منتشر شده در تاریخ: یکشنبه ۲۴ آبان ۱۳۹۴ - ۱۵:۳۰
شناسه خبر: 241971
گروه :خبر
IMG10390259

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان با اشاره به اینکه زنگ کتاب و کتابخوانی از مهمترین زنگ های فرهنگی در مدارس است ، گفت : زنگ کتاب و کتابخوانی از مهمترین زنگ های فرهنگی در مدارس می باشد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز به نقل از  فرهنگ کده ، علیرضا درویش نژاد مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان در مراسم  زنگ مطالعه به صورت نمادین در دبستان شهید آتش دهقانی روستای ایسین  گفت : گرایش کودکان به مطالعه علاوه بر خانواده از دوران ابتدایی تحصیلات آغاز می شود و معلمان باید علاوه بر کتب درسی در خلال آموزش از کتب دیگر برای تقویت انگیزه مطالعه در کودکان استفاده کنند.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان اظهار کرد: معلمان به عنوان افراد تأثیر گذار بر کودکان، مهمترین نقش را برای گرایش و ترغیب دانش آموزان به مطالعه دارند و لازمه آن این است که خود مدرسان نیز اهل مطالعه و دوستدار کتابخوانی باشند.

وی افزود:  زنگ کتاب و کتابخوانی از مهمترین زنگ های فرهنگی در مدارس است ، که یادآور گرامیداشت فرهنگ مطالعه است.

درویش نژاد یاد آور شد : وجود کتابخانه مناسب و مجهز با کتاب های متنوع و مورد نیاز کودکان از ضروریات یک مدرسه با نشاط است و اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی برنامه های بلند مدتی برای اهدای کتاب به این گونه مدارس دارد.

وی بهترین هدیه برای یک دانش آموز را کتاب دانست و گفت : معلمان باید در تشویق های خود از کتاب استفاده کنند تا از این طریق دانش آموزان انس و الفت بیشتری با کتاب بیابند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان بیان کرد  : مدرسه ای که معلمان ، کارکنان و دانش آموزان آن اهل مطالعه و کتابخوانی باشند ، شور و نشاطی وصف ناپذیر در مدرسه حاکم خواهد شد که نتیجه آن افزایش دانش علمی و تقویت ذهن و هوش دانش آموزان خواهد بود .

 

انتهای پیام/م

 

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
تفاوت این دنیا با دنیای آخرت نباید ما را دچار اشتباه محاسباتی کند نبود اینترنت ۳G معادله ای چندمجهولی در بشاگرد /بی توجهی مسئولان همچنان ادامه دارد شهرستان بشاگرد بالاترین نرخ بیکاری در کشور/ضعف مدیریت اجرایی شهرستان بروز آفت بیکاری جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است هلال احمر شهرستان بستک فاقد کمترین امکانات رهاسازی مصدوم است /احداث پایگاه امداد جاده ای ضروری است اعزام دانش آموزان بستکی به اردوی راهیان نور جنوب کشور ایران در جایگاه نهم علمی صنایع دریایی جهان قرار دارد/ از ظرفیت های علمی استفاده مناسب نشده است برخورد تریلی با پژو در حاجی اباد ۲ کشته برجای گذاشت مسکن مهر چالشی پیش روی قطب اقتصادکشور/ کام تلخ مهرنشینان بندرعباسی ازتدبیردستگاهها توسعه صنعت گردشگری دریایی نیازمند توجیه اقتصادی/ بی ثباتی درمدیریت مهمترین مشکل صنعت گردشگری دریایی است