منتشر شده در تاریخ: سه شنبه ۱۰ شهریور ۱۳۹۴ - ۱۸:۲۸
شناسه خبر: 216677
گروه :خبر
13910723000220_PhotoA

رویترز اعلام کرد:قیمت نفت به دنبال اعلام اوپک برای مذاکره با دیگر تولیدکنندگان و کاهش تولید نفت آمریکا در روز گذشته تا 54 دلار بالا رفت اما در معاملات امروز به علت انجام اندک معاملات تا 52.71 دلار پایین آمد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، قیمت نفت در معاملات امروز بازارهای آسیایی به علت انجام معاملات اندک و اقدام به برداشت سود از سوی سرمایه‌گذاران پس از افزایش 8 درصدی قیمت‌ این کالای اساسی در جلسه گذشته، نزدیک به 3 درصد کاهش یافت.

بر اساس این گزارش، با گشایش بازار قیمت هر دو نوع نفت برنت و نفت خام آمریکا نزدیک به 2 دلار کاهش یافت.

«بن لی بران» تحلیلگر بازار سیدنی اپشن اکسپرس در این‌باره به رویترز، گفت: «بیشتر این کاهش به علت پیش خریدها بود… اندکی برداشت سود هم می‌تواند وجود داشته باشد.»

قیمت نفت خام آمریکا جلسه گذشته تا پایان روز سوم افزایش‌ها، 27.5 درصد رشد داشت که بیشترین افزایش 3 روزه به لحاظ دلاری از فوریه 2011و بیشترین افزایش درصدی در 25 سال گذشته به شمار می‌رود.

این افزایش با گزارش اوپک شدت گرفت. این کارتل نفتی اعلام کرد، تمایل دارد تا با دیگر با تولیدکنندگان برای رسیدن به یک قیمت منطقی مذاکره کند؛ همچنین انتشار آمار تولید نفت آمریکا از سوی اداره اطلاعات انرژی این کشور مبنی بر روند کاهشی تولید عامل دیگر این افزایش بود.

بانک ای‌ان‌زد در گزارش بازار خود نوشت: «اظهارات اوپک می‌توانست تنها جنبه سیاسی داشته باشد… اما به این نکته نیز اشاره کرد که بسیاری از تولیدکنندگان احتمالا از این سطوح خسارت خواهند دید.»

فیلیپ فیوچرز در یادداشتی نوشت: این سیگنال‌ها از سوی اوپک در مورد کاهش‌های احتمالی می‌تواند شیوه این کارتل برای کنار آمدن با افزایش صادرات نفت ایران به محض برداشته شدن تحریم‌ها باشد.

آمارهای اصلاح شده اداره اطلاعات انرژی آمریکا در روز دوشنبه نشان داد، تولید داخلی نفت آمریکا در ماه آوریل تنها اندکی بیش از 9.6 میلیون بشکه در روز بوده است و در دو ماه پس از آن نیز بیش از 300 هزار بشکه در روز کاهش یافته است.

به گفته تحلیلگران، ذخایر نفت آمریکا نیز هفته گذشته 1.5 میلیون بشکه کاهش یافته و به 449.3 میلیون بشکه رسیده است.

بانک مورگان استنلی در گزارش خود امروز اعلام کرد: علی‌رغم کاهش تولید آمریکا بازارهای جهانی هنوز با فزونی عرضه مواجه هستند و احتمال کاهش تولید نفت آمریکا در سال 2016 بسیار محتمل است.

هر بشکه نفت برنت با 1.44 دلار افزایش 52.71 دلار معامله شد. نفت برنت روز گذشته 4.10 دلار (8.2 درصد) افزایش یافته و 54.15 دلار فروخته شده بود.

نفت خام آمریکا نیز با 1.39 دلار کاهش 47.81 دلار معامله شد. این نوع نفت روز گذشته با افزایش  3.93 دلاری (8.8 درصد) بشکه‌ای 49.20 دلار فروخته شده بود.

 

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
نیروی انتظامی هرمزگان پیشرو در امر مبارزه با قاچاق کالا و مواد مخدر/ رشد چشمگیر کشفیات قاچاق در هرمزگان برجام چراغ سبزی به دشمنان نظام بود/ تکرار تجربه تلخ برجام بی بصیرتی است خواب آلودگی رانندگان مهمترین عامل تصادف در محور حاجی اباد- بندرعباس است توافق FATF پیش زمینه براندازی نهادهای انقلابی است/آمریکا با تعهدات ساختگی به دنبال تامین منافع می باشد/اقتدار نظامی مهم‌ترین عامل بازدارنده تعرض دشمنان است پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی