منتشر شده در تاریخ: چهارشنبه ۱۲ فروردین ۱۳۹۴ - ۱۸:۳۷
شناسه خبر: 175743
گروه :خبر

در حالی که گمانه زنی ها در مورد احتمال رسیدن به یک توافق دقیقه نودی در خصوص برنامه هسته ای ایران و نتیجتا افزایش صادرات نفت این کشور همچنان ادامه دارد، قیمت نفت روز چهارشنبه کاهش یافت.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از راه دانا، در حالی که گمانه زنی ها در مورد احتمال رسیدن به یک توافق دقیقه نودی در خصوص برنامه هسته ای ایران و نتیجتا افزایش صادرات نفت این کشور همچنان ادامه دارد، قیمت نفت روز چهارشنبه کاهش یافت.

مذاکرات بین ایران و 6 قدرت جهانی برای پایان دادن به اختلافات بر سر برنامه هسته ای تهران بعد از اتمام ضرب الاجل تعیین شده نیز ادامه پیدا کرده و طرف ها در حال نزدیک شدن به یک توافق هستند، اما این توافق در بر دارنده جزئیات مهمی نظیر برداشته شدن تحریم های سازمان ملل نخواهد بود.

تلاش ها برای رسیدن به چهارچوب یک توافق قرار بود امروز صبح نیز در شهر لوزان سوئیس ادامه پیدا کند.

بر اساس این گزارش، قیمت هر بشکه نفت برنت برای تحویل در ماه می، پس از کاهش یک دلار و 18 سنتی در روز سه شنبه، امروز نیز با 10 سنت کاهش به 55 دلار و یک سنت رسید. قیمت نفت برنت  در طی هفته گذشته تحت تاثیر احتمال انعقاد توافق هسته ای 8 درصد کاهش داشته است.

قیمت نفت خام آمریکا برای تحویل در ماه مارس پس از کاهش یک دلار و 8 سنتی در جلسه قبل، امروز 23 سنت کاهش یافت و به 47 دلار و 37 سنت رسید.

سرگی لاوروف، وزیر خارجه روسیه به خبرگزاری ایتارتاس گفت، توافق کلی بر سر تمام جنبه های کلیدی یک توافق آینده، به دست آمده است. اما یک دیپلمات که نخواست نامش فاش شود، دستیابی به چنین توافقی را تکذیب کرد.

هری تچیلینگویریان، تحلیلگر بازار نفت گفت: «چه توافق به دست آید و چه نیاید، ما انتظار نداریم که نتیجتا مقادیر زیادی نفت به بازار سرازیر شود.»

به گفته این کارشناس نفتی، ایران در حال حاضر روزانه حدود 2.8 میلیون بشکه تولید دارد. تحریم های غرب، صادرات نفت ایران را به حدود یک میلیون بشکه در روز محدود کرده است. ایران حدود 30 میلیون بشکه نفت بر روی دریا ذخیره کرده است.

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
نیروی انتظامی هرمزگان پیشرو در امر مبارزه با قاچاق کالا و مواد مخدر/ رشد چشمگیر کشفیات قاچاق در هرمزگان برجام چراغ سبزی به دشمنان نظام بود/ تکرار تجربه تلخ برجام بی بصیرتی است خواب آلودگی رانندگان مهمترین عامل تصادف در محور حاجی اباد- بندرعباس است توافق FATF پیش زمینه براندازی نهادهای انقلابی است/آمریکا با تعهدات ساختگی به دنبال تامین منافع می باشد/اقتدار نظامی مهم‌ترین عامل بازدارنده تعرض دشمنان است پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی