منتشر شده در تاریخ: دوشنبه ۱۵ شهریور ۱۳۹۵ - ۲۳:۴۳
شناسه خبر: 350407
گروه :خبر
جمعیت

یک کارشناس مسائل اجتماعی گفت: نگرش آحاد جامعه خصوصا خانواده ها باید نسبت به زندگی و نقش خانواده اصلاح و دگرگون شود و این مهم ، محتاج به برنامه ریزی و همت ملی است امری که در آن نباید از نقش صدا و سیما غفلت کرد .

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ طاهره عسکری ماشاری ، کارشناس مسائل اجتماعی در گفت‌وگو با خبرنگار سوریاس  با اشاره به معضل کاهش جمعیت و معضل خانواده های کوچک و تک فرزند گفت : مساله افزایش جمعیت و فرهنگ سازی و تغییر نگرش از ضروریات حال جامعه ما است که متاسفانه جامعه اسلامی ما را تهدید می کند  و حتی بنا به فرموده مقام معظم رهبری از قانون گذاری نیز مهم تر و موثر تر است که باید توجه ویژه ای به آن شود.

وی افزود: نگرش خانواده ها و آحاد جامعه ی ما باید نسبت به زندگی و نقش خانواده اصلاح و دگرگون شود و این امر مهم ، محتاج به برنامه ریزی و همت ملی است امری که در آن نباید از نقش صدا و سیما غفلت کرد  و صدا و سیما نقش بسیار پر رنگی در بحث افزایش جمعیت دارد با فرهنگ سازی درست و به موقع . 
این کارشناس اجتماعی تصریح کرد : صدا و سیما با ید رویکردش را اساسی اصلاح کند ، البته برنامه هایی هم که در صدد تغییر نگرش و رویکرد ما به مقوله فرزند آوری است کم نیست اما تجربه نشان داده که تاثیر پذیری غیر مستقیم فرهنگی غالبا شایع تر ، سریع تر و کارآمدتر است .
عسکری ماشاری عنوان کرد: این موضوع در خصوص اصلاح نگرش درباره ازدواج ، سبک زندگی ، قناعت و ساده زیستی هم صادق است و می تواند کار آمد باشد  . 

وی در ادامه خاطرنشان کرد: صدا و سیما باید مبلغ ازدواج در آغاز جوانی باشد و همچنین از به تصویر کشیدن پیایی کشمکش های خانوادگی و طلاق خوداری کند و زیبایی های نقش مادری و پدری را هنرمندانه بازگو کند  تا جوانان به امر ازدواج  پیشگام باشند و استقبال کنند و این نیاز را در خود ببینند و شانه از بار مسئولیت خالی نکنند .
عسکری ماشاری گفت : صدا و سیما و دیگر  این رسانه ها جمعی موظف هستند شادابی ، هم گرایی و پشتیبانی را در خانواده های بزرگ نشان بدهند اما هنوز هم در بسیاری از برنامه ها ، خانواده های پر جمعیت در سطح پایین اقتصادی و فرهنگی به تصویر کشیده می شوند و اکثر خانواده های متمول یا فرهیخته ، نهایتا یک یا دو فرزند دارند . 

کارشناس مسائل اجتماعی بیان کرد: : نقش اقتصاد و معیشت را نباید در زمینه تشکیل خانواده و فرزند آوری انکار کرد بر همین اساس ، حفظ و ثبات ارزش پول ملی ، تعادل و امنیت بازار پول و سرمایه و به طور کلی تدوین و اجرایی سازی نقشه های میان مدت و بلند مدت راهبردی اقتصادی را نباید از نظر دور داشت .
انتهای خبر/ش

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
نیروی انتظامی هرمزگان پیشرو در امر مبارزه با قاچاق کالا و مواد مخدر/ رشد چشمگیر کشفیات قاچاق در هرمزگان برجام چراغ سبزی به دشمنان نظام بود/ تکرار تجربه تلخ برجام بی بصیرتی است خواب آلودگی رانندگان مهمترین عامل تصادف در محور حاجی اباد- بندرعباس است توافق FATF پیش زمینه براندازی نهادهای انقلابی است/آمریکا با تعهدات ساختگی به دنبال تامین منافع می باشد/اقتدار نظامی مهم‌ترین عامل بازدارنده تعرض دشمنان است پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی