منتشر شده در تاریخ: دوشنبه ۱۹ مهر ۱۳۹۵ - ۷:۰۴
شناسه خبر: 359556
گروه :خبر
%d8%aa%d9%87%d8%b1%d8%a7%d9%86%db%8c

استاد حوزه و دانشگاه بندرعباس با بیان اینکه واقعه کربلا نشانه بارز تهاجم فرهنگ جاهلی علیه فرهنگ اسلام ناب است ، گفت: همه گرفتاریها و بدبختی ها تمامی جوامع بشری هنگامی شروع شد که رفتار بیگانه دیگری راجایگزین فرهنگ خود کردند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ مریم ریاضی تهرانی استاد حوزه و دانشگاه  با اشاره به اینکه واقعه کربلا نشانه بارز تهاجم فرهنگ جاهلی علیه فرهنگ اسلام ناب است ، اظهار داشت: همه گرفتاریها و بدبختی ها تمامی جوامع بشری هنگامی شروع شد که از فرهنگ خودی فاصله گرفتند و یک فرهنگ و یک اخلاق و یک رفتار بیگانه ی دیگری راجایگزین فرهنگ خود کردند.

وی افزود: در قیام کربلا هم با تهاجم فرهنگ جاهلی علیه فرهنگ اسلام ناب هنگامی که فرهنگ اسلامی را به مسلخ بردند ؛ در بحث واقعه کربلا که به وجود آمد ؛ و الا به یکباره که جرات آن را نداشتند و نه می توانستند !! پس می بینیم که فرهنگ چقدر تاثیر دارد .

این استاد حوزه و دانشگاه گفت: اگر به خوبی ، قضیه کربلا و عاشورا را بررسی و مورد تفحص قرار دهیم خواهیم دانست که همه گرفتاریها و بدبختی ها نه تنها مسلمانان  بلکه تمامی جوامع بشری هنگامی شروع شد که از فرهنگ خودی فاصله گرفته اند و یک فرهنگ و یک اخلاق و یک رفتار بیگانه  دیگری جایگزین فرهنگ آنان شد .

وی تصریح کرد: با آمدن فرهنگ بیگانه و جایگزین شدن آن به جای فرهنگ اصیل آن گاه باید شاهد هر گونه حادثه ای بود و در کربلا هم گرفتاری از آنجایی آغازیدن گرفت که اسلام در بین مسلمانها کم رنگ شده و خلق و خوی اشرافی گری و جاهلی جایگزین دستورات و سفارشات پیامبر صل الله علیه واله گشته بود و زمانی که چنین اتفاقی افتاد کشتن حسین علیه السلام نیز سهل و آسان گردید .

تهرانی اظهار داشت: همه بدبختی ها هم از آنجا ناشی شد که مسلمانان از اسلام و دستورات پیامبر صل الله علیه واله فاصله گرفتند و دیگری جایگزین آن شد و وقتی اینگونه بشود حسین علیه السلام به قتلگاه برده می شود .

وی افزود: امام حسین علیه السلام منادی اسلام ناب بود و آنها نمی توانستند حسین علیه السلام را ببینند که بر اخلاق و فرهنگ و رفتار آنان خرده بگیرد !

این استاد حوزه و دانشگاه متذکر شد:!  جرم حسین علیه السلام آن بود که مثل آنان نبود و آنها (یزید و یزیدیان ) به حسین علیه السلام می گفتند باید مثل آنان باشد و چون حسین علیه السلام چنین نکرد سر او و یارانش را بریدند تا ثابت کند که اگر دیگران مثل آنها نباشند حاضرند هر کاری ولو سر بریدن باشد بکنند و این بزرگترین درس است برای امروز ما که تهاجم فرهنگی به یکباره شکل نمی گیرد.

این استاد حوزه و دانشگاه تاکید کرد:  بلکه به تدریج همانند غده ای سرطانی خود نمایی می کند و می کشد و در کربلا هم اینگونه شد یعنی اینطور نبود که یزد یک شبه همه مردم را یزیدی بکند و به جنگ حسین علیه السلام ببرد! خیر چنین چیزی نبود ! بلکه این تهاجم نیم قرن طول کشید و در محرم سال 61 هجری بروز کرد.
تهرانی در پایان به اشاره به خطر فاصله گرفتن مسلمانان از اسلام ناب گفت: از غنایم و بذل و بخشش های بیشمار در زمان عثمان گرفته تا عمل نکردن به سفارش پیامبر صل الله علیه واله در سقیفه بنی ساعده و از واگذاری شام به معاویه ای نالایق تا شهادت امام علی علیه السلام در مسجد کوفه که آن شامی گفت علی علیه السلام در مسجد چه می کرد ! و اینها همه یعنی اینکه مردم و مسلمانان نیم قرن از اسلام ناب فاصله گرفتند و به همان اندازه که از اسلام ناب فاصله گرفتند ، به کفر و جاهلیت نزدیک شدند و در چنین موقعیتی بود که کربلا ایجاد شد .

 

انتهای پیام/م

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
تفاوت این دنیا با دنیای آخرت نباید ما را دچار اشتباه محاسباتی کند نبود اینترنت ۳G معادله ای چندمجهولی در بشاگرد /بی توجهی مسئولان همچنان ادامه دارد شهرستان بشاگرد بالاترین نرخ بیکاری در کشور/ضعف مدیریت اجرایی شهرستان بروز آفت بیکاری جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است هلال احمر شهرستان بستک فاقد کمترین امکانات رهاسازی مصدوم است /احداث پایگاه امداد جاده ای ضروری است اعزام دانش آموزان بستکی به اردوی راهیان نور جنوب کشور ایران در جایگاه نهم علمی صنایع دریایی جهان قرار دارد/ از ظرفیت های علمی استفاده مناسب نشده است برخورد تریلی با پژو در حاجی اباد ۲ کشته برجای گذاشت مسکن مهر چالشی پیش روی قطب اقتصادکشور/ کام تلخ مهرنشینان بندرعباسی ازتدبیردستگاهها توسعه صنعت گردشگری دریایی نیازمند توجیه اقتصادی/ بی ثباتی درمدیریت مهمترین مشکل صنعت گردشگری دریایی است