منتشر شده در تاریخ: پنج شنبه ۰۲ مهر ۱۳۹۴ - ۹:۱۵
شناسه خبر: 221931
گروه :خبر
IMG13152695

کارشناس روانشناسی با بیان اینکه تاثیرات رسانه ها و وسایل ارتباط جمعی در مدیریت هنجارها و ارزش ها غیر قابل انکار است، اظهار کرد:نقش رسانه ها در گسترش ناهنجاریها و تغییر ارزش های یک جامعه بسیار حساس است .

عطیه زارع ، کارشناس روانشناسی و عضو کارگروه تخصصی زن وخانواده در گفتگو با خبرنگار شبکه اطلاع رسانی هرمز در خصوص تاثیرات رسانه ها و وسایل ارتباط جمعی گفت: در دهه اخیر با رشد سریع تکنولوژی شاهد آسیب ها وتهدیدهایی بی شمار آن در عرصه فرهنگ واخلاق بوده ایم و نقش رسانه ها در گسترش ناهنجاری ها و تغییر ارزش های یک جامعه بسیار حساس است.

 

این کارشناس روانشناسی در ادامه افزود: بر خلاف نگاه روشن فکران که انسان را به 3 دسته سیاه وخاکستری تبدیل می کنند ، قرآن در مقابل آنها انسان را به 2 دسته سیاه و سفید تقسیم می کند ومسیر پیش روی آنها را حق یا باطل می داند.

 

 

زارع تصریح کرد: تاثیرات رسانه های نوین بر ساختار زندگی و هدایت انسانها در عصر ارتباطات غیر قابل انکار است و تاثیر رسانه ها و وسایل ارتباط جمعی در مدیریت فرهنگی و رهبری هنجار ها و ارزش ها بسیار تاثیر گذار است .

 

 

زارع با بیان اینکه با رشد تکنولوژی آسیب ها وتهدیدها ی بسیاری جامعه را هدف قرار داده ، اظهار کرد: در دهه ی اخیر با رشد سریع تکنولوژی شاهد آسیب ها وتهدیدهایی بی شمار آن در عرصه فرهنگ واخلاق بوده ایم .

 

وی همچنین افزود: نقش رسانه ها در گسترش ناهنجاری ها و تغییرارزش های یک جامعه بسیار حساس است لذا با در نظر گرفتن عامل اصلی این ناهنجاری ها و ریشه یابی علل و ارائه راهکار های مناسب باید جهت مقابله با این هجمه ی نرم اقدام کرد .

 

 

این کارشناس روانشناسی و کارگروه تخصصی زن و خانواده گفت: برای جلوگیری از گسترش ناهنجاری ها باید مواردی مانند گسترش ارزش های معنوی و اخلاقی و گسترش و رشد تفکرات فردی ، خود شناسی و رشد هویت فردی و کمک به شناخت خود و کسب هویت فردی و دینی و شغلی و هچنین برطرف کردن شکاف فرهنگی و اخلاقی بین نسل ها و بصیرت افزایی و بصیرت دینی در مقابل با معظلات فرهنگی و اجتماعی را تقویت و انجام داد تا تاثیرات منفی رسانه ها کمتر و کنترل شود.

 

 

انتهای پیام/س

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
نیروی انتظامی هرمزگان پیشرو در امر مبارزه با قاچاق کالا و مواد مخدر/ رشد چشمگیر کشفیات قاچاق در هرمزگان برجام چراغ سبزی به دشمنان نظام بود/ تکرار تجربه تلخ برجام بی بصیرتی است خواب آلودگی رانندگان مهمترین عامل تصادف در محور حاجی اباد- بندرعباس است توافق FATF پیش زمینه براندازی نهادهای انقلابی است/آمریکا با تعهدات ساختگی به دنبال تامین منافع می باشد/اقتدار نظامی مهم‌ترین عامل بازدارنده تعرض دشمنان است پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی