منتشر شده در تاریخ: شنبه ۱۴ فروردین ۱۳۹۵ - ۱۱:۵۶
شناسه خبر: 300550
گروه :خبر
13920210000395_PhotoA

سفیر کشورمان در باکو از برگزاری نشست سه‌جانبه وزرای خارجه ایران، آذربایجان و روسیه در ١٩ فروردین‌ماه در باکو خبر داد و گفت: اجلاس سه‌جانبه وزرای خارجه ایران، ترکیه و آذربایجان ۱۷ فروردین در رامسر برگزار می‌شود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، محسن پاک آیین سفیر جمهوری اسلامی ایران در باکو گفت : نیمه دوم فروردین شاهد فعال شدن دیپلماسی منطقه ایران خواهیم بود و در این ایام برگزاری اجلاس سه جانبه وزرای امورخارجه ایران ؛ ترکیه و آذربایجان در رامسر،اجلاس سه جانبه وزرای امور خارجه ایران،آذربایجان و روسیه در باکو و اجلاس معاونان وزرای کشورهای حاشیه دریای خزر در باکو نشانگر توجه کشورهای منطقه برای توسعه روابط و همکاری های چند جانبه است.

سفیر کشورمان گفت: اجلاس سه جانبه وزرای خارجه ایران ، ترکیه و آذربایجان که در تاریخ 17 فروردین(5 آوریل) در رامسر برگزار می شود، گام مهمی برای توسعه روابط و همکاری های سه کشور جهت مبارزه با تروریسم بین المللی، حمل ونقل وترانزیت کالا و تقویت همکاری های تجاری اقتصادی خواهد بود.

وی تاریخ اجلاس وزرای امور خارجه ایران،آذربایجان و روسیه در باکو را 19 فروردین (7 آوریل) اعلام کرد و گفت برای اولین بار است که چنین اجلاسی برگزار می شود و نشانگر اراده سه کشور برای یافتن بسترهای جدید برای همکاری بخصوص در حوزه های ترانزیت،تجارت و انرژی و همچنین ایفای نقش برای حفظ صلح و ثبات در منطقه می باشد.

پاک آیین با اشاره به حضور ابراهیم رحیم پور معاون آسیا و اقیانوسیه و نماینده ویژه کشورمان در امور دریای خزر در اجلاس ویژه این دریا در باکو را نیز حرکتی در جهت تدوین رژیم حقوقی دریای خزر دانست و ابراز امیدواری کرد که تداوم این رایزنی ها موجب توافقات بیشتر برای تامین منافع کشورهای این حوزه باشد.

پاک ایین کشورهای ایران ، روسیه،ترکیه و آذربایجان را دارای نقش تعیین کننده در مسایل منطقه ای و بین المللی و تامین امنیت و ثبات خواند و افزود: برگزاری نشست های سه جانبه باهدف تقویت همکاریها در زمینه های حمل ونقل،انرژی ، تجارت و امنیت منطقه ای اقدامی ضروری بنظر رسیده و یک ابتکار مهم دیپلماتیک تلقی می شود.

سفیر ایران در باکو روابط کشورمان با سه کشور روسیه، آذربایجان و ترکیه را رو به رشد توصیف کرد و گفت : علاوه بر همسایگی ؛ سابقه تاریخی ؛ تمدنی ؛فرهنگی و دینی مشترکات فراوانی بین چهار کشور وجود دارد وهمگرایی بین ایران ؛روسیه، ترکیه و آذربایجان می تواند سبب افزایش نقش منطقه ای و بین المللی این کشورها شود.

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
امام سجاد (ع)چراغ فروزان راه مردم است کودک کشی و نسل کوشی در یمن یک رخداد ظالمانه است دشمن در پی سلب معیار ما می توانیم از ملت ایران است/اقدامات انتظامی پلیسی باشد نه پلیس بازی خداشناسی راه دست یابی به کمال والای انسانیت است/صحیفه سجادیه رساله جامع برگرفته از وحی می باشد نیایش های امام سجاد(ع) وجدان انقلابی توده مردم را برانگیخت برگزاری ششمین کنگره بین المللی امام سجاد(ع)هرمزگان همزمان با ۱۲کشور جهان موج بیداری اسلامی در دنیا مرهون آرمان های امام راحل می باشد/انقلاب اسلامی زمینه ساز ظهور حضرت مهدی(عج) است همکاری مشترک ایران و هلند در زمینه توسعه بنادر و کشتیرانی/ مدیرکل بنادرهرمزگان:سهم ایران در صنعت بانکرینگ منطقه خلیج فارس افزایش می یابد گلابی ، فریب بخور ! شاهرگ اقتصاد کشور آبستن حوادث جاده ای/ خواب آلودگی رانندگان عامل اصلی تصادفات در هرمزگان