منتشر شده در تاریخ: دوشنبه ۰۳ اسفند ۱۳۹۴ - ۱۰:۳۷
شناسه خبر: 285019
گروه :خبر
IMG_7672

حجت الاسلام والمسلمین ثمری گفت: متأسفانه لیستی که از ناحیه رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام برای انتخابات درآمده است مورد تأیید و حمایت انگلیس است؛که مردم انتظار دارند یکی از اعضای آن مجموعه و یا دبیرخانه آن سکوت نکند و دردهان یاوه‌گویان بزند اما این‌گونه نیست.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ به نقل از ندای ساحل،حجت‌الاسلام‌ والمسلمین علی ثمری استاد حوزه و دانشگاه در خصوص نفوذ ،گفت: نفوذ همان نفاق است و نفوذی یعنی کسی که در ظاهر طرفدار توست اما در باطن اعتقادی به مبنا ندارد.

 

حجت‌الاسلام‌والمسلمین ثمری ،تصریح کرد: تاریخچه نفاق به دوران صدر اسلام برمی‌گردد،یکی از گروه‌هایی که همیشه برای پیغمبر ایجاد زحمت می‌کردند همین گروه نفاق بودند ،نفاق به‌نوعی شده بود که بیشترین آیاتی که در آخر عمر بابرکت پیامبر اسلام (ص) نازل شد مربوط به آن بود.

 

وی افزود :منافقین به‌قدری باید موردتوجه باشند تا خدای‌نکرده در جامعه اسلامی نفوذ نکنند به همین دلیل است که خطیب جمعه هر هفته دریکی از رکعت‌های نماز سوره منافقون را قرائت می‌کند.

 

ثمری گفت: ما در جریان نفاق و نفوذ صدمات زیادی دیده‌ایم ،عده‌ای از نفوذی‌ها در دهه 60 شمشیر کشیدند و قائله خلق کرد ،عرب و مسلمان را ایجاد کردند و بعدازآن کودتاها را طراحی کردند و سپس در جنگ تحمیلی در پازل دشمن خدمتگزار بودند ، در تمام این قائله‌ها هرچند ما خساراتی دادیم و شهیدانی عزیزی مثل شهید بهشتی ،رجایی،باهنر ،مفتح،مطهری و…. را از دست دادیم بزرگوارانی که پس از آن‌ها خلأ و عدم حضورشان در جامعه اسلامی احساس می‌شداما پایداری و بصیرت مردم ما باعث زبون شدن دشمن شد.

 

حجت‌الاسلام ثمری با اشاره به دوران بعد از امام(ره) ، بیان کرد:بعد از رحلت امام (ره) نیز دشمن بیکار نماند و شروع به ایجاد نفاق کرد و در جریان تهاجم و ناتوی فرهنگی با همه ابزار به مبارزه آمد ،اما بازهم با درایت و هوشمندی امام خامنه‌ای، نتوانست کاری بکند.دشمن هرروز به شکلی وارد می‌شود ،روزی با جنگ‌افزار سخت و روزی هم با جنگ نرم و فضای سایبری و حال به دنبال نفوذ است.

 

وی افزود: این موضوع بیداری مردم را می‌طلبد چون دشمن توانسته است تا رده‌های بالادست اندازی کند و حال و هوای عده‌ای را به هم بریزد ،این‌که ما می‌شنویم در جایگاه وزارت یک وزیر ما به هر دلیلی از این ادبیات استفاده می‌کند که((جمله و کلمه دشمن را به کار نبرید و ما چیزی را به اسم دشمن قبول نداریم )) این حاکی از این است که عده‌ای بسیار به دشمن خوش‌بین هستند و از سیاست و بصیرت لازم برخوردار نیستند.

 

استاد حوزه و دانشگاه ، اظهار داشت: امروز نفوذ به شکلی پیش رفته که حتی در مهره چینی‌ها ، بایدها و نبایدها  حضور دشمن احساس می‌شود ،به‌طوری‌که دشمن قسم‌خورده ما کفتار پیر(انگلیس) جرئت پیداکرده است از لندن بیاید و برای ما تعیین تکلیف کند و بگوید به چه کسی رأی بدهیم و به چه کسی رأی ندهیم ،این یعنی ما درجایی که باید عقب‌نشینی کرده و خود را باخته‌ایم که حال شاهد این‌گونه رفتاریم .

 

علی ثمری افزود: جریانی که این خط ‌ونشان ها به سود آن است گویا بدش نمی‌آید که هم‌چین کلماتی از زبان دشمن جاری شود چون نادیده و ناشنیده می‌گیرد.

 

شیخ علی ثمری ادامه داد: اگر انقلاب اسلامی امروز توانسته پیام خود را به جهانیان برساند و همه را بیدار کند به‌واسطه استکبارستیزی و دفاع از حریم مظلومین است.

