منتشر شده در تاریخ: سه شنبه ۱۸ اسفند ۱۳۹۴ - ۲۱:۱۵
شناسه خبر: 291912
گروه :خبر
hormoz

ظریف گفت: ما با عربستان اقدام به قطع رابطه نکردیم، به حمله معترضان به سفارت عربستان در تهران از سوی ما به شدت محکوم شد. هم از سوی رئیس جمهور، هم و هم دیگر مقامات ارشد نظام، ضمن اینکه البته هیچ یک از اتباع سعودی صدمه ای ندیدند. ما معتقد به ضرورت گفتگو هستیم.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از راه دانا، محمد جواد ظریف ظهر امروز به وقت محلی نشست موسسه خاورمیانه سنگاپور سخنرانی کرد.

این جلسه که با پرسش و پاسخ هم همراه بود مورد استقبال نخبگان سنگاپوری قرار گرفت.

مهمترین بخش های صحبت های وزیر خارجه کشورمان در ادامه می آید:

* امنیت با ناامن کردن دیگران به دست نمی آید.

* راهبرپ بازی با حاصل جمع صفر دیگر کارایی ندارد. تحریم ها علیه ایران نشان داد که این روند بی فایده است و ما دیدیم که شش قطعنامه شورای امنیت نتوانست آنها را به هدفشان برساند.

* در شکل گیری جریان های تروریستی مانند داعش و جبهه النصره برخی کشورهای منطقه نقش داشته اند.

* به نظر می رسد عیان شده باشد که دیگر راهکاری نظامی برای بحران های موجود در منطقه ما کارساز نباشد و باید از مسیر دیپلماتیک و سیاسی این مناقشات را حل و فصل کرد.
* تروریسم تهدیدی جهانی است و همه کشورها و مردم را با خطر مواجه می کند.

* مبارزه با تروریسم و افراطی گری نیازمند مشارکت همگانی است.

* ما با عربستان اقدام به قطع رابطه نکردیم، به حمله معترضان به سفارت عربستان در تهران از سوی ما به شدت محکوم شد. هم از سوی رئیس جمهور، هم و هم دیگر مقامات ارشد نظام، ضمن اینکه البته هیچ یک از اتباع سعودی صدمه ای ندیدند. ما معتقد به ضرورت گفتگو هستیم.

* در خصوص سوریه معتقدیم که مردم این کشور تصمیم گیر نهایی درباره سرنوشت خود هستند و بازیگران خارجی نمی توانند و نباید به جای آنها تصمیم بگیرند. این بحران هم فقط از مسیر سیاسی حل می شود.

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
طرح پیشگیری از تنبلی چشم در میناب کلید خورد پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی نبود اینترنت ۳G معادله ای چندمجهولی در بشاگرد /بی توجهی مسئولان همچنان ادامه دارد شهرستان بشاگرد بالاترین نرخ بیکاری در کشور/ضعف مدیریت اجرایی شهرستان بروز آفت بیکاری جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است