منتشر شده در تاریخ: دوشنبه ۱۰ آبان ۱۳۹۵ - ۱۲:۳۵
شناسه خبر: 364764
گروه :خبر
img_0046

رئیس دادگستری حاجی آباد اظهار کرد:نماز بزرگ‌ترین عامل و مانع فحشا و منکرات است و باید تلاش کنیم همه و همه در جامعه کنونی ما که آسیب‌های اجتماعی گریبان‌گیر آن شده به وسیله نماز پیشگیری‌های لازم را به عمل آورند .

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛به نقل از  پیارم ،حجت الاسلام صادقی، رئیس دادگستری حاجی آباد در همایش نقش نماز در کاهش آسیبهای اجتماعی اظهار کرد: نماز غذای روح انسان است و خواندن نماز انسان را از کارهای بد باز می دارد زیرا نماز اثرش بر دل انسان است و اگر انسان تا لبه پرتگاه هم برود پرت نمی شود.

صادقی ادامه داد: ترویج نماز قدرت دین اسلام را بالا می برد و انچه که کانون خانواده را گرم نگه می دارد و فرزند را سربه راه می کند و مردخانواده را سر به راه می کند نماز است .
وی با اشاره به آثار و برکات نماز در جامعه اسلامی، تصریح کرد: وفای به عهد، امانتداری، عمل به دستورات قرآن کریم و… از آثار اقامه نماز درنظام اسلامی است.

رئیس دادگستری حاجی آباد اظهار کرد: افرادی که مشکلات فراوانی دارند و گرفتار هستند به دلیل عدم ارتباط آنان با نماز است و آرامش هر فرد در گرو این فریضه الهی است.

صادقی با اشاره به نقش و اهمیت نماز در شکل گیری شخصیت و تربیت فرزندان اشاره کرد و گفت: والدین با رفتارهای دینی خود و به کار بستن شیوه‏های تربیتی مناسب در نمازگزاری فرزندانشان نقش مهمی دارند.

صادقی از خانواده بعنوان مهم ترین نهاد اجتماعی نام برد و افزود: اگر نهاد خانواده به امر نماز حساس باشند، سایراعمال انسان به درستی شکل می گیرد.

وی بیان داشت: با توجه به آمار اعتیاد، حاشیه نشینی، طلاق و بسیاری دیگر از ناهنجاریها در جامعه، فریضه نماز یکی از اعمالی است که در کاهش و دفع آسیبهای اجتماعی نقش مهمی دارد.

وی در ادامه به نقش معنویت در کاهش آسیب های اجتماعی اشاره و اضافه کرد: بر اساس مطالعات، جاهایی که معنویت بیشتر باشد آمار وقوع جرایم و آسیب های اجتماعی پایین می آید که با گسترش فرهنگ نمازخوانی و نهادینه کردن اقامه نماز می توان تا حد زیادی از مسائل، معضلات و مشکلات را حل نمود.

صادقی ادامه داد: در این برهه حساس از زمان و لزوم تقویت مبانی دینی و معنوی و لزوم مداخله زود هنگام در پیشگیری از بحران‌های اجتماعی آتی، نقش‌ مدارس و دانشگاه‌ها در توسعه و ترویج فرهنگ اقامه نماز، می‌بایست با جدیت و با اولویت بیشتری دنبال شود.

صادقی اضافه کرد: نماز بزرگ‌ترین عامل و مانع فحشا و منکرات است و باید تلاش کنیم همه و همه در جامعه کنونی ما که آسیب‌های اجتماعی گریبان‌گیر آن شده به وسیله نماز پیشگیری‌های لازم را به عمل آورند و در مدارس باید معلمان نماز جماعت برگزار کنند و خود معلمین در صف اول نماز حضور داشته باشند تا دانش آموزان از انها الگوبرداری کنند.

وی ضمن تأکید بر بیانات آیت الله بهجت در خصوص ترویج نماز،که گفته اند اگر در کارهایتان تاخیر افتاد دلیلش به تاخیر انداختن نمازتان است تصریح کرد:با توجه به اینکه فریضه نماز بازدارنده از گناه، معاصی و فحشا است و در قرآن کریم نیز به صراحت به این موضوع تاکید شده است و قطعا انجام نماز و سایر فضایل می‌تواند عنصری پیشگیرانه در به حداقل رساندن آسیب‌های اجتماعی باشد که امروز گریبان‌گیر جامعه اسلامی ما شده است.
صادقی با بیان اینکه ما امروز بیش از هر زمان دیگر به رعایت چنین مولفه‌های اعتقادی، دینی و عبادی نیاز داریم، خاطرنشان کرد: آموزش‌ها و استمرار برنامه‌های آگاه‌سازی در این زمینه در کنار اهمیت توجه کردن به فرایض الهی می‌تواند زمینه‌های خوبی را در به حداقل رساندن آسیب‌ها به همراه داشته باشد.

انتهای پیام/م

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123 Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
مخترع جوان رودانی موفق به کسب عنوان نائب قهرمانی مخترعان جهان شد+تصویر برجام نتیجه بی توجهی مسئولان به هشدارهای رهبر انقلاب است/ آمریکا پاسخ عهد شکنی نسبت به مردم ایران خواهد گرفت اهدای اعضای بدن بیمار مرگ مغزی در حاجی آباد به هشت بیمار نیازمند برون سپاری، افزایش نظارت و کیفیت خدمات را به همراه دارد سومین نمایشگاه بین المللی تجهیزات پزشکی در کیش گشایش یافت تمدید قانون داماتو؛ نقض آشکار برجام است/ کمیته نظارت بر برجام محکم در برابرخلف وعده طرف مقابل بایستد آمریکا با نقض برجام بار دیگر دشمنی خود با ایران را اثبات کرد / استکبار بداند که برجام برای ما مقدس نیست/ وادادگی دولت با عزت انقلاب اسلامی سازگاری ندارد اگر برجام را نقض کنند آن را به آتش می کشیم/ تربیت دانشجوی انقلابی در دانشگاه ها یک ضرورت است افزایش ۲۰ درصدی سهم حمل و نقل ریلی/ رشد ۸۲ درصدی تخلیه و بارگیری کانتینری در هرمزگان شهدا مدافعان همیشگی انقلاب اسلامی ایران هستند/ حضور شهیدان گمنام در سواحل نیلگون خلیج فارس نشان دهنده ثبات و امنیت است