 

حجت‌الاسلام‌والمسلمین ثمری  با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری در خصوص انقلابی بودن ایشان گفت:همه مسئولین باید این موضوع را سرلوحه خود قرار دهند ،البته در فضای دیپلماتیک حرف‌های خود را بزنند اما جایی که با اصل انقلاب و مردم مواجه می‌شوند لازم است شفاف و روشن ماهیت خو را نسبت به استکبار نشان دهند و راحت حرف بزنند که متأسفانه امروز این معنا را نمی‌بینیم .گاهی مسئولین در نظام به شکلی سخن گفته و به‌گونه‌ای موضع‌گیری می‌کنند که موردتمجید دشمن است.

 

وی افزود:آن‌ها به شکلی بازی می‌کنند که گویا عامل دشمن هستند در بین خودی و امروز یکی از آن روزهایی است که بحث خودی و غیرخودی بودن که مورد تأکید مقام معظم رهبری بود را شاهد هستیم ،افرادی که مدعی هستند دل درگرو آرمان‌های رهبر و انقلاب و امام دارند به‌نوعی حرف می‌زنند که صحیح نیست ،آمریکایی‌ها و انگلیسی‌ها از آن‌ها تحسین می‌کنند.

 

حجت‌الاسلام ثمری عنوان کرد:بیداری اسلامی یعنی مردم در مواجهه با این موارد بدون توجه به جایگاه و مسئولیت افراد ،محکم دردهان او بزنند تا نقشه دشمن نقش بر آب بشود .شخصی که امروز کار در دست دارد و توانایی جابه‌جایی برخی از معانی را دارد به‌نوعی حرف می‌زند که دشمن می‌پسندد ،مدلی سخن می‌گوید که موضع‌گیری 180 در جه ای در مقابل منویات مقام معظم رهبری است.

 

وی افزود :باید افرادی که حرف دشمن را می‌زنند و یا با سکوت موضع دشمن را تقویت می‌کنند دردهانشان بزنیم و با این کار گویی دردهان دشمن زده‌ایم ، الحمدالله مردم ما موفق می‌شوند با حضور خود درصحنه انتخابات ضربه سختی به دشمن بزنند و از این مرحله حساس با سربلندی و پیروزی خارج بشوند.

 

حجت‌الاسلام‌ والمسلمین علی ثمری در خصوص هجمه دشمن به اعضای شورای نگهبان ، گفت: جنتی،مصباح و یزدی سربازان گمنام میادین سخت و پرزحمت انقلاب هستند،آیت‌الله جنتی کسی است که در زمان حیات امام (ره) هر جا مشکلی بین ائمه جمعه و مردم بود امام ایشان را برای حل مشکل به آنجا می‌فرستاد و تعاریفی که امام راحل برای این بزرگواران دارد هنوز موجود است ، آن‌ها کسانی هستند که هنوز در مسیر امام ثابت‌قدم مانده‌اند و به همین دلیل دشمن از آن‌ها عصبانی است و لیست آن‌ها را برای رأی دادن نفی می‌کند.

 

ثمری اظهار داشت: متأسفانه لیستی که از ناحیه رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام برای انتخابات درآمده است مورد تأیید و حمایت انگلیس است؛که مردم انتظار دارند یکی از اعضای آن مجموعه و یا دبیرخانه آن سکوت نکند و دردهان یاوه‌گویان بزند اما این‌گونه نیست.

 

وی گفت: امروز روز صحنه و آزمونی است که دشمن می‌خواهد ما نباشم،پس باید اتحاد و همبستگی ما بیش‌ازپیش باشد این‌گونه رفتارهای گستاخانه نوعی دخالت آشکار در امور داخلی مملکت است،چرا صاحب‌نظران سیاسی در خصوص دخالت‌های کفتار پیر سکوت محض اختیار کرده‌اند و موضع‌گیری نمی‌کنند.

 

انتهای پیام/

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
امام سجاد (ع)چراغ فروزان راه مردم است کودک کشی و نسل کوشی در یمن یک رخداد ظالمانه است دشمن در پی سلب معیار ما می توانیم از ملت ایران است/اقدامات انتظامی پلیسی باشد نه پلیس بازی خداشناسی راه دست یابی به کمال والای انسانیت است/صحیفه سجادیه رساله جامع برگرفته از وحی می باشد نیایش های امام سجاد(ع) وجدان انقلابی توده مردم را برانگیخت برگزاری ششمین کنگره بین المللی امام سجاد(ع)هرمزگان همزمان با ۱۲کشور جهان موج بیداری اسلامی در دنیا مرهون آرمان های امام راحل می باشد/انقلاب اسلامی زمینه ساز ظهور حضرت مهدی(عج) است همکاری مشترک ایران و هلند در زمینه توسعه بنادر و کشتیرانی/ مدیرکل بنادرهرمزگان:سهم ایران در صنعت بانکرینگ منطقه خلیج فارس افزایش می یابد گلابی ، فریب بخور ! شاهرگ اقتصاد کشور آبستن حوادث جاده ای/ خواب آلودگی رانندگان عامل اصلی تصادفات در هرمزگان