منتشر شده در تاریخ: شنبه ۱۸ مهر ۱۳۹۴ - ۱۸:۵۶
شناسه خبر: 227681
گروه :خبر

پناهیان با بیان اینکه دعوت عمربن سعد به لشگر حق، مذاکره نیست، نصیحت است افزود: امام به عمربن سعد می‌فرمایند که تو چرا در مقابل حق قد علم کردی؟ که عمر خطاب به امام حسین (ع) می‌گوید: یزید وعده‌هایی مثل حکومت ری را به من داده که امام می‌فرمایند: من بیشتر از چیزی که یزید می‌خواهد به تو بدهد را می‌دهم.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از راه دانا، حجت الاسلام احمد پناهیان با اشاره به صحبت‌های محرم سال گذشته رئیس جمهور در زنجان مبنی بر مذاکره امام حسین (ع) با عمربن سعد اظهار داشت: اگر به مقتل خوارزمی که آقای روحانی با تکیه بر آن بحث مذاکره را مطرح می‌کردند مراجعه کنید، متوجه خواهید شد که امام حسین (ع) به جهت آشنایی که از دوران کودکی با عمربن سعد داشتند، عمر را به لشگر حق دعوت می‌کنند.

وی با بیان اینکه دعوت عمربن سعد به لشگر حق، مذاکره نیست، نصیحت است افزود: امام به عمربن سعد می‌فرمایند که تو چرا در مقابل حق قد علم کردی؟ که عمر خطاب به امام حسین (ع) می‌گوید: یزید وعده‌هایی مثل حکومت ری را به من داده که امام می‌فرمایند: من بیشتر از چیزی که یزید می‌خواهد به تو بدهد را می‌دهم.
مدیر موسسه راه فخرالائمه گفت: مذاکره قواعدی دارد، اولا مذاکره یعنی بده بستان، اما در اینجا هیچ چیزی داده نمی‌شود و هیچ چیزی هم گرفته نمی‌شود و حتی امام حسین (ع) برای نجنگیدن با عمر صحبت نمی‌کند، تنها مسئله‌ای که مطرح است خیرخواهی امام (ع) برای عمر بن سعد است که او قبول نمی‌کند.
حجت الاسلام پناهیان افزود: مسئله دومی که در مذاکره مطرح است؛ ادبیات مذاکره است، وقتی عمربن سعد نصیحت امام حسین (ع) را قبول نمی‌کند؛ امام او را نفرین می‌کنند و می‌فرمایند: «از خدا می‌خواهم تو در خانه‌ات و جلو چشم زن و بچه‌ات، سر از تنت جدا شود.»
وی تصریح کرد: یاران عمر سعد هم انتظار قد علم کردن عمر را در مقابل حق نداشتند چرا که در روز عاشورا، یکی از یاران عمر بن سعد به او می‌گوید واقعا می‌خواهی چنین کاری را انجام دهی؟ عمر در جواب می‌گوید: بله می‌دانم که دارم با این کار جهنم را برای خودم می‌خرم؛ اما کسی چنین انتظاری از آمریکا ندارد.
مدیر موسسه راه فخرالائمه با اشاره به اینکه مذاکره با آمریکا در مقابل نصایح امام حسین به عمر بن سعد قیاس مع الفارق است؛ افزود: از روز اول تاسیس  دولت مستکبر آمریکا حقوق افراد مختلف در آن نادیده گرفته شده تا امروز که تمام مستضعفان و مظلومان جهان لحظه‌ای از دست زیاده خواهی‌های آمریکا در امان نیستند.
حجت الاسلام پناهیان با بیان اینکه آمریکا خودش را کدخدای دنیا می‌داند عنوان کرد: آمریکا از هر راهی برای رسیدن به منافع صهیونیستی‌اش استفاده می‌کند و با تیکه به این جمله که هدف، وسیله را توجیه می‌کند، می‌کشد، قتل عام می‌کند، می‌سوزاند و در تمام جنایاتی که در عالم صورت می‌گیرد حضور دارد.
وی با اشاره به آیه ۳۵ سوره مبارکه محمد (ص) گفت: زمانی که اسلام در قدرت است، خداوند این اجازه را به مسلمانان نمی‌دهد که حتی با استکبار مذاکره کنند و از آن‌ها بخواهند که تسلیم اسلام شوند.
مدیر موسسه راه فخرالائمه تصریح کرد: وقتی ما خداوند را داریم، دیگر حق نداریم در خصوص مسائل جبهه حق و باطل از خودمان تصمیم بگیریم و بخواهیم مذاکره کنیم.
حجت الاسلام پناهیان با بیان اینکه تمام انبیا و اولیا خدا در طول تاریخ برای این کشته شدند که نخواستند حاکمیت استکبار را بپذیرند گفت: اگر تمام مسائل اعتقادی را هم کنار بگذاریم هیچ عقل سالمی این را قبول نمی‌کند که وقتی ما دارای قدرت هستیم برویم و ذلت حاکمیت استکبار را بپذیریم.
وی با اشاره به بیانات رهبر معظم انقلاب در خصوص عدم مذاکره با آمریکا گفت: نکته‌ای که رهبر معظم انقلاب فرمودند در خصوص اینکه مذاکره راه نقوذ دشمن است بسیار مهم و اساسی است؛ چرا که مذاکره خواسته آمریکایی‌ها از سال ۶۱ تا الان بوده که در این دولت موفق شدند به خواسته خودشان برسند.

