منتشر شده در تاریخ: جمعه ۱۴ خرداد ۱۳۹۵ - ۱۹:۲۹
شناسه خبر: 325947
گروه :خبر
13930730000792_PhotoA

در حالی که برخی اعضای اوپک خواستار اعمال سقف تولید برای اعضای این سازمان نفتی بودند، تنها ایران از شکل‌گیری این سقف تولید جلوگیری کرد که نشانه افزایش نفوذ و تأثیرگذاری این کشور در این کارتل نفتی است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس،  از روز چهارشنبه برخی اعضای اوپک از تمایل خود برای ارائه پیشنهاد تعیین سقف تولید در این کارتل نفتی خبر دادند، اما مخالفت یک عضو اجرای این تصمیم را ناکام گذاشت.

با مخالفت ایران حمایت‌ها و تمرکز بر اعمال سقف تولید کاهش یافت و اوپک تصمیمی در این‌باره نگرفت.

وزیر نفت ایران عملاً نقش مهمی را در میان بزرگ‌ترین کشورهای نفتی جهان ایفا کرد و از اعمال سقف برای تولید کل اوپک جلوگیری کرد.

پیشنهاد ایران این بود که برای هر یک از اعضای اوپک به صورت جداگانه سقف تولید اعمال شود.

ایران تاکنون تلاش‌ها برای کاهش عرضه نفت در بازار جهانی را که هم از سوی اوپک و هم از سوی دیگر کشورهای تولید‌کننده نفت نظیر روسیه ارائه شده بود را ناکام گذاشته است.

 ایران قصد دارد تا تعادل موجود در بازار بین قدرت‌های نفتی را مجدداً متوازن کند.

*وزیر نفت ایران با تجربه‌ترین فرد حاضر در میان وزاری نفت کشورهای عضو اوپک

با کنار رفتن وزیر نفت سابق عربستان سعودی،‌ علی‌النعیمی، بنا به گفته جان‌حال، مدیرکل شرکت مشاوره‌ای آلفا انرژی انگلیس، در حال حاضر وزیر نفت ایران با تجربه‌ترین فرد حاضر در میان وزاری نفت کشورهای عضو اوپک است.

وی تأکید کرد: وزیر نفت ایران در زمینه افزایش تولید و صادرات این کشور تلاش خواهد کرد.

در حال حاضر ایران و عربستان سعودی قصد دارند با سیاست نفتی خود خاورمیانه را تحت تأثیر قرار دهند.

این دو کشور در حال حاضر روابط دیپلماتیک خود را به کمترین سطح رسانده و در مناقشات سوریه و یمن نیز در برابر هم قرار گرفتند.

ایران قصد دارد تا تولید نفت خود را با لغو تحریم‌ها به 4 میلیون بشکه در روز افزایش دهد و روز به روز در حال نزدیک شدن به این هدف است به گونه‌ای که روز گذشته زنگنه به خبرنگاران گفت که تولید نفت ایران به 3.8 میلیون بشکه در روز رسیده است.

بنا به گفته جیمی وبستر یکی از کارشناسان مرکز سیاست جهانی انرژی در دانشگاه کلمبیا گفت: زنگنه از مزایای زیاد و بالایی در اوپک برخودار است که از جمله می‌توان به تجربه و افزایش تولید نفت ایران اشاره کرد.

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
برگزاری ششمین کنگره بین المللی امام سجاد(ع)هرمزگان همزمان با ۱۲کشور جهان موج بیداری اسلامی در دنیا مرهون آرمان های امام راحل می باشد/انقلاب اسلامی زمینه ساز ظهور حضرت مهدی(عج) است همکاری مشترک ایران و هلند در زمینه توسعه بنادر و کشتیرانی/ مدیرکل بنادرهرمزگان:سهم ایران در صنعت بانکرینگ منطقه خلیج فارس افزایش می یابد گلابی ، فریب بخور ! شاهرگ اقتصاد کشور آبستن حوادث جاده ای/ خواب آلودگی رانندگان عامل اصلی تصادفات در هرمزگان هیچ اقدامی برای مبارزه با قاچاق کلان انجام نشده/محدودیت های دولتی ضربه به معیشت مرزنشینان است اختلاس از صندوق فرهنگیان افکار عمومی را متشنج کرد/وزیر جدید آموزش و پرورش موضوع اختلاس را به طور دقیق بررسی کند جوانان لارک محروم از امکانات آموزشی و ورزشی/ بی توجهی مسئولان معیشت صیادان لارکی را به گل نشاند برپایی موکب قمر بنی هاشم(ع) هرمزگان با ظرفیت ۳۰۰۰نفری درکربلا تدوین سیاست های کلی توسعه دریایی کشور/صنعت گردشگری در جزیره هرمز ساماندهی می شود