منتشر شده در تاریخ: سه شنبه ۰۶ بهمن ۱۳۹۴ - ۹:۱۴
شناسه خبر: 273170
گروه :خبر
IMG_4467
 

به بهانه برپایی نمایشگاه ملزومات ازدواج و جهیزیه:

نمایشگاه ملزومات ازدواج و جهیزیه یا نمایشگاه مبل؟!

در اولین نگاه آنچه در نمایشگاه ملزومات ازدواج و جهیزیه به چشم می‌خورد مبل‌های گرانقیمت در طرح و رنگ‌های متفاوت است و این موضوع تلقی مبل ضرورت اول، دوم و سوم برای ازدواج را در ذهن ایجاد می‌کند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز به نقل از ندای ساحل، نمایشگاه ملزومات ازدواج در بندرعباس برگزار شد. نمایشگاهی که خواندن یادداشت حاشیه آن خالی از لطف نیست.

این روزها توی خیابان‌های شهر یک بنر توجهم را به خود جلب می‌کرد، البته نه تنها توجه من که توجه هر دختر و پسر جوانی یا حتی تازه عروس و دامادها یا پدر و مادرهایی که دوست داشتند دم عیدی وسایل خانه خود را عوض کنند با آن طراحی خاص و ویژه اش جلب می‌شد.

تصمیم گرفتم به نمایشگاه ملزومات ازدواج و جهیزیه بروم .

تمام تصورم از جهیزیه چیزهایی بود که دیده و شنیده بودم البته نه بین خودمان بندری ها از دوستان غیر بندری ام مخصوصا دوست مشهدی ام که چه جهازی آورده بود ومن برای کمکش رفته بودم .از کولر و یخچال و لباسشویی گرفته تا قاشق مربا خوری و چای خوری و انگار بیشترین چیزی که برایشان مهم بود لوازم آشپزخانه بود .

بعد از یک مسیر طولانی به جهانبار و نمایشگاه جهیزیه رسیدم ،آنقدر شلوغ بود که جای پارک به سختی گیر می آمد .وارد سالن شدم ،طبق معمول از غرفه ایی شروع کردم اما هرچه جلوتر می رفتم تا چشم کار می کرد مبلمان بود و مبلمان و مبلمان…

IMG_4473

اول با خودم فکر کردم شاید اشتباه آمده ام ،شاید اینجا نمایشگاه مبلمان باشد نه نمایشگاه جهیزیه،اما همان بنر معروف به کمکم آمد .راه را درست آمده بودم .

خدایی مثلا اگر زوجی یخچال و کولر نداشته باشند آن هم توی بندرعباسی که فقط دو ماهش بهاریست و بقیه اش شبیه کوره ی آجر پزی چطور می توانند روی مبلمان شیک خانه شان بنشینند و پا روی پا بیندازند و عاشقانه به هم زل بزنند چون شاید تلوزیونی هم نباشد.

و مثلا کدبانوی خانه توی کدام قابلمه غذا بار بگذارد و توی کدام بشقاب بکشد تا بتوانند خیلی شیک و مجلسی پشت میز نهارخوریشان شام و صبحانه بخورند .

اما از انصاف نگذریم برای نمک کار هم که شده چند غرفه لوازم خانگی بود که دم فروشندگان مهربانشان گرم .

با دیدن این نمایشگاه علت دیر ازدواج کردن جوانان هم برایم مشخص شد. چون حال دانستم مبل یکی از ملزومات ازدواج است و اگر مبلی نداشته باشی نمیتوانی ازدواج کنی.

البته بندرعباس شهری است که پسر باید جهیزیه منزل را تهیه کند.

چشمش کور، وقتی اسم همسر را بر زبان می آورد باید پای لرز خرید موبلمان، سرویس خواب آنچنانی، یخچال فریزر سایدبای ساید و… بنشیند.

حال هی ما بنشینیم و در رسانه ها بگوییم زندگی ساده، ازدواج آسان و… .

به امید خوشبختی تمام جوانان ایران اسلامی.

نویسنده: باران

انتهای پیام/ش

 

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
تدوین سیاست های کلی توسعه دریایی کشور/صنعت گردشگری در جزیره هرمز ساماندهی می شود ثبت تردد ۳۶میلیون خودرو در جاده های هرمزگان/متوسط نرخ جریان ترافیک در راه‌ها ۱۸۷ وسیله نقلیه است ایجاد رشته های دانشگاهی منطبق با نیاز مناطق آزاد/فعالیت مناطق آزاد اختصاصی شود افزایش مناطق آزاد باید با تامل بیشتری صورت گیرد/ صنعت گردشگری نیازمند یارانه دولتی است امحاء ۵ میلیارد کالای قاچاق در قشم + تصاویر تداوم برداشت آب از دشت میناب فاجعه انسانی به همراه دارد/ احیا دشت میناب نیاز جدی است دشمن بنیان خانواده و فرهنگ جامعه اسلامی را نشانه گرفته/مبارزه با مواد مخدر تکلیف شرعی دولت و ملت است نیروی انتظامی هرمزگان پیشرو در امر مبارزه با قاچاق کالا و مواد مخدر/ رشد چشمگیر کشفیات قاچاق در هرمزگان برجام چراغ سبزی به دشمنان نظام بود/ تکرار تجربه تلخ برجام بی بصیرتی است خواب آلودگی رانندگان مهمترین عامل تصادف در محور حاجی اباد- بندرعباس است