منتشر شده در تاریخ: سه شنبه ۰۸ اردیبهشت ۱۳۹۴ - ۱۶:۱۱
شناسه خبر: 181312
گروه :خبر

سازمان هواشناسی که سوم اردیبهشت ماه به دستگاه های اجرایی سیستان و بلوچستان هشدار داده بود که روز یک‌شنبه این هفته در نواحی شمالی استان وزش باد شدید به همراه گرد و خاک و در برخی ساعات توفان و کاهش شدید دید و کیفیت هوا اتفاق خواهد افتاد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از راه دانا هوای استان سیستان و بلوچستان سال هاست که تحت تاثیر گرد و غبار قرار گرفته است.
بر اساس گزارش سازمان هواشناسی که سوم اردیبهشت ماه به دستگاه های اجرایی سیستان و بلوچستان هشدار داده بود که روز یک‌شنبه این هفته در نواحی شمالی استان وزش باد شدید به همراه گرد و خاک و در برخی ساعات توفان و کاهش شدید دید و کیفیت هوا اتفاق خواهد افتاد.

غلظت ذرات معلق به 10 برابر حد مجاز رسید
همچنین رئیس اداره هواشناسی زابل گفت: سرعت وزش باد در روز گذشته در زابل به 90 کیلومتر در ساعت رسید که میزان غلظت ذرات معلق در هوای این شهر را به هزار و 521 میکروگرم بر متر مکعب، یعنی 10 برابر حد مجاز رساند.
غلامحسین عابدی گفت: وزش باد در روز گذشته، میزان دید افقی در منطقه فرودگاهی زابل را به 700 متر کاهش داده است.
وزش باد در مناطق شمالی سیستان و بلوچستان در روز گذشته میزان دید افقی در شهرهای «نصرت‌آباد»، «زاهدان» و «زهک» را به ترتیب هزار و 900،500 و هزار و 500 متر کاهش داده است.
همچنین شدت توفان شن در محور زاهدان – بم در روز گذشته به حدی زیاد شد که راهداری این محور را برای چند ساعت مسدود کرد.
هوای منطقه سیستان در حالی وارد وضعیت خطرناکی می شود که تاکنون در خصوص این وضعیت بارها به مسئولین سازمان محیط زیست هشدار داده شده است با این وجود همچنان بختک ریز گردها بر سینه مردم سیستان نشسته است.

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی نبود اینترنت ۳G معادله ای چندمجهولی در بشاگرد /بی توجهی مسئولان همچنان ادامه دارد شهرستان بشاگرد بالاترین نرخ بیکاری در کشور/ضعف مدیریت اجرایی شهرستان بروز آفت بیکاری جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است هلال احمر شهرستان بستک فاقد کمترین امکانات رهاسازی مصدوم است /احداث پایگاه امداد جاده ای ضروری است