منتشر شده در تاریخ: چهارشنبه ۲۳ دی ۱۳۹۴ - ۱۴:۳۲
شناسه خبر: 268405
گروه :خبر
اجلاس استانی نماز_007

نماینده ولی فقیه در استان هرمزگان با بیان اینکه نماز محل شکوفایی است، افزود:محوری ترین کار فرهنگی نماز است و باید در توسعه آن کوشا باشیم.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز ؛ جاسم جادری ،استاندار هرمزگان در اولین اجلاس نماز استان هرمزگان با اشاره اهمیت نماز در قرآن گفت:نماز خواندن در میعادگاه توفیق می خواهدو این توفیقی است  که ما با خالق خودمان پنج بار در شبانه و روز  صحبت کنیم و نماز خیر دنیا و آخرت است که امام خمینی (ره) می فرماید: نماز کارخانه انسان سازی است.

استاندارهرمزگان اظهار کرد:مدیران و دستگاه های اداره باید به موضوع نماز توجه ویژه ای داشته باشند و این موضوعی است که وزیر کشور به ما ابلاغ کرده است  و ما به همه ادارات نامه زده ایم.

وی افزود:خلاصه نماز و دعا نیایش است یعنی از خدا باید علاوه بر مسائل مادی و عاقبت بخیری ما در تقویت نظام خواستار باشیم.

جادری خاطر نشان کرد:همایش هاو اجلاس نمازی علاوه بر اقتدار در مسائل فردی در اجتماع و اقتصاد هم باید مقتدر بود.

 

فردی که عاشق نماز نیست به این دلیل است که نماز را نمی شناسد

حجت ااسلام و المسلمین غلامعلی نعیم آبادی نماینده ولی فقیه استان هرمزگان گفت:ما باید به دو موضوع نماز و جای نماز که مسجد است توجه ویژه ای داشته باشیم.
وی افزود:نماز محل شکوفایی است و مسجد در آن جای است که نماز در آن نیروی خود را پیدا می کند و حتی نماز خواند در مسجد معمولی و جامعه از فضیلت های خاصی برخوردار است.

نماینده ولی فقیه اظهار کرد: با توجه به اینکه  هر قدمی که به طرف مسجد برداشته می شود ثوابی اضافه می شود و گناه کم و هر چه مسجد از خانه دورتر باشد بهره گیری  از ثواب آن بیشتر است.

وی افزود:نماز همه چیز ماست حتی علم هم پیوند نماز و کتاب است که ابوعلی سینا  هر وقت مشکل برای درک مطالب و پیش می آمد در مسجد جامعه دو رکعت نماز می خواند و ما باید این ها را باور داشته باشیم .

نعیم آبادی تصریح کرد: نماز  از درس ما را فرا نمی گیرد بلکه خدا  ما را برای آگاهی بیشتر درس می کند حتی در سخت ترین مشکلات که یک انسان برایش پیش می آید با دو رکعت نماز  او را از سختی ها کمک می کند.

وی افزود: اگر  فردی عاشق نماز نیست به این دلیلی است که نماز را نمی شناسد زیرا که معراج مومن است و دید مومن را بالا می برد.

نماینده ولی فقیه تصریح کرد: هرکس خانه ای برای خدا بسازد خدا در بهشت خانه ای برایش می سازد، خدا می گوید اگر توان ساختن یک مسجد را ندارید به اندازه یک متر کی می توانید کمک کنید.

نعیم آبادی خاطر نشان کرد: باتوجه به اینکه در 72 خطبه در خصوص ساخت مسجد داشته ام و با این خطبه ها آثارش را دیدیم که از 500 مسجد نداشته ایم هم اکنون فقط 100 مسجد  آن ساخته نشده است.

 

اجلاس نماز فضاسازیست برای تبلیغات رسانی 

حجت السلام  محمد حسن فروزان نژاد ، امام جمعه موقت بندرعباس گفت:هدف از اجلاس نماز فضاسازی برای تبلیغات رسانی  است لذا محوری ترین کار فرهنگی نماز است و باید در توسعه آن کوشا باشیم  همچنین به دستگاه های اجرایی تاکید ویژه ای شده است.

وی افزود:اگر نماز را برپا کنید تمام آسیب های کم رنگ می شود و باید در این زمینه تلاش بیشتر شود ،اقامه نماز کار امام زمان است و باید این را در جامعه پررنگ تر نمود.

امام جمعه موقت اظهار کرد: مسجد دردسترس ترین جای می باشد برای نماز که تا کنون 250 مسجددر استان در اقامه صبح ، ظهر و شب برگزار می گردد.

 

 

 

انتهای پیام/م

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
نیروی انتظامی هرمزگان پیشرو در امر مبارزه با قاچاق کالا و مواد مخدر/ رشد چشمگیر کشفیات قاچاق در هرمزگان برجام چراغ سبزی به دشمنان نظام بود/ تکرار تجربه تلخ برجام بی بصیرتی است خواب آلودگی رانندگان مهمترین عامل تصادف در محور حاجی اباد- بندرعباس است توافق FATF پیش زمینه براندازی نهادهای انقلابی است/آمریکا با تعهدات ساختگی به دنبال تامین منافع می باشد/اقتدار نظامی مهم‌ترین عامل بازدارنده تعرض دشمنان است پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی