منتشر شده در تاریخ: سه شنبه ۲۳ شهریور ۱۳۹۵ - ۱۲:۴۹
شناسه خبر: 352422
گروه :خبر
iuiii
 

استاد حوزه و دانشگاه عنوان کرد؛

نماز نسخه شفابخش و حلال همه آسیب‌های اجتماعی است

استاد حوزه و دانشگاه گفت: نماز به عنوان یک اولویت،ضرورت و نسخه شفابخش و حلال مشکلات آسیب‌های اجتماعی است

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛به نقل از رودان نیوز؛گردهمایی نقش نماز در پیشگیری از آسیبهای اجتماعی و جلوگیری از منکرات در جامعه اسلامی با حضور حجه الاسلام دکتر محمد داوری استاد حوزه و دانشگاه در محل سالن اجتماعات مدیریت آموزش و پرورش شهرستان رودان برگزار شد.

حجت الاسلام محمد داوری،استاد حوزه و دانشگاه در جمع معاونین و مربیان پرورشی رودان با بیان نقش روحانیون در حل آسیب ها و مشکلات جامعه اظهار کرد: روحانیون معظم همیشه توانسته اند در آگاه سازی افراد مختلف جامعه قدم های مهمی بردارند، ودر همین راستا یکی از مواردی که هم اکنون در جامعه ما باید به آن توجه ویژه شود، برگزاری نماز جماعت است.

وی افزود:با تأملی در گذشته افراد دچار سوءسابقه، متأسفانه نماز، جایگاه اصلی و مهمی در زندگی فردی و اجتماعی آنان نداشته است و چنانچه به موضوع نماز به عنوان یک اولویت و ضرورت و نسخه شفابخش و حلال مشکلات در آسیب‌های اجتماعی نگریسته شود، در آینده‌ای نزدیک قطعاً شاهد کاهش آسیب‌های اجتماعی خواهیم بود.

داوری ادامه داد: در این برهه حساس از زمان و لزوم تقویت مبانی دینی و معنوی و لزوم مداخله زود هنگام در پیشگیری از بحران‌های اجتماعی آتی، نقش‌ مدارس و دانشگاه‌ها در توسعه و ترویج فرهنگ اقامه نماز، می‌بایست با جدیت و با اولویت بیشتری دنبال شود.

استاد حوزه و دانشگاه اظهار کرد: نماز بزرگ‌ترین عامل و مانع فحشا و منکرات است و باید تلاش کنیم همه و همه در جامعه کنونی ما که آسیب‌های اجتماعی گریبان‌گیر آن شده به وسیله نماز پیشگیری‌های لازم را به عمل آورند.

وی ضمن تأکید بر بیانات مقام معظم رهبری در خصوص اینکه یکی از مؤثرترین راه‌ها برای کاستن آسیب‌های اجتماعی ترویج نماز است، تصریح کرد:با توجه به اینکه فریضه نماز بازدارنده از گناه، معاصی و فحشا است و در قرآن کریم نیز به صراحت به این موضوع تاکید شده است و قطعا انجام نماز و سایر فضایل می‌تواند عنصری پیشگیرانه در به حداقل رساندن آسیب‌های اجتماعی باشد که امروز گریبان‌گیر جامعه اسلامی ما شده است.

داوری با بیان اینکه ما امروز بیش از هر زمان دیگر به رعایت چنین مولفه‌های اعتقادی، دینی و عبادی نیاز داریم، خاطرنشان کرد: آموزش‌ها و استمرار برنامه‌های آگاه‌سازی در این زمینه در کنار اهمیت توجه کردن به فرایض الهی می‌تواند زمینه‌های خوبی را در به حداقل رساندن آسیب‌ها به همراه داشته باشد.

انتهای پیام/م

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
طرح پیشگیری از تنبلی چشم در میناب کلید خورد پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی نبود اینترنت ۳G معادله ای چندمجهولی در بشاگرد /بی توجهی مسئولان همچنان ادامه دارد شهرستان بشاگرد بالاترین نرخ بیکاری در کشور/ضعف مدیریت اجرایی شهرستان بروز آفت بیکاری جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است