منتشر شده در تاریخ: سه شنبه ۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۴ - ۱۸:۳۲
شناسه خبر: 185353
گروه :خبر
556

سرپرست شبکه بهداشت و درمان رودان با اشاره به سیاست افزایش جمعیت، نقش حرفه مامایی را در این زمینه بسیار تعیین کننده و مهم ارزیابی کرد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز به نقل از رودان نیوز، به منظور گرامیداشت «روز جهانی ماما»،جشنی با حضور حسن نجفی سرپرست شبکه بهداشت و درمان رودان، معاونان و مسئولان واحدهای مختلف در سالن اجتماعات شهید فاضلی شبکه بهداشت و درمان رودان برگزار شد.

حسن نجفی، سرپرست شبکه بهداشت و درمان رودان ، حفظ و قوام خانواده‌ و تربیت فرزندان را از جمله وظایف مهم مادران برشمرد و گفت: مرگ مادران باعث از بین رفتن اساس خانواده‌ها می‌ شود، لذا شاخص مامایی که در سلامت مادران نقش بسزایی دارد، جزو شاخص‌های مهم در بحث سلامت است.

وی با اشاره به شعار جهانی « ماماها، برای فردایی بهتر » افزود: امسال روز جهانی ماما در کشور ما از اهمیت ویژه ای برخوردار است، چون سیاست های کشور در راستای جلوگیری از کاهش جمعیت است و نقش حرفه مامایی در این راستا اهمیت بسزایی دارد.

سرپرست شبکه بهداشت و درمان رودان با اشاره به تأکیدات رهبر معظم انقلاب در دیدار با مسئولان جمعیت مامایی کشور، تصریح کرد: فرهنگ سازی و ترغیب جامعه زنان به استفاده از خدمات مامایی و زایمان طبیعی از جمله مهمترین تأکیدات معظم له در این دیدار بود.

نجفی، افزود: شناساندن نقش ماما به جامعه زنان در این برهه حساس، از وظایف مهم و حرفه ای تک تک ماماهای کشور محسوب می شود و لازم است که مسئولان نیز نقش حیاتی ماماها در تامین سلامت مادران و نوزادان را مورد توجه قرار دهند.

سالمی معاون بهداشتی شبکه بهداشت و درمان رودان نیز در این مراسم طی سخنانی، کاهش شاخص مرگ و میر مادران و نوزادان در کشور را مدیون تلاش و همت ماماها عنوان و از تلاش یکایک آن ها در این زمینه قدردانی کرد.

حکیمه اقبالی ، مسئول واحد سلامت خانواده شبکه بهداشت و درمان رودان سخنران دیگر این مراسم بود؛ وی با بیان اینکه دو سوم جمعیت کشور تحت نظارت و مشاوره‌ ماماها قرار دارند، تاکید کرد: تلاش در راستای ارتقای جایگاه ماماها از جمله موارد مهم در خصوص حفظ سلامت مادران و نوزادان است.

مسئول واحد سلامت خانواده شهرستان رودان همچنین به کمبود نیروی ماماهای شاغل در مراکز اشاره نمود و گفت: طبق آمارهای جهانی، بابت هر هزار تولد ۳۰ تا ۵۰ ماما نیاز می‌باشد، که در ایران این آمار حدود ۱۰ تا ۱۲ نفر بوده و می‌طلبد که وضعیت استخدامی نیروهای ماماها افزایش پیدا کند.

در این مراسم از ماماهای منتخب شبکه بهداشت و بیمارستان علی بن ابیطالب (ع) رودان تقدیر شد.

 single
اخبار مرتبط :
لینک کوتاه:

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
امام سجاد (ع)چراغ فروزان راه مردم است کودک کشی و نسل کوشی در یمن یک رخداد ظالمانه است دشمن در پی سلب معیار ما می توانیم از ملت ایران است/اقدامات انتظامی پلیسی باشد نه پلیس بازی خداشناسی راه دست یابی به کمال والای انسانیت است/صحیفه سجادیه رساله جامع برگرفته از وحی می باشد نیایش های امام سجاد(ع) وجدان انقلابی توده مردم را برانگیخت برگزاری ششمین کنگره بین المللی امام سجاد(ع)هرمزگان همزمان با ۱۲کشور جهان موج بیداری اسلامی در دنیا مرهون آرمان های امام راحل می باشد/انقلاب اسلامی زمینه ساز ظهور حضرت مهدی(عج) است همکاری مشترک ایران و هلند در زمینه توسعه بنادر و کشتیرانی/ مدیرکل بنادرهرمزگان:سهم ایران در صنعت بانکرینگ منطقه خلیج فارس افزایش می یابد گلابی ، فریب بخور ! شاهرگ اقتصاد کشور آبستن حوادث جاده ای/ خواب آلودگی رانندگان عامل اصلی تصادفات در هرمزگان