منتشر شده در تاریخ: یکشنبه ۰۶ دی ۱۳۹۴ - ۲۰:۰۳
شناسه خبر: 259978
گروه :خبر
13941006000753_PhotoA

«سید حسن نصر الله» دبیر کل حزب الله لبنان در دومین سخنرانی خود بعد از شهادت «سمیر قنطار» سردار شهدای لبنانی، از طرف حزب الله و خانواده شهید قنطارT از همه کسانی که شهادت سردار اسرای لبنانی را تبریک و تسلیت گفته یا با دغداران اعلام همدردی کرده‌اند، تقدیر و تشکر کرد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، «سید حسن نصر الله» دبیر کل حزب الله لبنان در دومین سخنرانی خود بعد از شهادت «سمیر قنطار» سردار شهدای لبنانی، از طرف حزب الله و خانواده شهید قنطارT از همه کسانی که شهادت سردار اسرای لبنانی را تبریک و تسلیت گفته یا با دغداران اعلام همدردی کرده‌اند، تقدیر و تشکر کرد.

به گزارش تلویزیون «المنار» سید نصر الله در سخنرانی امروز در مراسم هفتم شهادت سمیر قنطار در مجتمع فرهنگی پرورشی «شاهد» واقع در مسیر فرودگاه بیروت، با عرض تسلیت مجدد به خانواده‌های شهیدانی که با سمیر قنطار به کاروان شهدا ملحق شدند، سالروز دو میلاد بزرگ پیامبر اکرم (ص) و حضرت «مسیح» (ع) را به امت‌های اسلامی و مسیحی تبریک گفت.

در سایه تحولات منطقه، عید نداریم

وی با اشاره به تحولات امنیتی چند سال گذشته منطقه خاورمیانه، تاکید کرد که «طی سال‌های گذشته که منطقه ما به جنگ‌‌های نابود کننده در راستای خدمت به منافع رژیم صهیونیستی گرفتار شده است، ما طعم هیچ عید و خوشحالی را نچشیده‌ایم».

نصر الله افزود: سمیر قنطار از زمانی نوجوانی، صفت‌‌‌‌های یک جوان جدی و مسئولیت پذیر را داشت و به آرمان فلسطین ایمان داشت… او از نسل کسانی است که به خاطر فلسطین مبارزه کرده و در این راه به شهادت رسیدند.

وی با اشاره به برنامه‌های فرهنگی و پرورشی دشمن به منظور دور ساختن جوانان امت اسلامی از قضیه‌های مرکزی جهان اسلام، تاکید کرد که چنین برنامه‌هایی بر سمیر قنطارها هیچ تاثیری نگذاشته‌اند.

«جانشفانی» و «ایثار»؛ از صفات سمیر قنطار

دبیر کل حزب الله «جانشفانی بدون حد و مرز» را از دیگر صفت‌های سمیر قنطار توصیف کرد و گفت: عملیاتی که قنطار در ابتدای راهش (در مبارزه با صهیونیست‌ها) انجام داد از جنس همان عملیاتی بود که به شهادت یا اسارت منتهی می‌شد. این وضعیت همانند عملیاتی است که این روزها با چاقو در فلسطین انجام می‌شود… این روحیه،‌ بیانگر جوهر مقاومت مبنی بر اینکه «هیچ مقاومتی بدون جانفشانی‌ بی حد و مرز ممکن نیست» است.

وی «ایستادگی و استقامت قنطار طی 30 سال اسارت»، «امیدواری و سرزندگی»، «ایثار» و «اصرار و پافشاری بر مبارزه با صهیونیست‌ها بعد از خروج از زندان» را از دیگر خصوصیات سردار اسرای لبنانی خواند.

 سید حسن نصرالله با اشاره به اینکه شهید سمیر قنطار پس از زندان هم در بالاترین سطح اخلاقی بود و مناسبت است در اینجا یادی از این فضایل اخلاقی این شهید داشته باشیم، گفت: از ویژگی‌های اساسی مردان مقاومت این است که از یکدیگر حمایت می‌کنند و در خط مقدم مسئولیت‌ها را بر عهده می‌گیرند.
وی با اشاره به اینکه مسئله اسراء و مذاکرات برای تبادل نیروهای اسرائیلی دستگیر شده با اسراء مقاومت از مهمترین مسائل بوده است، اظهار داشت: مشکل اساسی از همان روز اول بحث درباره آزادی شهید سمیر قنطار بود.

قنطار، گره آزادی‌اش از زندان را خودش حل کرد

دبیرکل حزب الله با بیان اینکه صهیونیست‌ها به دلیل اینکه با آزاد کردن سمیر قنطار از زندان مخالف بودند، مذاکرات طولانی شد، افزود: ما تعهد اخلاقی داشتیم تا همه اسرایمان را آزاد کنیم.
وی با اشاره به اینکه حزب الله لبنان در خلال مذاکرات برای تبادل اسراء در برابر یک چالش اخلاقی از یک سو و یک چالش عملی در سوی دیگر قرار داشت، تصریح کرد: مذاکرات در اینجا متوقف شده بود؛ یا مذاکرات با تنها گذاشتن سمیر قنطار در زندان و آزادی دیگر اسرا پایان می‌یافت یا اینکه کل روند مبادله متوقف می‌شد و همه زندانیان در زندان دشمن باقی می‌ماندند.

