منتشر شده در تاریخ: شنبه ۳۱ مرداد ۱۳۹۴ - ۱۶:۴۶
شناسه خبر: 213612
گروه :خبر
13920627000566_PhotoA

رئیس قوه قضائیه با اشاره به اینکه نظام پزشکی و وزارتخانه‌ها توجه داشته باشند که رسانه‌ای کردن یک ماجرا باعث به وجود آمدن حاشیه‌های نادرست می‌شود، گفت: اصل ماجرا به هیچ وجه به این شکل که یک نفر از نظام پزشکی مطرح کرده بود، نبود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، آیت‌الله صادق آملی لاریجانی رئیس دستگاه قضائیه در نشست با اعضای ارشد ستاد مرکزی و هیأت علمی دانشگاه‌های علوم پزشکی در رابطه با حوادث اخیر در استان فارس گفت:‌ بسیاری از حوادث بدون مانور در رسانه‌ها با رعایت قوانین و مجرای قانونی تدبیر می‌شود و این توقع را داریم که سازمان نظام پزشکی و وزارتخانه‌ها توجه داشته باشند که رسانه‌ای کردن یک ماجرا باعث به وجود آمدن حاشیه‌های نادرست می‌شود.

وی گفت: در سازمان نظام پزشکی یکی از دوستان عنوان کرده بود که قاضی در هنگام حضور در بیمارستان ممسنی فارس هنگامی که پزشک از دستور وی امتناع کرده بود، همان جا وی را شلاق زدند که اصل ماجرا به هیچ وجه به این شکل نبود.

لاریجانی تصریح کرد: در بعضی موارد قاضی دستوراتی می‌دهد ولی کیفیت اجرا با مامور نیروی انتظامی است. یعنی اینکه اگر کسی از اجرای حکم قوه قضائیه امتناع کرد نیروی انتظامی مشخص می‌کند چگونه رفتار کند.

وی تاکید کرد: من از وقایع و حوادث استان فارس دفاع نمی‌کنم ولی باید به این موضوعات توجه کرد.

رئیس قوه قضائیه تاکید کرد: اگر جامعه پزشکی به مانند یک صنف جبهه‌ای تشکیل دهد ممکن است قوه نیز این کار را بکند در حالی که پزشکان متدین هستند و البته قضات نیز همینطور. با این وجود هر دو انسانند و ممکن است بین آنها اختلافاتی پیش آید.

لاریجانی افزود: مسائل بین قوه قضائیه و پزشکی موضوعاتی مهمتر از این دست مسائل جزئی است که باید با تعامل دو طرف بر آنها فائق آمد که در این عرصه می‌توان به موضوعات محیط زیست، سلامت غذا و دارو و مانند اینها اشاره کرد که بخش زیادی از آن به قوه قضائیه مربوط است و نهادهای مربوط نیز باید با قوه قضائیه همکاری کنند تا این مشکلات از بین برود.

وی افزود:‌ اکنون وضعیت هوای کلانشهرها به خصوص تهران بدین شکل آلوده است آیا ما وظیفه‌ای در این قبال نداریم که در اینجا نقش دادستان، مدعی‌العموم است چرا که همه افراد جامعه در حال استشمام سرب هستند و به صورت خفیف در حال استشمام عوامل بیماری‌زا هستند و در این راستا محیط زیست و وزارت بهداشت با همکاری قوه قضائیه باید کمک کنند.

لاریجانی موضوع دارو و غذاهای فاسد را مسئله‌ای دانست که نظارت وزارت بهداشت دستگاه قضا و نیروی انتظامی را می‌طلبد.

 

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
هلال احمر شهرستان بستک فاقد کمترین امکانات رهاسازی مصدوم است /احداث پایگاه امداد جاده ای ضروری است اعزام دانش آموزان بستکی به اردوی راهیان نور جنوب کشور ایران در جایگاه نهم علمی صنایع دریایی جهان قرار دارد/ از ظرفیت های علمی استفاده مناسب نشده است برخورد تریلی با پژو در حاجی اباد ۲ کشته برجای گذاشت مسکن مهر چالشی پیش روی قطب اقتصادکشور/ کام تلخ مهرنشینان بندرعباسی ازتدبیردستگاهها توسعه صنعت گردشگری دریایی نیازمند توجیه اقتصادی/ بی ثباتی درمدیریت مهمترین مشکل صنعت گردشگری دریایی است دولت توان تخصیص اعتبار به عمران و توسعه کشور ندارد/مسئولان استانی منتظر دریافت اعتبار از مرکز کشورنباشند قطب اقتصاد کشور فاقد بیمارستان تخصصی زنان/ پروژه بیمارستان جامع زنان هرمزگانی در کمای مطلق تعرفه های گمرکی بازبینی می شود/سهم درآمد بخش دریایی کشور۱۷ میلیارد دلار است جایگاه قانونی مناسبی برای صنعت دریایی وجود ندارد/ صنعت دریانوردی نیازمند تقویت از سوی نظام بانکی است