منتشر شده در تاریخ: یکشنبه ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۵ - ۲۱:۰۵
شناسه خبر: 319621
گروه :خبر
hormoz

عضو کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای شهر تهران گفت: شهرداری تهران باید با طراحی و احداث نمادی از شهر تهران که هم قواره برج آزادی باشد و نیز نمادهایی از دیگر ابنیه میراثی کشور را در ورودی شهر آفتاب فراهم کند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از راه دانا، مجتبی شاکری در تذکر پیش از دستور خود در جلسه غیرعلنی روز یکشنبه، ضمن با اشاره به فرارسیدن روز گرامیداشت حکیم ابوالقاسم فردوسی، اظهار کرد: چند سال قبل در یکی از جلسات دیدار هنرمندان با مقام معظم رهبری موضوع ساخت فیلمی درباره فردوسی مطرح و عنوان شد که به دلیل سرودن شاهنامه در تملق شاهان با ساخت این فیلم مخالفت می‌شود.

وی ادامه داد: ایشان ضمن تشویق ساخت فیلمی درباره این شاعر بزرگ، تاکید کردند که فردوسی فردی موحد بوده و عنوان کردند لفظ «حکیم» را ما برای فردوسی استفاده می‌کنیم. ایشان همچنین اسفندیار شاهنامه را هم تراز از فرزندان حزب اللهی امروز ایران توصیف کردند.

وی در ادامه خواستار پیگیری هیئت رئیسه برای ملاقات اعضای شورای شهر با مقام معظم رهبری شد و گفت: در طول عمر شورای چهارم این ملاقات تنها یک بار میسر شده و با توجه به اینکه در آستانه سال پایانی شورا هستیم، پیشنهاد می‌شود برای ارائه گزارش عملکرد و پیگیری مطالبات ایشان از شورا که در دیدار گذشته مطرح شد و استفاده از رهنمودهای ایشان، ملاقات دیگری صورت بگیرد.

شاکری با تاکید بر ضرورت پیش بینی سامانه‌ای به منظور ارائه گزارش مستند درباره عملکرد شورای چهارم،‌ گفت: گروهی از دانشجویان دانشگاه تهران نرم افزاری در این زمینه برای مجلس تهیه کردند که ریز عملکرد تک تک اعضا، کمیته‌ها و کمیسیون‌ها در آن قابل احصا است. از آنجا که برخی از اعضای شورا در مصاحبه‌های مطبوعاتی آمار و ارقامی را به صورت سلیقه‌ای و بدون برخورداری از پشتوانه اطلاعاتی دقیق عنوان می‌کنند،‌ طراحی چنین نرم افزاری که بتواند تعداد تذکرات و سرنوشت آنها،‌ نطق‌ها، بازدیدها و متغیرهای قابل ارزیابی دیگر را مشخص کند، ضروری به نظر می‌رسد.

وی تاکید کرد: فقدان نظامنامه مشخصی که بتوان بر مبنای آن عملکرد اعضای شورای شهر را به صورت کارشناسی و منطقی ارائه کرد، نقیصه مهم کنونی شورای شهر است.

عضو کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر تهران از پروژه شهر آفتاب به عنوان کار بزرگی در تراز جمهوری اسلامی یاد کرد و در عین حال گفت: شهرداری تهران باید با طراحی و احداث نمادی از شهر تهران که هم قواره برج آزادی باشد و نیز نمادهایی از دیگر ابنیه میراثی کشور همچون میدان نقش جهان در ورودی شهر آفتاب، فضای مناسب تری در شهر آفتاب فراهم کند.

شاکری در بخش دیگر سخنانش خواستار ارزیابی دوباره ضرورت پیاده راه سازی در تهران شد و گفت: با وجود بیش از 2000 بوستان در شهر تهران که فضای مناسبی برای استفاده افراد پیاده محسوب می‌شود، هزینه برای پیاده راه سازی در سال اقتصاد چندان منطقی به نظر نمی‌رسد.

وی در خاتمه سخنانش شهادت سردار ناظری، فرمانده نیروهای دریایی ویژه سپاه پاسداران را تبریک و تسلیت گفت و افزود: وی از پیش از انقلاب به آموزش مبارزان پرداخته و کسانی را تربیت کرده که می‌توانند عملیات استشهادی را اداره کنند و هر زمان خطری امنیت کشور را تهدید کند،‌ شاگردان او در صحنه حاضر خواهند بود.

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
تفاوت این دنیا با دنیای آخرت نباید ما را دچار اشتباه محاسباتی کند نبود اینترنت ۳G معادله ای چندمجهولی در بشاگرد /بی توجهی مسئولان همچنان ادامه دارد شهرستان بشاگرد بالاترین نرخ بیکاری در کشور/ضعف مدیریت اجرایی شهرستان بروز آفت بیکاری جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است هلال احمر شهرستان بستک فاقد کمترین امکانات رهاسازی مصدوم است /احداث پایگاه امداد جاده ای ضروری است اعزام دانش آموزان بستکی به اردوی راهیان نور جنوب کشور ایران در جایگاه نهم علمی صنایع دریایی جهان قرار دارد/ از ظرفیت های علمی استفاده مناسب نشده است برخورد تریلی با پژو در حاجی اباد ۲ کشته برجای گذاشت مسکن مهر چالشی پیش روی قطب اقتصادکشور/ کام تلخ مهرنشینان بندرعباسی ازتدبیردستگاهها توسعه صنعت گردشگری دریایی نیازمند توجیه اقتصادی/ بی ثباتی درمدیریت مهمترین مشکل صنعت گردشگری دریایی است