منتشر شده در تاریخ: دوشنبه ۱۵ شهریور ۱۳۹۵ - ۱۲:۲۰
شناسه خبر: 347378
گروه :خبر
حجهههههه

یکی دیگر از فواید مهم حجاب در بعد اجتماعی ، حفظ و استیفای نیروی کار در سطح جامعه از یک سو و ایجاد ثبات و فضای معنوی و به دور از بی بند و باری از سوی دیگر است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛  حجاب و پوشش ، در ابعاد مختلف دارای آثار و فواید زیادی است که در این متن به بعضی از مهم ترین آنها اشاره خواهیم کرد  :

فایده حجاب در بعد فردی :

یکی از فواید و آثار مهم حجاب در بعد فردی ، ایجاد آرامش روحی و روانی بین افراد جامعه است که یکی از عوامل ایجاد آن عدم تهییج و تحریک جنسی است که  در مقابل ؛ فقدان حجاب و آزادی معاشرت های بی بند و بار میان زن و مرد ، هیجانها و التهابهای جنسی را فزونی می بخشد . رعایت حجاب و پوشش اسلامی نه تنها احساس وقار و متانت زن را به لحاظ روحی – روانی افزایش می دهد ، بلکه زمینه را برای هر گونه فعالیت اجتماعی و مشارکت اجتماعی به نحو بهینه فراهم می آورد و فضایی  توام با آرامش فکری و عملی در بستر جامعه برای خود فرد و آحاد اجتماع ایجاد می کند .

فایده حجاب در بعد خانوادگی :

همچنان که در علل پیدایش حجاب ذکر شد، رعایت حجاب باعث استحکام بیش از پیش خانواده می گردد و برعکس ، فقدان حجاب باعث انهدام نهاد خانواده می شود ، حداد عادل در کتاب فرهنگ برهنگی و برهنگی فرهنگی در صفحات ( 69 و 70 ) تاثیر برهنگی را در اضمحلال و خشکیدن درخت تنومند خانواده ، این گونه بیان کرده است : در جامعه ای که برهنگی بر آن حاکم است ، هر زن و مردی همواره در حال مقایسه است ، مقایسه ی آنچه دارد با آنچه ندارد و آنچه ریشه ی خانواده را می سوزاند این است که این مقایسه آتش هوس را در زن و شوهر و مخصوصا در وجود شوهر دامن می زند . زنی که بیست یا سی سال در کنار شوهر خود زندگی کرده و با مشکلات زندگی دست و پنجه نرم کرده در غم و شادی و هم و غم زندگی او شریک بوده است ، پیداست که اندک اندک بهار چهره اش شکفتگی خود را از دست می دهد و روی در خزان می گذارد . در چنین حالی که سخت محتاج عشق و مهربانی و  وفاداری همسر خویش است ، ناگهان زن جوان تری از راه می رسدو در کوچه و بازار ، اداره و مدرسه با پوشش نامناسب خود به همسر او فرصت مقایسه ای می دهد و این مقدمه ای می شود برای ویرانی اساس خانواده و بر باد رفتن امید زنی که جوانی خود را نیز بر باد داده است و همه ی خواهران جوان لابد می دانند که هیچ جوانی نیست که به میانسالی و پیری نرسد و لابد می دانند که اگر امروز آنان جوان و باطراوتند در فردای بی طراوتی آنان ، باز هم جوانانی هستند که بتوانند برای خانواده فردای آنان ، همان خطری را ایجاد کنند که خود آنان امروز برای خانواده ها ایجاد می کنند . رعایت حجاب و پوشش مناسب ، فضای روحی و معنوی خانواده را برای یک زندگی آرام و توام با آرامش و اعتماد فراهم می کند . به عبارتی حس اعتماد زن و شوهر نسبت به هم نه تنها بیشتر می شود بلکه هر گونه ابهام و تردید در فضای خانواده را از بین می برد ، چرا که اگر زن و شوهر این حس اعتماد را داشته باشند ، انسجام و یکپارچگی خانواده را حفظ خواهند کرد ،اما اگر بی اعتمادی در فضای خانه حاکم شود موجبات بروز اختلاف و کشمکشها و درگیریها در فضای خانه به وجود آمده و چه بسا زمینه را برای طلاق و جدایی از یکدیگر فراهم کند .

فایده حجاب در بعد اجتماعی

یکی دیگر از فواید مهم حجاب در بعد اجتماعی ، حفظ و استیفای نیروی کار در سطح جامعه از یک سو  و ایجاد ثبات و فضای معنوی و به دور از بی بند و باری از سوی دیگر است . بر خلاف نظام ها و کشورهای غربی که میدان کار و  فغالیت های اجتماعی را با لذت جویی های جنسی در هم می آمیزند اسلام می خواهد با رعایت حجاب و پوشش ، محیط اجتماع از این گونه لذت ها پاک شده و لذت های جنسی فقط در چارچوب خانواده و با ازدواج مشروع صورت گیرد .

با این نگرش نه تنها فضا برای هر گونه فعالیت اجتماعی مستعد می شود ؛ بلکه زمینه های مشارکت و حضور یکپارچه زن را در عرصه های مختلف اجتماع برای فعالیت های اجتماعی فراهم می کند .

انتهای پیام /

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
نیروی انتظامی هرمزگان پیشرو در امر مبارزه با قاچاق کالا و مواد مخدر/ رشد چشمگیر کشفیات قاچاق در هرمزگان برجام چراغ سبزی به دشمنان نظام بود/ تکرار تجربه تلخ برجام بی بصیرتی است خواب آلودگی رانندگان مهمترین عامل تصادف در محور حاجی اباد- بندرعباس است توافق FATF پیش زمینه براندازی نهادهای انقلابی است/آمریکا با تعهدات ساختگی به دنبال تامین منافع می باشد/اقتدار نظامی مهم‌ترین عامل بازدارنده تعرض دشمنان است پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی