منتشر شده در تاریخ: شنبه ۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۵ - ۱۴:۳۱
شناسه خبر: 316219
گروه :خبر
13920924000258_PhotoA

قیمت نفت علی‌رغم افزایش دیروز، بیشترین کاهش هفتگی در 4 ماه گذشته برابر با 2.71 دلار را در هفته قبل ثبت کرد و برخی تحلیلگران معتقدند سرعت بالای کاهش تولید نفت آمریکا به گونه‌ای است که مشکل فزونی عرضه جهانی را حل خواهد کرد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، روز جمعه، آخرین روز کاری بازارهای جهانی به علت کاهش شدید ارزش دلار در اوایل صبح دیروز و هم‌چنین آتش سوزی گسترده در ماسه‌های نفتی کانادا که تولید نفت ماسه‌ای این کشور را به یک سوم کاهش داد، شاهد افزایش قیمت نفت بود اما به علت تمرکز سرمایه‌گذاران بر افزایش‌های شدید ماه آوریل، نفت برنت شدیدترین کاهش هفتگی در 4 ماه گذشته را ثبت کرد.

گزارش‌ها مبنی بر حمله به سکوی شورون در منطقه دلتای نیجریه و همچنین کاهش تعداد دکل‌های حفاری نفتی آمریکا نیز از عوامل تقویت‌کننده قیمت‌ها عنوان شده است.

ارزش دلار دیروز اکثرا پایین بود و در اواخر مبادلات بهبود یافت. پس از اینکه دولت آمریکا گزارش داد که اقتصاد این کشور کمترین تعداد شغل در 7 ماه گذشته در ماه آوریل را ایجاد کرده است و این امر سبب شد تردیدها در مورد اینکه فدرال رزرو نرخ نهره بانکی را تا پایان سال افزایش خواهد یا نه، افزایش یابد و به دنبال آن ارزش دلار سقوط کرد.

هر بشکه نفت برنت 31 سنت افت کرد و به 45.32 دلار رسید. نفت خام آمریکا نیز 34 سنت کاهش یافت و بشکه‌ای 44.66 دلار فروخته شد.

نفت برنت طی هفته گذشته 6 درصد (2.71 دلار) کاهش یافت و بیشترین کاهش هفتگی از ماه ژانویه را رقم زد. نفت خام آمریکا نیز 3 درصد کاهش ارزش داشت. این کاهش قیمت نفت ناشی از برداشت سود سرمایه گذاران در اوایل هفته گذشته بود. نفت خام در ماه آوریل 20 درصد افزایش قیمت داشت.

دامینیک چیریچللا، شریک ارشد موسسه انرژی مننجمنت در این باره گفت: «مازاد جهانی هنوز وجود دارد و هنوز امکان اینکه قیمت‌ها بیشتر تغییر کند، وجود دارد… با این حال، بازار همگام با چشم انداز آینده و احساس حاکم حرکت می‌کند؛ عوامل کاهشی کنونی بیشتر بر بازار تاثیر دارند.»

به دنبال آتش‌سوزی در کانادا، 720 هزار بشکه نفت در روز این کشور از چرخه تولید خارج شده است.

تعداد دکل‌های نفتی آمریکا برای هفتمین هفته متوالی کاهش یافت و کمترین تعداد از اکتبر 2009 را ثبت کرد.

به گفته برخی تحلیلگران، تولید نفت آمریکا بسیار سریع در حال کاهش است به طوریکه به نظر می‌رسد که این ناحیه به تنهایی مشکل فزونی عرضه جهانی را حل خواهد کرد.

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
نیروی انتظامی هرمزگان پیشرو در امر مبارزه با قاچاق کالا و مواد مخدر/ رشد چشمگیر کشفیات قاچاق در هرمزگان برجام چراغ سبزی به دشمنان نظام بود/ تکرار تجربه تلخ برجام بی بصیرتی است خواب آلودگی رانندگان مهمترین عامل تصادف در محور حاجی اباد- بندرعباس است توافق FATF پیش زمینه براندازی نهادهای انقلابی است/آمریکا با تعهدات ساختگی به دنبال تامین منافع می باشد/اقتدار نظامی مهم‌ترین عامل بازدارنده تعرض دشمنان است پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی