منتشر شده در تاریخ: یکشنبه ۲۹ فروردین ۱۳۹۵ - ۱۵:۴۹
شناسه خبر: 306804
گروه :خبر
13940901000783_PhotoA

منابع آگاه از تأخیر نشست فریز نفتی با حضور 17 کشور تولید کننده نفت جهان در دوحه قطر به علت تغییرات در بخشی از پیش‌نویس توافق مرتبط با ایران خبر دادند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، دو منبع آگاه به بلومبرگ خبر دادند، مذاکرات در دوحه میان بزرگ‌ترین تولیدکنندگان نفت به علت تغییرات در پیش‌نویس توافق در زمینه فریز تولید تا اواخر امروز به تعویق افتاد.

این دو منبع آگاه که نخواستند نامشان به علت محرمانه بودن گفتگوها فاش شود، گفتند این نشست به تعویق افتاده است تا توافق بتواند اصلاح شود. یکی از این افراد مطلع گفت جمله‌بندی این پیش‌نویس در ارتباط با ایران که در این نشست حضور ندارد، تغییر کرده است اما این موضوع توافق نهایی را که قرار است پس از آغاز مذاکرات در ساعت 2 به وقت محلی اعلام شود، به خطر نخواهد انداخت.

شانزده کشور که حدود نیمی از تولید نفت جهان را در دست دارند در دوحه قطر گرد هم آمده‌اند تا ثبات را به بازار نفت بازگردانند. محمد الرومحی وزیر نفت عمان پیش از نشست گفت عربستان و روسیه بر سر فریز نفت به میزان سطح ژانویه تا ماه اکتبر توافق کرده‌اند. انتظار می‌رود که دیگر تولیدکنندگان چنین کنند.

از زمان اعلام توافق فریز نفتی که برای نخستین بار در ماه فوریه اعلام شد، قیمت نفت خام تاکنون 30 درصد افزایش ارزش داشته است.

به گفته 2 مقام آگاه به این نشست؛ وزرا در اوایل امروز مذاکرات غیررسمی در پشت درهای بسته برگزار کردند.

یک فرد دیگر آگاه به مذاکرات گفت نمایندگان از کاخ امیر قطر بازدید خواهند کرد و مذاکرات را پس از بازگشت از آنجا آغاز خواهند کرد.

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
نیروی انتظامی هرمزگان پیشرو در امر مبارزه با قاچاق کالا و مواد مخدر/ رشد چشمگیر کشفیات قاچاق در هرمزگان برجام چراغ سبزی به دشمنان نظام بود/ تکرار تجربه تلخ برجام بی بصیرتی است خواب آلودگی رانندگان مهمترین عامل تصادف در محور حاجی اباد- بندرعباس است توافق FATF پیش زمینه براندازی نهادهای انقلابی است/آمریکا با تعهدات ساختگی به دنبال تامین منافع می باشد/اقتدار نظامی مهم‌ترین عامل بازدارنده تعرض دشمنان است پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی