منتشر شده در تاریخ: چهارشنبه ۱۴ مرداد ۱۳۹۴ - ۱۷:۱۵
شناسه خبر: 208529
گروه :خبر
13920924000258_PhotoA
 

با پیش‌بینی کاهش ذخایر نفت خام آمریکا

نفت به ۵۰ دلار بازگشت

پیش‌بینی کاهش ذخایر نفت خام آمریکا، قیمت نفت را به بالای 50 دلار در هر بشکه بازگرداند و هر بشکه نفت در بازارهای جهانی 50.46 دلار فروخته شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، قیمت نفت در بازارهای جهانی به علت انتظار سرمایه‌گذاران برای انتشار آمار ذخایر نفت آمریکا، در معاملات امروز به بالای 50 دلار افزایش یافت.

بازارهای نفتی پس از سقوط حدود 20 درصدی در ما جولای در اثر فزونی عرضه، اندکی مجال مکث یافتند. در این میان اوپک در ماه جولای تولید خود را به رقم بی‌سابقه‌ای رساند و تولیدکنندگان شیل نیز نشانی از کاهش تولید بروز ندادند همچنانکه شرکت‌های حفاری در 2 هفته گذشته بر تعداد سکوهای فعال خود افزودند.

اعلام جمع‌بندی مذاکرات هسته ای نگرانی‌هایی مبنی بر بازگشت نفت بیشتر از سوی ایران به بازارهای جهانی ایجاد کرده است و نگرانی‌ها در مورد رشد تقاضا برای سوخت نیز از عوامل کاهشی قیمت نفت بوده است.

بن لی بران تحلیلگر بازار در سیدنی در رابطه گفت: «بازار هنوز در حال هضم اخبار مربوط به بازگشت نفت ایران است… عدم قطعیتی در مورد رشد تقاضا وجود دارد که بر کسادی بازار ناشی از فزونی عرضه بیفزاید.»

هر بشکه نفت برنت دریای شمال با 47 سنت افزایش 50.46 دلار رسید. قیمت این نوع نفت روز گذشته یک درصد کاهش یافته بود.

نفت خام آمریکا نیز با افزایش 45 سنتی از کمترین قیمت 4 ماه اخیر به 46.19 دلار در هر بشکه رسید.

بر اساس اعلام موسسه آمریکا پترولیوم در پنج شنبه گذشته، ذخایر نفت آمریکا در هفته گذشته 2.4 میلیون بشکه کاهش یافت و به 459.7 میلیون بشکه رسید. این درحالی است که تحلیلگران پیش‌بینی می‌کنند، این هفته این ذخایر 1.5 میلیون بشکه کاهش یابد.

 

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
تفاوت این دنیا با دنیای آخرت نباید ما را دچار اشتباه محاسباتی کند نبود اینترنت ۳G معادله ای چندمجهولی در بشاگرد /بی توجهی مسئولان همچنان ادامه دارد شهرستان بشاگرد بالاترین نرخ بیکاری در کشور/ضعف مدیریت اجرایی شهرستان بروز آفت بیکاری جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است هلال احمر شهرستان بستک فاقد کمترین امکانات رهاسازی مصدوم است /احداث پایگاه امداد جاده ای ضروری است اعزام دانش آموزان بستکی به اردوی راهیان نور جنوب کشور ایران در جایگاه نهم علمی صنایع دریایی جهان قرار دارد/ از ظرفیت های علمی استفاده مناسب نشده است برخورد تریلی با پژو در حاجی اباد ۲ کشته برجای گذاشت مسکن مهر چالشی پیش روی قطب اقتصادکشور/ کام تلخ مهرنشینان بندرعباسی ازتدبیردستگاهها توسعه صنعت گردشگری دریایی نیازمند توجیه اقتصادی/ بی ثباتی درمدیریت مهمترین مشکل صنعت گردشگری دریایی است