منتشر شده در تاریخ: سه شنبه ۲۲ تیر ۱۳۹۵ - ۱۶:۴۲
شناسه خبر: 338602
گروه :خبر
hormoz

دبیرکل مجمع جهانی اهل بیت(ع) گفت: همانگونه که انجام سایر دستورات اسلام همچون نماز، روزه، امر به معروف و نهی از منکر ضروری است رعایت عفاف و حجاب نیز امری واجب است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از راه دانا؛ حجت‌الاسلام محمدحسن اختری، دبیرکل مجمع جهانی اهل بیت (ع) در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی طنین یاس در خصوص نقش والدین در تربیت نسل عفیف گفت: نقش والدین به عنوان نخستین مرکز تربیت انسان اهمیت بسیار بالایی دارد.

وی با اشاره به اینکه والدین در تربیت فرزندان صالح، امانت دار، با تعهدات ایمانی و اخلاقی وظیفه و مسئولیت سنگینی دارند، عنوان کرد: یکی دیگر از وظایف والدین تربیت نسل عفیف و محجبه است چرا که نهاد خانواده مرکزی است که نقش تربیتی آن در تمام دوران زندگی انسان ادامه داشته و نقش به سزایی را بر عهده دارد.

دبیر کل مجمع جهانی اهل بیت(ع) اظهار داشت: والدین همواره باید مراقبت، ناظر و مشرف بر اعمال و رفتار فرزندان خود باشند تا مبادا در دام شیاطن قرار گرفته و گمراه شوند.

حجت الاسلام اختری در پاسخ به این سوال که آیا حکومتی کردن حجاب و عفاف به این مساله صدمه نمی زند، گفت: در حکومت اسلامی باید به احکام و مسائل عامه توجه داشته باشد مسئله پوشش در هر حکومت اسلامی امری ضروری است.

وی افزود: اینکه برخی مسئولان به وظایف اسلامی خود عمل نکنند دلیل بر این نمی شود که به احکام حجاب و عفاف بی توجهی شده یا نادیده گرفته شود همه مسلمانان وظیفه دارند که همه احکام اسلامی از جمله مساله حجاب و عفاف را رعایت کنند.

دبیرکل مجمع جهانی اهل بیت(ع) در ادامه گفت: همانگونه که انجام سایر دستورات اسلام همچون نماز، روزه، امر به معروف و نهی از منکر یا سایر موارد دیگر ضروری است رعایت عفاف و حجاب نیز امری ضروری و واجب است که همه اقشار جامعه باید به آن توجه داشته باشند.

حجت‌الاسلام اختری با اشاره به کوتاهی در باره ترویج حجاب و عفاف بیان داشت: اگر امروز در جامعه بی بندوباری و ولنگاری گسترش یافته بخشی از آن به کوتاهی نهادهای مسئول در ترویج و تشویق مساله عفاف و حجاب بوده بخشی از آن نیز به تبلیغات دشمنان اسلام بر علیه حجاب و عفاف از آن سوی مرزها مربوط می شود.

وی در پایان خاطرنشان کرد: برای مقابله با تهاجم فرهنگی دشمن بر علیه حجاب و عفاف باید همه مسئولان، نهادها، موسسات و خانواده ها به صورت همه جانبه و جهادی اقدام به حل معضل بی حجابی یا بدحجابی نمایند.

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
هلال احمر شهرستان بستک فاقد کمترین امکانات رهاسازی مصدوم است /احداث پایگاه امداد جاده ای ضروری است اعزام دانش آموزان بستکی به اردوی راهیان نور جنوب کشور ایران در جایگاه نهم علمی صنایع دریایی جهان قرار دارد/ از ظرفیت های علمی استفاده مناسب نشده است برخورد تریلی با پژو در حاجی اباد ۲ کشته برجای گذاشت مسکن مهر چالشی پیش روی قطب اقتصادکشور/ کام تلخ مهرنشینان بندرعباسی ازتدبیردستگاهها توسعه صنعت گردشگری دریایی نیازمند توجیه اقتصادی/ بی ثباتی درمدیریت مهمترین مشکل صنعت گردشگری دریایی است دولت توان تخصیص اعتبار به عمران و توسعه کشور ندارد/مسئولان استانی منتظر دریافت اعتبار از مرکز کشورنباشند قطب اقتصاد کشور فاقد بیمارستان تخصصی زنان/ پروژه بیمارستان جامع زنان هرمزگانی در کمای مطلق تعرفه های گمرکی بازبینی می شود/سهم درآمد بخش دریایی کشور۱۷ میلیارد دلار است جایگاه قانونی مناسبی برای صنعت دریایی وجود ندارد/ صنعت دریانوردی نیازمند تقویت از سوی نظام بانکی است