سید حسن نصرالله تاکید کرد که واقعیت بسیار دشوار بود اما در این شرایط موضع خود سمیر قنطار بود که ما را از آن وضعیت خارج کرد، او پیامی برای ما به این مضمون ارسال کرد که مشکلی نیست اگر روند مبادله برای وی متوقف شده است.

قنطار بعد از خروج از زندان، خط مقدم جبهه را برگزید

نصر الله با بیان اینکه سمیر قنطار بعد از خروج از زندان‌های رژیم صهیونیستی خواست که در خط مقدم رویارویی با اسرائیل باشد، تاکید کرد: قنطار بعد از خروج زندان اعلام کرد که از فلسطین نیامده مگر اینکه به فلسطین برگردد.

وی با اشاره به درخواست قنطار برای پیوستن به مقاومت در سوریه، اظهار داشت: اسرائیل می‌خواست هر نوع مقاومت مردمی سوری در «جولان» را بین ببرد و همه افرادی که به این مقاومت پیوسته‌اند را تعقیب می‌کرد. هر نوع وابستگی به مقاومت سوریه، طرف را در معرض دستگیری و ترور قرار می‌داد.

اسرائیل همه انواع مقاومت را «ایرانی» می‌‌داند

دبیر کل حزب الله با بیان اینکه اسرائیل هر نوع مقاومتی را در هر جایی وابسته به ایران و ایرانی می‌داند، افزود: اسرائیل تلاش داشت که مقاومت مردمی در سوریه را وابسته به ایران معرفی کند زیرا این رژیم هویت ملی را نمی‌پذیرفت و هر کسی که با آن مبارزه کند را «مزدور ایران» می‌داند… اسرائیل هر کسی را که به هر نحوی به این طرح مقاومت منتسب بود را تعقیب، بمباران یا ترور می‌کند.. اسرائیل اصلا هیچ مقاومت مردمی را در سوریه یا لبنان یا هر جای دیگری به رسمیت نمی‌شناسد بلکه هر مقاومتی را در اصل ایرانی می‌بیند.

وی با طرح سئوالی مبنی بر اینکه «چرا (صهیونیست‌ها) با این حساسیت با مقاومت در جولان برخورد می‌کند؟»، افزود:  آنانی که جولان را به خود الحاق کردند، هیچ نوع سخنی از ایجاد مقاومت مردمی در جولان را قبول ندارند.. برای همین اسرائیل یک ساختمان مسکونی در جرمانا را هدف گرفت تا سمیر قنطار را ترور کند. زنده ماندن قنطار یا امثال او، از دید اسرائیل این اهمیت را دارد که دست به چنین ماجراجویی بزند.

مقاومت در جولان کاملا سوری است

نصر الله درباره مقاومت مردمی در جولان سوریه گفت: از همان ابتدا هر چه پیش آمد، کاملا سوری بود و سمیر قنطار و برادرانش فقط نقش کمک کننده و انتقال دهنده تجربه به مقاومت جوان سوریه را داشتند… طرف اسرائیلی می‌خواست مقاومت سوریه را در گهواره خفه کند.

سید حسن نصرالله گفت: برخی‌ها گمان می‌کنند که اسرائیل (در هدف قرار دادن سمیر قنطار) دچار اشتباه شده است اما اقدامات اسرائیل به دلیل حساسیت موضوع (مقاومت در) جولان است و امکان تسامح درباره آن را ندارد.

وی با بیان اینکه از نظر صهیونیست‌ها پرونده جولان از اهمیت فوق العاده‌ای برخوردار است تصریح کرد که مسئله جولان توانایی تغییر نقشه سیاسی را دارد.

دبیرکل حزب الله با تاکید بر ضرورت تقویت امید به آزادی فلسطین و اینکه مسئله فلسطین قلب نبرد است، گفت: در این زمینه همواره جدلی سخت و جنگی روانی بین جبهه مقاومت و دشمن صهیونیستی در جریان بوده است.

وی افزود: دشمن از روز اول اشغال فلسطین تلاش کرده تا فلسطینی‌ها و ملت‌های منطقه را از نابودی اسرائیل ناامید کند و آنها بر روی ذهن، اراده و عزم ما تمرکز کرده‌اند که این نبردی فرهنگی و فکری است زیرا که اگر کسی امیدش را از دست بدهد، شکست خواهد خورد.

امید به آرمان فلسطین؛ لازمه زوال اسرائیل

نصرالله لازمه نبرد با دشمن صهیونیستی را امیدواری به نابودی دشمن دانست و تاکید کرد که اسرائیل می‌خواهد ما را به سمت و سویی هدایت کند که در آنجا امیدی نداشته باشیم و قبول کنیم که رژیم صهیونیستی تا ابد باقی خواهد بود. اینکه قانع شویم که آن رژیم کلاهک اتمی در اختیار دارد، قوی ترین ارتش منطقه و قوی‌ترین نیروی هوایی را داراست و همچنین آمریکا حامی آن است.

دبیر کل حزب الله لبنان با بیان اینکه ما به مقاومت و امیدواری‌های بیشتری نیاز داریم، گفت: امروزه خواستار مقاومت و پایداری فلسطینیان و ماندن آنها در سرزمینشان هستیم و یکی از جنگ‌هایی که امروزه آن را تجریه می‌کنیم، باقی ماندن فلسطینیان در سرزمین خودشان است.

وی گفت: ما اموال و دارایی‌های کشورهای عربی و ارتش آنها را نمی‌خواهیم و کسانی که در سوریه می‌جنگند فقط مانع نابودی اسرائیل می‌شوند.

دبیرکل حزب الله تاکید کرد که مقاومت در لبنان و فلسطین با همه امکانات و توانایی خود توانست در برابر دشمن اسرائیلی بایستد و پیروزی‌هایی را به دست بیارود، حال بینید اگر از توانایی امت اسلامی استفاده شود، قطعا می‌توان به پیروزی‌های بیشتری دست یافت.

وی افزود: کشوری که به توان ذاتی خود اتکا نمی‌کند و به حمایت‌های آمریکا دل ببند، تحقیر خواهد شد و نابودی آن کشور آسان می‌گردد.

اشغالگری از بین رفتنی است

نصرالله گفت: بر اساس تجربه تاریخ و ملت‌ها، هر گونه قدرت اشغالگری می‌تواند صدها سال باقی بماند اما در نهایت از بین خواهد رفت حتی اگر بخشی از امپراطوری بزرگ باشد.

وی با اشاره به هم‌دستی برخی نهادهای بین‌المللی و قدرت‌های بزرگ با دشمنان امت اسلامی، تصریح کرد: رفتارهای اسرائیل نسبت به کسانی که به قضیه فلسطین توجه دارند، نشان می‌دهد که نباید به چیزی امیدوار بود و نباید منتظر شورای امنیت و جامعه بین‌الملل بود. نباید منتظر عملیات «عاصفه الحزم:‌طوفان قاطع» عرب‌ها و نه عملیات «بازگشت امید» ائتلاف اسلامی عربی و ائتلاف بین‌المللی ضد تروریسم بود.

دبیر کل حزب الله لبنان تاکید کرد که «کمک به فلسطینی‌ها به منظور باقی ماند در سرزمین‌ها و خانه‌هایشان وظیفه امت اسلامی است».

انتقام ترور شهید قنطار قطعی است

وی با بیان اینکه «پاسخ ترور قنطار بی تردید در راه است»،‌ افزود: به منطقه مرزی، از شهرک «ناقوره» تا آخرین موضع اسرائیلی‌ها در بلندی‌های اشغالی جولان بنگرید. سربازان دشمن کجا هستند؟ آیا مانند موش‌های صحرایی مخفی شده در سوراخ‌هایشان، نیستند؟.

نصر الله با بیان اینکه اسرائیلی‌ها همان گونه که امروزه نگران هستند، باید در داخل و خارج (رژیمشان) نگران باشند، اظهار داشت: سر و صداها (وجنگ روانی) هیچ فایده نخواهد داشت. اگر کسی در محاسباتش اشتباه کرده، آن طرف اسرائیل است نه ما.

وی با اشاره به درخواست‌های بین‌المللی به منظور منصرف کردن حزب الله از انتقام ترور قنطار، گفت: ما از تهدیدات و پیامدهای انتقام قنطار هیچ هراسی نداریم و نه می‌توانیم و نه امکان دارد که با ریختن خون مجاهدان و برادرانمان در هر نقطه جهان مسامحه کنیم.

 

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
خداشناسی راه دست یابی به کمال والای انسانیت است/صحیفه سجادیه رساله جامع برگرفته از وحی می باشد نیایش های امام سجاد(ع) وجدان انقلابی توده مردم را برانگیخت برگزاری ششمین کنگره بین المللی امام سجاد(ع)هرمزگان همزمان با ۱۲کشور جهان موج بیداری اسلامی در دنیا مرهون آرمان های امام راحل می باشد/انقلاب اسلامی زمینه ساز ظهور حضرت مهدی(عج) است همکاری مشترک ایران و هلند در زمینه توسعه بنادر و کشتیرانی/ مدیرکل بنادرهرمزگان:سهم ایران در صنعت بانکرینگ منطقه خلیج فارس افزایش می یابد گلابی ، فریب بخور ! شاهرگ اقتصاد کشور آبستن حوادث جاده ای/ خواب آلودگی رانندگان عامل اصلی تصادفات در هرمزگان هیچ اقدامی برای مبارزه با قاچاق کلان انجام نشده/محدودیت های دولتی ضربه به معیشت مرزنشینان است اختلاس از صندوق فرهنگیان افکار عمومی را متشنج کرد/وزیر جدید آموزش و پرورش موضوع اختلاس را به طور دقیق بررسی کند جوانان لارک محروم از امکانات آموزشی و ورزشی/ بی توجهی مسئولان معیشت صیادان لارکی را به گل نشاند