مدیر موسسه راه فخرالائمه گفت: خط ثابت آمریکایی‌ها در تمام دولت‌های بعد از انقلاب، تلاش برای مذاکره با ایران بوده که از زمان نخست وزیری موسوی این را دنبال می‌کردند و خودشان هم بعد از فتنه ۸۸ این موضوع را صرحتا بیان کردند.
وی افزود: در دولت آقای هاشمی و خاتمی هم بحث مذاکره با آمریکا به صورت جدی پیگیری می‌شد و در دولت آقای احمدی‌نژاد زمانی رئیس جمهور بحث مذاکره را مطرح کردند، رهبر معظم انقلاب فرمودند: مذاکره آری، آمریکا نه!
مدیر موسسه راه فخرالائمه تصریح کرد: این رویکرد در دولت آقای روحانی هم همین بوده و در همین دولت هم رهبر معظم انقلاب فرمودند مذاکره آری آمریکا نه! اما نکته‌ای که وجود دارد در هدف این دولت از مذاکره با آمریکاست که دولت آقای احمدی‌نژاد می‌گفت ما در مذاکره مبارزه می‌کنیم اما دولت فعلی در مذاکره به دنبال رفع خصومت‌ها است.

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
امام سجاد (ع)چراغ فروزان راه مردم است کودک کشی و نسل کوشی در یمن یک رخداد ظالمانه است دشمن در پی سلب معیار ما می توانیم از ملت ایران است/اقدامات انتظامی پلیسی باشد نه پلیس بازی خداشناسی راه دست یابی به کمال والای انسانیت است/صحیفه سجادیه رساله جامع برگرفته از وحی می باشد نیایش های امام سجاد(ع) وجدان انقلابی توده مردم را برانگیخت برگزاری ششمین کنگره بین المللی امام سجاد(ع)هرمزگان همزمان با ۱۲کشور جهان موج بیداری اسلامی در دنیا مرهون آرمان های امام راحل می باشد/انقلاب اسلامی زمینه ساز ظهور حضرت مهدی(عج) است همکاری مشترک ایران و هلند در زمینه توسعه بنادر و کشتیرانی/ مدیرکل بنادرهرمزگان:سهم ایران در صنعت بانکرینگ منطقه خلیج فارس افزایش می یابد گلابی ، فریب بخور ! شاهرگ اقتصاد کشور آبستن حوادث جاده ای/ خواب آلودگی رانندگان عامل اصلی تصادفات در هرمزگان