منتشر شده در تاریخ: چهارشنبه ۲۳ دی ۱۳۹۴ - ۱۲:۵۴
شناسه خبر: 268351
گروه :خبر
IMG_0955

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر کیش افزود:نقش بسیج مردمی در برخورد با آسیب‌های اجتماعی بسیار مؤثر و بانفوذ بوده وبسیج با و اطلاع‌رسانی از آسیب‌های اجتماعی به‌ویژه معضل مواد مخدر مصون دارد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز به نقل از کیش پرس، محمد حسن جهان،دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر کیش در  ویژه برنامه های شورای هماهنگی مبارزه با موادمخدر کیش در امر مبارزه با پدیده خانمانسوز اعتیاد، ضمن حضور در جمع فرماندهان و کارکنان ناحیه مقاومت بسیج سپاه کیش  به بیان جایگاه این نهاد مقدس در امر پیشگیری از آسیب های اجتماعی در جامعه بویژه اعتیاد پرداخت.

دبیرشورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر کیش با اشاره به نقش مهم بسیج در اقدامات فرهنگی پیشگیری از اعتیاد ، بسیج را یکی از بازوان توانمند شورای هماهنگی مبارزه با موادمخدر دانست.
وی با یادآوری رشادت ها و جانفشانی های بسیجیان در طول هشت سال دفاع مقدس افزود: خون های پاک شهیدان بزرگوار بسیجی بود که اقتدار و سربلندی ایران اسلامی را به ارمغان آورد و برای همیشه نظام اسلامی ایران را در دنیا ماندگار کرد.
جهان احساس، مسئولیت و تعهد در برابر انقلاب را مهمترین و بارزترین ویژگی بسیج دانست و اظهار کرد: بسیجیان به بهترین نحو وحدت و همدلی مردم ایرا ن در دفاع از میهن اسلامی را در طول سالیان سال به ظهور رسانده‌اند.
وی استفاده از ظرفیت های مردمی را برای مبارزه با این موضوع موثر خواند و گفت: پشتوانه مردمی در این زمینه می تواند به راه حل های عملی برای مبارزه با این پدیده کمک کند.
جهان تصریح کرد: مبارزه با این پدیده نیازمند عزم ملی بوده و باید مردم و نیروهای بسیجی در این زمینه دخیل باشند تا اقدامات لازم و موثرتری برای مقابله با این معضل اجتماعی صورت گیرد.
وی با یادآوری موضوع ریشه کن کردن فلج اطفال به همت نیروهای بسیج گفت: در امر پیشگیری از اعتیاد نیز می توانیم با همت همه بسیجیان این معضل را همانند فلج اطفال ریشه کن کنیم.
جهان در ادامه به تاکیدات وزیر کشور و دبیرکل ستاد مبارزه با موادمخدر مبنی بر استفاده از ظرفیت بسیج در امر مبارزه با موادمخدر اشاره کرد و گفت: با توجه به اینکه بسیج گسترده‌ترین، فعال‌ترین و موثرترین شبکه اجتماعی کشور است، باید بسیج وارد صحنه مبارزه با مواد مخدر شود.
وی تاکید کرد: اگر مردم و بسیج را وارد صحنه مبارزه با مواد مخدر نکنیم یقینا با روش های اداری و رسمی قادر نخواهیم بود مسئله را حل کنیم، هرچند که کارهای بسیار خوبی در این زمینه انجام شده است.
دبیر شورای هماهنگی مبارزه با موادمخدر جزیره کیش اضافه کرد: بسیج با استفاده از نیروهای مردمی که در پایگاه‌ها دارد می‌تواند تمام اقشار جامعه و گروه‌های هدف را با آگا‌ه‌سازی و اطلاع‌رسانی از آسیب‌های اجتماعی به‌ویژه معضل مواد مخدر مصون دارد.
جهان در مورد مصرف موادمخدر در سطح جزیره و در بین خانواده تذکر داد و گفت: ما باید ‘ نه گفتن’ را به فرزندان آموزش دهیم و آن را به یک فرهنگ در جامعه تبدیل کنیم و در این راه شما بسیجیان عزیز باید پیشگام باشید.
محمد حسن جهان در پایان با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری مبنی بر اینکه مبارزه با مواد مخدر جهادی مقدس است، گفت: در مبارزه با مواد مخدر باید بسیجی وارد میدان نبرد شد و انتظار ما این است که این امر به‌عنوان یکی از مأموریت‌های بسیج مطرح شود، چراکه تجربه نشان داده که نقش بسیج مردمی در برخورد با آسیب‌های اجتماعی بسیار مؤثر و بانفوذ بوده است.

 

 

انتهای پیام/م

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
آغاز رزمایش پدافند غیرعامل در شرق هرمزگان برگزاری رزمایش پدافند غیر عامل در میناب/ تصاویر برپایی موکب قمر بنی هاشم(ع) هرمزگان با ظرفیت ۳۰۰۰نفری درکربلا تدوین سیاست های کلی توسعه دریایی کشور/صنعت گردشگری در جزیره هرمز ساماندهی می شود ثبت تردد ۳۶میلیون خودرو در جاده های هرمزگان/متوسط نرخ جریان ترافیک در راه‌ها ۱۸۷ وسیله نقلیه است ایجاد رشته های دانشگاهی منطبق با نیاز مناطق آزاد/فعالیت مناطق آزاد اختصاصی شود افزایش مناطق آزاد باید با تامل بیشتری صورت گیرد/ صنعت گردشگری نیازمند یارانه دولتی است امحاء ۵ میلیارد کالای قاچاق در قشم + تصاویر تداوم برداشت آب از دشت میناب فاجعه انسانی به همراه دارد/ احیا دشت میناب نیاز جدی است دشمن بنیان خانواده و فرهنگ جامعه اسلامی را نشانه گرفته/مبارزه با مواد مخدر تکلیف شرعی دولت و ملت است