اقتصاد کشور آبستن حوادث جاده ای/ خواب آلودگی رانندگان عامل اصلی تصادفات در هرمزگان