منتشر شده در تاریخ: سه شنبه ۲۷ مهر ۱۳۹۵ - ۱۰:۲۸
شناسه خبر: 362098
گروه :خبر
%d8%b2%d8%a8%d8%a7%d9%84%d9%87-%d8%b4%d8%a7%d8%ae%d8%b5

لازمه تحقق و به ثمر نشستن هرفعالیت اجتماعی و فرهنگی در این شهر مسئولیت پذیری است که اگر با مشارکت مردمی همراه باشد، به طور قطع به نتیجه مطلوبی خواهد رسید.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ لازمه تحقق و به ثمر نشستن هرفعالیت اجتماعی و فرهنگی در این شهر مسئولیت پذیری است که اگر با مشارکت مردمی همراه باشد، به طور قطع به نتیجه مطلوبی خواهد رسید.

یکی از مباحث اجتماعی مهمی که هر روز شهروندان با آن روبرو هستند و شاید در گزارش های اجتماعی رسانه های استان هنور کمرنگ است، جمع آوری زباله های محلات و جایگاه مشارکتی مردمی است که می تواند محلات شهر را به فضایی سالم و پاکیزه تبدیل کرد.

یکی از نمونه مشارکت های مردمی که تاثیرگذاری بسیار خوبی در شبکه های اجتماعی داشت، استقبال شهروندان برای جمع آوری زباله های نذری روزهای تاسوعا وعاشوا بود که به نوعی نشان دهنده مشارکت جمعی جوانان در اهمیت پاکیزگی شهر و کمک به کارگران زحمتکش شهرداری را به دنبال داشت. دو روز پیش که از کنار یکی از مجتمع های شهرک پیامبر اعظم عبور می کردم، کارگر زحمتکشی را دیدم که بیش از 10 کیسه زباله را از زباله های جوهای اطراف یکی ازمجتمع ها جمع کرده بود چه خوب بود اگر این کار با مشارکت برخی از جوانان و ساکنین همین مجتمع ها انجام می شد و در شبکه های اجتماعی به منظور تاکید بر حفظ پاکیزگی شهر و نقش شهروندان در توجه به سلامت محیطی نیز مانور داده می شد.

در توجه به نظافت شهر و جمع آوری زباله های محلات، هرچند نقش شهرداری را نمی توان انکار کرد و کار کارگران در بسیاری از محلات قابل تقدیر است؛ اما طرح ایده های جذاب فرهنگی و اجتماعی به جهت مشارکت جمعی برای جمع آوری زباله های شهری و محلات به برنامه ریزی نیاز دارد که وظایف سازمان فرهنگی-هنری شهرداری را در نهادینه شدن این کارفرهنگی را ییش از پیش سنگین تر می کند.

توجه و همراهی مردم در جمع آوری زباله ها از جوی های اطراف خانه ها و مجتمع هایشان و مشارکت در کاشت و پرورش کاشت گل و گیاه شاید یکی از کارهایی بانشاطی باشد که هم به نظافت محله و مجتمع ها کمک شده و هم در طراوت و شادابی روحیه همسایگان به یکدیگر هدیه داده می شود. مشارکت و همراهی که انجمن ها و فعالان حوزه محیط زیست شهری می توانند در کنار سایر شهروندان به جهت حفظ سلامت شهر و محلات داشته باشند نیز دور از انتظار نیست. از اینرو جمع آوری زباله ها و توجه به نظافت محلات علاوه بر مشارکت مردمی به ایده های نو نیاز دارد که نقش سازمان فرهنگی-هنری شهرداری و فعالان حوزه محیط شهری نیز بسیار تعیین کننده خواهد بود.

گزارشگر:حسینی

انتهای پیام/م

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
نیروی انتظامی هرمزگان پیشرو در امر مبارزه با قاچاق کالا و مواد مخدر/ رشد چشمگیر کشفیات قاچاق در هرمزگان برجام چراغ سبزی به دشمنان نظام بود/ تکرار تجربه تلخ برجام بی بصیرتی است خواب آلودگی رانندگان مهمترین عامل تصادف در محور حاجی اباد- بندرعباس است توافق FATF پیش زمینه براندازی نهادهای انقلابی است/آمریکا با تعهدات ساختگی به دنبال تامین منافع می باشد/اقتدار نظامی مهم‌ترین عامل بازدارنده تعرض دشمنان است پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی