منتشر شده در تاریخ: شنبه ۲۳ مرداد ۱۳۹۵ - ۱۲:۰۸
شناسه خبر: 346080
گروه :خبر
ContentImages_82647

کارشناس مذهبی با بیان اینکه نماز ضامن بقای جامعه است تصریح کرد: سعادت جامعه و سند رسمی سعادت در دنیا و آخرت نماز است و اگر جامعه‌ای متدین و دور از منکر و فحشا می‌خواهیم که به رستگاری برسد باید به مساله نماز اهمیت بدهیم.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ حجت‌الاسلام فرهنگ تقی فام کارشناس مذهبی با بیان اینکه هر آنچه ناهنجاری و کج‌روی در قالب منکر و فحشا در جامعه دیده می‌شود از ادا نکردن نماز است افزود:کنترل جامعه و فرد به ادای نماز بستگی دارد.

وی افزود: نماز ضامن بقای جامعه است و سعادت جامعه و سند رسمی سعادت در دنیا و آخرت نماز است و اگر جامعه‌ای متدین و دور از منکر و فحشا می‌خواهیم که به رستگاری برسد باید به مساله نماز اهمیت بدهیم.

تقی فام با اشاره به اینکه امروزه ثابت شده است که بسیاری از آسیب‌های اجتماعی در جامعه از عدم توجه به نماز و فرائض دینی نشأت می‌گیرد، افزود: اقامه نماز تنها راه حل مشکلات جوامع بشری است که انسان در سایه آن در مسیر امن الهی قرار می‌گیرد و قادر خواهد بود بر مشکلات یکی پس از دیگری فائق آید.

وی گفت: اقامه نماز اول به عنوان یکی از احکام الهی در جامعه از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است و از او به عنوان حضور در پیشگاه خداوند و اظهار بندگى است که نتیجه‌اش اصلاح و سعادت انسان و به کمال رسیدنش می‌باشد.

تقی فام با اشاره به اینکه فرهنگ اقامه نماز باید از همان کودکی در فرد نهادینه شود، تصریح کرد: والدین و خانواده نقش مهمی در ترویج فرهنگ نماز در کودکان دارند و در آیات و روایات به تربیت فرزندان از همان تاکید فراوان شده است.

 

انتهای پیام/م

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
هیچ اقدامی برای مبارزه با قاچاق کلان انجام نشده/محدودیت های دولتی ضربه به معیشت مرزنشینان است اختلاس از صندوق فرهنگیان افکار عمومی را متشنج کرد/وزیر جدید آموزش و پرورش موضوع اختلاس را به طور دقیق بررسی کند جوانان لارک محروم از امکانات آموزشی و ورزشی/ بی توجهی مسئولان معیشت صیادان لارکی را به گل نشاند برپایی موکب قمر بنی هاشم(ع) هرمزگان با ظرفیت ۳۰۰۰نفری درکربلا تدوین سیاست های کلی توسعه دریایی کشور/صنعت گردشگری در جزیره هرمز ساماندهی می شود ثبت تردد ۳۶میلیون خودرو در جاده های هرمزگان/متوسط نرخ جریان ترافیک در راه‌ها ۱۸۷ وسیله نقلیه است ایجاد رشته های دانشگاهی منطبق با نیاز مناطق آزاد/فعالیت مناطق آزاد اختصاصی شود افزایش مناطق آزاد باید با تامل بیشتری صورت گیرد/ صنعت گردشگری نیازمند یارانه دولتی است امحاء ۵ میلیارد کالای قاچاق در قشم + تصاویر تداوم برداشت آب از دشت میناب فاجعه انسانی به همراه دارد/ احیا دشت میناب نیاز جدی است