منتشر شده در تاریخ: سه شنبه ۱۲ مرداد ۱۳۹۵ - ۱۷:۵۴
شناسه خبر: 343864
گروه :خبر
روزخبرنگار-رفتار-نیوز

مسئول گروه جهادی رسانه ای شهید دقت میناب اظهار کرد: رسانه‎ها نقش بسیار مهمی در اطلاع رسانی و ساماندهی افکار عمومی دارد و ارزش حقیقی خبرنگار به نقش آفرینی او در خصوص نقاط مثبت و منفی جامعه باهدف اصلاح امور است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ ابوالحسن زاهدی، مسئول گروه جهادی رسانه ای شهید دقت میناب در گفتگو با خبرنگار پایگاه تحلیلی خبری رفتارنیوز، با بیان اهمیت روز خبرنگار در عرصه ارتباطات و اطلاع رسانی و جایگاه رفیع حرفه خبرنگاری پاسداشت این روز را وظیفه همگان برشمرد و گفت: تجلیل از پیشکسوتان عرصه قلم و رسانه باید در دستور کار قرار گیرد، از تجربیات پیشکسوتان این عرصه بهره گرفت و آئین هایی برای تجلیل و تقدیر از آنها برگزار نمود.

 

وی افزود: همه باید تلاش کنند تا با رفع موانع و مشکلات، راه را برای ادامه حرکت خبرنگاران که اطلاع رسانی، آگاهی بخشی، فرهنگ سازی و در نهایت پیشرفت و توسعه جامعه است هموار کنند.

 

مسئول گروه جهادی شهید دقت میناب با اشاره به مهمترین مشکلات خبرنگاران اظهار کرد: نداشتن امنیت شغلی، مسکن ، بیمه و تشکلهای صنفی از جمله مشکلات خبرنگاران است که باید مورد بررسی قرار گیرد.

 

زاهدی با تاکید بر آموزش و توانمندسازی رسانه ها تصریح کرد: باید در جهت ارتقای توان علمی و تخصصی خبرنگاران و روزنامه نگاران و نهایتاً ارتقای کیفیت نشریات شهرستان در حوزه های تخصصی دوره های آموزشی برگزار شود.

 

وی افزود: در شرایط کنونی رسانه‎ها نقش بسیار مهمی در آگاهی دهی و اطلاع رسانی جوامع ایفا کرده و خبرنگاران و نویسندگان حوزه خبر و اطلاع‎ رسانی با اخبار، گزارش‌ها، مطالب تحلیلی و… نقش غیرقابل انکاری درساماندهی افکار عمومی، افراد و جامعه برعهده دارند، ارزش حقیقی خبرنگار نیز به نقش آفرینی او در خصوص نقاط مثبت و منفی جامعه باهدف اصلاح امور است.

 

مسئول گروه جهادی شهید دقت میناب خاطر نشان کرد: ۱۷ مرداد ماه به پاسداشت شهید محمود صارمی بعنوان روز خبرنگار نامگذاری شده که وجه نامگذاری سالروز شهادت یک خبرنگار به عنوان «روز خبرنگار» نه تنها یادآور جایگاه پاسداشت فرهنگ ایثار و شهادت در فرهنگ کشورمان است بلکه می‌تواند به برخی از مشخصه‌های مشترک بین شهید و خبرنگار از جمله خلوص و شجاعت نیز اشاره‌ای داشته باشد.

 

 

انتهای پیام/

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
طرح پیشگیری از تنبلی چشم در میناب کلید خورد پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی نبود اینترنت ۳G معادله ای چندمجهولی در بشاگرد /بی توجهی مسئولان همچنان ادامه دارد شهرستان بشاگرد بالاترین نرخ بیکاری در کشور/ضعف مدیریت اجرایی شهرستان بروز آفت بیکاری جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است