منتشر شده در تاریخ: جمعه ۲۷ شهریور ۱۳۹۴ - ۲۲:۵۰
شناسه خبر: 221220
گروه :خبر
13911115000218_PhotoA

فرمانده کل سپاه با تأکید بر اینکه امروز به برکت ایستادگی و مقاومت، انقلاب و نظام مقدس جمهوری اسلامی در اوج عزت قرار دارد گفت: این اقتدار همواره بر پایه اصل استکبارستیزی پیش رفته است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، سردار سرلشکر پاسدار محمد علی جعفری فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در اختتامیه بیست و یکمین مجمع سراسری فرماندهان و مسئولین سپاه که با شعار «اقتضائات جدید در پاسداری از پیش برندگی و پیشروندگی انقلاب اسلامی» به مدت ۲ روز (24 و 25 شهریورماه) در تهران برگزار شد، با تأکید بر اینکه مبنای برنامه ریزی، تعیین مسیر و اقدامات سپاه تدابیر و بیانات مقام معظم رهبری در مقاطع مختلف بویژه در مجمع فرماندهان است با بر شماری رهنمودهای معظم له در دیدار با پاسداران اظهار داشت: از سال 1378 به بعد ما پاسداران، فرماندهان و مسئولین سپاه در ارتباط با وظیفه خطیر پاسداری و وظایف ضروری و لازمی که می بایست انجام دهیم همواره مورد خطاب فرمانده معظم کل قوا هستیم و معظم له انتظاراتی را که از سپاه به عنوان ایفاگر نقش اساسی در پیشبرد اهداف انقلاب اسلامی دارند را بیان کرده اند.

وی افزود: تا پیش از سال 90 رهبر معظم انقلاب تأکید زیادی در ایجاد و تحول درون سپاه با محوریت معنویت، ارزشها، اصلاحات و تحولات ساختاری و نیز الزاماتی که لازم است سپاه آمادگی کامل و جامع برای دفاع از انقلاب اسلامی در تمامی عرصه ها را پیدا کند در بیانات و ابلاغیه ها داشته اند.

فرمانده کل سپاه ابلاغ بیانیه، رسالت، دکترین و چشم انداز سپاه در سال 1386 را منشأ حرکت جدید و تحولی در این نهاد انقلابی عنوان و تصریح کرد: در سال 1390 فرمانده معظم کل قوا در سخنان مهمی پس از تبیین اهمیت پاسداری، موضوع پاسداری کامل، درست و به موقع را مطرح کردند و تمرکز بر ساخت درونی سپاه را مورد تأکید قرار دادند.

وی تصریح کرد: تأکید بر ساخت درونی به این دلیل بود که سپاه بتواند از این طریق وظیفه خود را در دفاع از انقلاب اسلامی در عرصه های مختلف به خوبی انجام دهد.

سرلشکر جعفری شناخت انقلاب اسلامی را از موضوعات مورد تأکید فرمانده معظم کل قوا در مجمع فرماندهان سال 1392 بر شمرد و گفت: معظم له در این دیدار پیام انقلاب اسلامی را مقابله با نظام سلطه عنوان کردند و از سوی دیگر منطق انقلاب اسلامی را “لاتَظلِم و لا تُظلَم” به معنای اینکه نه ظلم بکنید و نه بگذارید به شما ظلم شود بیان فرمودند.

وی با تأکید بر اینکه امام راحل و مقام معظم رهبری همواره از آمریکا به عنوان شیطان بزرگ و دشمن انقلاب اسلامی یادکرده اند و فتنه ها و چالش های مسیر انقلاب را به عنوان آزمایش الهی نامیده اند اظهار داشت: تمامی این فتنه ها با راهبری و راهنمایی امام راحل و مقام معظم رهبری (مدظله العالی) و هوشیاری و بصیرت ملت ایران خنثی شد و دشمنان که ایفاگر نقش اساسی در تمام این فتنه ها بودند را ناکام گذاشت.

فرمانده کل سپاه با اشاره به توصیه رهبر معظم انقلاب مبنی بر توجه به موضوع نفوذ دشمن بعد از توافق اظهار داشت: امروز نیز توجه، هوشمندی و بصیرت و اقدامات انقلابی ما باید متمرکز به این مسئله باشد که راهبرد اصلی دشمن را از پس پرده اقدامات ظاهری آنها بشناسیم.

وی در بخش دیگری از سخنانش با تأکید بر اینکه امروز به برکت خون شهدا و مقاومت و ایستادگی ها، نظام مقدس جمهوری اسلامی در اوج عزت و اقتدار قرار دارد گفت: باید همواره از این موهبت بزرگ الهی مراقبت کامل داشته باشیم.

سرلشکر جعفری اضافه کرد: این عزت و اقتدار همواره بر پایه اصل استکبار ستیزی پیش رفته و بار اصلی آن بر دوش مردم و رهبری بوده است.

فرمانده کل سپاه در پایان سخنانش تصریح کرد: همه ما موظفیم به عنوان محقق و پژوهشگر با محور قرار دادن منویات و تدابیر فرمانده کل قوا در موضوعات مختلف، رسالت سپاه و وظایف عملیاتی که بر عهده داریم را شناخته و علاوه بر اقدامات حداقلی تعریف شده سازمانی، پاسدارِ پاسداری و پاسدار انقلاب اسلامی باشیم.

 

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی نبود اینترنت ۳G معادله ای چندمجهولی در بشاگرد /بی توجهی مسئولان همچنان ادامه دارد شهرستان بشاگرد بالاترین نرخ بیکاری در کشور/ضعف مدیریت اجرایی شهرستان بروز آفت بیکاری جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است هلال احمر شهرستان بستک فاقد کمترین امکانات رهاسازی مصدوم است /احداث پایگاه امداد جاده ای ضروری است