منتشر شده در تاریخ: جمعه ۱۵ آبان ۱۳۹۴ - ۲۰:۱۹
شناسه خبر: 238387
گروه :خبر

سردار محمدرضا نقدی گفت: هنر جوشش فطرت پاک انسان ها است اما امروزه شاهد هستیم دشمنان از این موهبت الهی که در اختیارشان است چگونه استفاده می‌کنند. آنها از هنر برای خاموش کردن حقیقت استفاده می‌کنند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از راه دانا؛ مراسم تودیع و معارفه رییس بسیج هنرمندان 13 آبان ماه برگزار شد که در ابتدای این مراسم حسین قنادیان، رئیس سابق بسیج هنرمندان گفت: روح تعهد هنرمند و حرکت بسیجی را زنده نگه می‌دارد. تلاش کردیم حرکت هنر را با آموزه‌های بسیج عجین کنیم. یکی از نکات مهم که همواره مد نظرمان بود زنده نگه داشتن روح انقلابی و جهادی است و مسئولیت پذیری نیز یکی از موارد مهم دیگری است که برای‌مان در سازمان بسیج هنرمندان اهمیت داشتند. هنرمندان بسیجی وجه تمایزشان روح تعهد و فداکاری است.

در ادامه مراسم سردار نقدی رئیس سازمان بسیج مستضعفان، محسن مؤمنی شریف رئیس حوزه هنری سازمان تبلیغات اسلامی لوح تقدیر و یک قطعه تابلو فرش را برای قدردانی به حسین قنادیان اهدا کردند و  سپس سردار نقدی با بیان اینکه همه ما مدیون جوانانی هستیم که به عشق و آرزوی تحقق حاکمیت اسلام به میدان آمدند و خودشان از شیرینی حلاوت این حاکمیت اسلامی نچشیدند، اظهار کرد: هدف هنر بسیج، مرام آزادگی و حقیقت‌جویی و عدالت‌خواهی، همچنین بیدار کردن فطرت بشری بر اساس این مرام و تجمع مستضعفین در کنار هم برای مبارزه با دیو جهانخواری است که همه امکانات روی زمین را برای مقابله با حقیقت مصادره کرده است.

او همچنین گفت:هنر جوشش فطرت پاک انسان ها است اما امروزه شاهد هستیم دشمنان از این موهبت الهی که در اختیارشان است چگونه استفاده می‌کنند. آنها از هنر برای خاموش کردن حقیقت استفاده می‌کنند. هنر وسیله‌ای است برای نزدیک شدن به خدا که جنایتکاران و رژیم های جنایتکار هنر را بزک می کنند و خود را مدعی حقوق بشر در دنیا نشان می‌دهند.

سردار نقدی در ادامه افزود: هنرمند انقلابی به دلیل اینکه از فطرت انسانی سخن می‌گوید حرفش بر دل می‌نشیند.

غلامرضا منتظری رئیس جدید بسیج در ادامه مراسم طی سخنانی گفت: هنر نردبان عروج است و نه وسیله‌ای برای تباهی و باید از آن برای رشد متوازن فرهنگی هنری در مقیاس ملی استفاده کرد در نتیجه ایران فقط تهران نیست. هر استانی با توجه به نیروهایش حق دارد در ایجاد هنر انقلابی ‌باشد. در چنین شرایطی غبار محرومیت از استان ها از برداشته می‌شود.

او همچنین گفت: نسبت به فرمایشات مقام معظم رهبری باید دغدغه‌مند باشیم و تنها شنوده نباشیم. و در مسیر کار در این زمینه های دغدغه‌مند ابتدا از خود شروع کنیم. در بسیج هنرمندان سبک زندگی را مورد توجه قرار خواهیم داد.

وی درباره برخی از اهداف بسیج هنرمندان گفت: . آموزش علمی و فرهنگی به نسل جوان، تربیت نیرو با توجه به نیروهای جوان در سه حوزه هنرمندان متعهد، مدیران فرهنگی و ادبی و منتقدان فرهنگی و ادبی از دیگر برنامه‌های مورد توجه در بسیج هنرمندان است.

منتظری در پایان خاطر نشان کرد: باید مدل هایی را بر اساس ارزش های اسلامی برای شادمانی داشته باشیم به همین منظور در سال 95 برای رسیده به طرح های خوب فراخوانی را برای رسیدن به ایده‌های خلاق شادمانه  در سراسر کشور منتشر خواهیم کرد. البته باید به بخش بین‌الملل توجه داشت و برای صدور پیام انقلاب اسلامی از این ظرفیت استفاده کنیم.

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
نیروی انتظامی هرمزگان پیشرو در امر مبارزه با قاچاق کالا و مواد مخدر/ رشد چشمگیر کشفیات قاچاق در هرمزگان برجام چراغ سبزی به دشمنان نظام بود/ تکرار تجربه تلخ برجام بی بصیرتی است خواب آلودگی رانندگان مهمترین عامل تصادف در محور حاجی اباد- بندرعباس است توافق FATF پیش زمینه براندازی نهادهای انقلابی است/آمریکا با تعهدات ساختگی به دنبال تامین منافع می باشد/اقتدار نظامی مهم‌ترین عامل بازدارنده تعرض دشمنان است پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی