منتشر شده در تاریخ: سه شنبه ۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۵ - ۱۴:۴۸
شناسه خبر: 320123
گروه :خبر
20160507_104749
 

رئیس اداره صنعت معدن تجارت شهرستان سیریک گفت:

نشست تجاری هئیت عمانی با تجار سیریک برگزار شد+تصاویر

نشست اقتصادی تجاری هئیت عمانی با تجار شهرستان سیریک به منظور تاسیس دفتر تجاری میان شهرستان سیریک و استان مسندم با هدف تسهیل روابط اقتصادی و صادرات و واردات میان تجار برگزار شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛حسین احمدی رئیس اداره صنعت معدن تجارت شهرستان در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار آذینی اظهار کرد: با توجه به فاصله بسیار کم شهرستان سیریک با کشور عمان و بندر خصب و ایجاد روابط دوستانه میان کشور ایران و عمان ، شهرستان سیریک با توجه به دارا بودن بندر بسیار مناسب در شهرستان قابلیت صادرات و واردات انواع کالاها برخوردار است.

 

این مسئول افزود:راه اندازی خط مستقیم کشتی رانی برای انتقال کالاها و مسافر ، صادرات شن و ماسه ، صادرات مصالح ساختمانی ، صادرات صیفی جات و  مرکبات  و سرمایه گذاری تجار کشور عمان در شهرستان سیریک مورد بحث و گفتگو قرار گرفت.

 

احمدی خاطرنشان کرد: با فعالیت تجارت میان عمان و شهرستان سیریک تعاونی های مرزنشینی شهرستان که اکثر اعضای آنها روستائیان هستند در راستای کمک به وضعیت اقتصادی و معیشتی و برقراری عدالت کمک موثری ایجاد اشتغال و درآمد زایی آنها خواهد شد.

 

احمد علی السعیدی نماینده تجار عمانی نیز گفت: موقعیت جغرافیایی عمان به گونه‌ای است که برای صادرات کالاهای ایرانی به کشور‌های آفریقایی بسیار مناسب است و به دلیل اینکه عمان در نقطه‌ای قرار گرفته که با آسیای دور در ارتباط است می‌تواند از طریق ایران به بازار آسیای میانه و افغانستان متصل شود.

 

وی اضافه کرد: تعاملات بسیار خوب بین تجار ایران و کشور عمان در منطقه سیریک را بسیار با ارزش دانست و خواستار تجارت کالاهای ایرانی به عمان شد و با توجه به نزدیکی بندر سیریک به عمان آنرا یکی از مزیت های تجاری ارزشمند برشمرد.

 

علی سعید ابراز کرد: امیدواریم با برقراری ارتباط تجاری با کشور دوست و همسایه ایران بویژه شهرستان سیریک که فرهنگ و آداب و رسوم مردمان آن با فرهنگ کشور عمان بسیار نزدیک پیوند خورده است در آینده نزدیک شاهد رونق خوبی در بخش های مختلف اقتصادی برای هر دو کشور باشیم.

 

لازم به یادآوری است: شهرستان سیریک با داشتن دومین اسکله بزرگ استان بعد از اسکله شهید رجایی و داشتن فاصله نردیک  با بندر خصب ایجاد ارتباط تجاری را با شهرستان بیشتر از سایر مناطق استان فراهم کرده است.

 

انتهای پیام/ی

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
نیروی انتظامی هرمزگان پیشرو در امر مبارزه با قاچاق کالا و مواد مخدر/ رشد چشمگیر کشفیات قاچاق در هرمزگان برجام چراغ سبزی به دشمنان نظام بود/ تکرار تجربه تلخ برجام بی بصیرتی است خواب آلودگی رانندگان مهمترین عامل تصادف در محور حاجی اباد- بندرعباس است توافق FATF پیش زمینه براندازی نهادهای انقلابی است/آمریکا با تعهدات ساختگی به دنبال تامین منافع می باشد/اقتدار نظامی مهم‌ترین عامل بازدارنده تعرض دشمنان است پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی