منتشر شده در تاریخ: دوشنبه ۱۷ فروردین ۱۳۹۴ - ۱۸:۴۷
شناسه خبر: 176628
گروه :خبر

علی مطهری، نماینده مجلس شورای اسلامی در یادداشتی به دستور رهبر معظم انقلاب در خصوص خوشامدگویی مهمانداران هواپیماها پرداخته و آن را «مصلحانه» خوانده است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از راه دانا، علی مطهری، نماینده مجلس شورای اسلامی در یادداشتی که برای «عصر ایران» نوشته، به دستور رهبر معظم انقلاب در خصوص خوشامدگویی مهمانداران هواپیماها پرداخته و آن را «مصلحانه» خوانده است.

متن کامل این یادداشت به شرح زیر است:

«در ایام تعطیلات نوروز خبری در برخی رسانه‌ها منتشر شد مبنی بر اینکه رهبر انقلاب در جریان سفر به مشهد زمانی که مهماندار هواپیما در خوشامدگویی ابتدایی به مسافران گفته است «و با آرزوی سلامتی برای رهبر معظم انقلاب»، دستور دادند این جمله از متن خوشامدگویی پروازهای شرکت‌های هواپیمایی حذف شود.

این دستور نشان می‌دهد که ایشان با هر کاری که شائبه تملق و چاپلوسی داشته باشد مخالفند و اقدام برخی کارگزاران حکومت که بی‌مناسبت از نام مقام رهبری استفاده می‌کنند یا به تعریف و تمجید می‌پردازند مورد رضایت ایشان نیست.

بدیهی است که آرزوی سلامتی برای مقام رهبری در مواقعی که زمینه استجابت دعا فراهم‌تر است مانند شب‌های احیاء، کاری قابل قبول بلکه ستودنی است اما اینکه در ابتدای هر پروازی یا در ابتدای نطق هر نماینده‌ای آرزوی سلامتی برای مقام رهبری شود، گذشته از مسئله تملق، لوث کردن موضوع است چرا که در این مواقع اساسا ذهن‌ها متوجه این موضوع نیست.

جالب است که اینجانب حدود یک سال پیش همین موضوع بی‌مناسبت بودن «آرزوی سلامتی برای مقام رهبری» در ابتدای پروازها را با وزیر راه و شهرسازی مطرح کردم و خواستار حذف آن شدم. آنطور که به یاد دارم ایشان گفت از دست من خارج است. همین طور چند ماه پیش، این موضوع و نیز بی‌مناسبت بودن نصب عکس رهبر انقلاب در قسمت جلوی هواپیما را به مدیرعامل یکی از شرکت‌های هواپیمایی به صورت پیغام گوشزد کردم ولی اقدامی ندیدم.

این زشت است که این کارها را که شائبه تملق و چاپلوسی دارد آنقدر ادامه بدهیم تا خود مقام رهبری دستور لغو آن را صادر کنند. گویی قبل از اینکه ایشان بگویند خودمان بی‌مناسبت بودن و عدم ضرورت و آثار منفی آن را درک نمی‌کنیم.

قطعا باز هم از این دست کارها وجود دارد که باید کنار بگذاریم و کاسه‌های داغ‌تر از آش نباشیم. نگرانم که برخی افرادی که ادعای ولایتمداری آنها گوش فلک را کر کرده و البته در عمل ضربه می‌زنند، مقام رهبری را نیز به دلیل این دستورشان متهم به ضدیت با ولایت فقیه نمایند!

این‌گونه دستورات موجب اصلاح جامعه است و باید این دستور را «دستور مصلحانه» نامید.

به هرحال از رهبر گرامی انقلاب به خاطر توجه به این موضوع و صدور دستور مناسب صمیمانه سپاسگزارم.»

 

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
نبود اینترنت ۳G معادله ای چندمجهولی در بشاگرد /بی توجهی مسئولان همچنان ادامه دارد شهرستان بشاگرد بالاترین نرخ بیکاری در کشور/ضعف مدیریت اجرایی شهرستان بروز آفت بیکاری جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است هلال احمر شهرستان بستک فاقد کمترین امکانات رهاسازی مصدوم است /احداث پایگاه امداد جاده ای ضروری است اعزام دانش آموزان بستکی به اردوی راهیان نور جنوب کشور ایران در جایگاه نهم علمی صنایع دریایی جهان قرار دارد/ از ظرفیت های علمی استفاده مناسب نشده است برخورد تریلی با پژو در حاجی اباد ۲ کشته برجای گذاشت مسکن مهر چالشی پیش روی قطب اقتصادکشور/ کام تلخ مهرنشینان بندرعباسی ازتدبیردستگاهها توسعه صنعت گردشگری دریایی نیازمند توجیه اقتصادی/ بی ثباتی درمدیریت مهمترین مشکل صنعت گردشگری دریایی است دولت توان تخصیص اعتبار به عمران و توسعه کشور ندارد/مسئولان استانی منتظر دریافت اعتبار از مرکز کشورنباشند