منتشر شده در تاریخ: شنبه ۰۸ آبان ۱۳۹۵ - ۱۰:۰۵
شناسه خبر: 364168
گروه :خبر
%d9%85%d8%b9%d8%a7%d8%b1%d9%81%d9%87

رئیس دانشگاه پیام نور مرکز بین الملل قشم اظهار کرد: نقش بی بدیل زنان در پیشبرد اهداف نظام اسلامی انکار ناپذیر است و هم گام با مردان نقش بزرگی در پیروزی انقلاب اسلامی و هشت سال جنگ تحمیلی ایفا کردند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز به نقل از هرمزپرس؛ حسین هژبریان، رئیس دانشگاه پیام نور مرکز بین الملل قشم در همایش بزرگ دختران آفتاب”بانوان زینبی”قشم گفت: زنان امروز توانسته اند توانایی، کارایی، هوش و درایت بالای خود را در عرصه های مختلف سیاسی، اجتماعی و فرهنگی کشور به نمایش همگان بگذارند و یاری رسان مشکلات کشور باشند.

رئیس دانشگاه پیام نور مرکز بین الملل قشم  با بیان اینکه نقش زنان در پیشبرد اهداف نظام با فعالیت هایی در عرصه اجتماعی، فرهنگی و سیاسی کشور را نمی توان منحصر به یک دهه یا یک دولت خاص دانست، اظهار کرد: همه شاهد بوده ایم که  زنان ایران اسلامی هم گام با مردان این مرز و بوم چه نقش بزرگی را در پیروزی انقلاب اسلامی و هشت سال جنگ تحمیلی عراق علیه ایران ایفاء کردند.

هژبریان با اشاره به نقش زنان در دوران انسانهای اولیه و  جنبش های متعدد که در اثر نقش زن ایجاد شد، تصریح کرد: در اسلام زن و مرد به لحاظ خلقت یکسان هستند و مسیر تعالی برای هر دوی آنها فراهم شده است اما در غرب نگاه ابزاری به هویت زن وجود دارد و او به عنوان یک کالای ارزان وارد عرصه اقتصادی شده است.

وی افزود: نمی توان تغییرات جایگاه زنان و حضور آنان را در اجتماع نادیده انگاشت و لازم است که جامعه پیش بینی های لازم را دراین باره اتخاذ کند چرا که زنان امروز جدای از نقش و جایگاه همسری و ‌مادری عهده دار نقش های دیگری چون اقتصادی در جامعه شده اند که جامعه باید پاسخگوی نیازهای آنان باشد.

رئیس دانشگاه پیام نور مرکز بین الملل قشم با تاکید تاکید بر نقش بی بدیل زنان در جامعه امروزی، بیان کرد: زنان امروز نه در یک جبهه که در دو جایگاه؛ یعنی خانه و اجتماع در جهت رشد خود، خانواده و کشور گام های بلندی برمی دارند. یعنی زنان جایگاه خود را در اجتماع یافته و آن را باور کرده اند.

هژبریان خاطرنشان کرد: در رژیم گذشته نگاه ابزاری به زن در ایران حاکم بود اما پیروزی انقلاب اسلامی ایران باعث نگرش ارزشی به زنان شد به گونه ای که هم اکنون عرصه های علمی کشور در اختیار زنان است.

انتهای پیام/م

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123 Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
تکرار تراژدی غرق شدگی در سواحل قشم داغی بر دل خلیج فارس کابوتاژ یک میلیون تن کالای غیر نفتی درکیش/ تردد سه هزار مسافر در سال جاری برجام برنامه ای بود تا به دنیا بفهمانیم امریکا قلدر و بی منطق است برداشت ۱۵۰۰ تن میگو در فصل صید/ اشتغال زایی بیش از ۱۸۰ صیادهرمزگانی مخترع جوان رودانی موفق به کسب عنوان نائب قهرمانی مخترعان جهان شد+تصویر برجام نتیجه بی توجهی مسئولان به هشدارهای رهبر انقلاب است/ آمریکا پاسخ عهد شکنی نسبت به مردم ایران خواهد گرفت اهدای اعضای بدن بیمار مرگ مغزی در حاجی آباد به هشت بیمار نیازمند برون سپاری، افزایش نظارت و کیفیت خدمات را به همراه دارد سومین نمایشگاه بین المللی تجهیزات پزشکی در کیش گشایش یافت تمدید قانون داماتو؛ نقض آشکار برجام است/ کمیته نظارت بر برجام محکم در برابرخلف وعده طرف مقابل بایستد