منتشر شده در تاریخ: پنج شنبه ۰۶ اسفند ۱۳۹۴ - ۱۶:۱۳
شناسه خبر: 286504
گروه :خبر
13931119000249_PhotoA
 

ترویج اسلام‌هراسی اینبار علیه «حجاب»

نشریه ارتش آمریکا پوشش اسلامی را نوعی «تروریسم» خواند

نشریه‌ متعلق به نیروی هوایی آمریکا در راستای سیاست‌های غرب برای ترویج اسلام‌هراسی مطلبی را منتشر کرده که در آن حجاب اسلامی را یک نوع «تروریسم» خوانده است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، در ادامه تلاش‌های غرب برای ترویج اسلام‌هراسی، یک نشریه ارتش آمریکا ادعاهای عجیبی درباره حجاب مطرح کرده و مدعی شده است که حجاب برخی زنان مسلمان نشان دهنده «تروریسم منفعل» است.

به گزارش روزنامه انگلیسی «ایندیپندنت»، در مطلبی که اخیراً توسط نشریه نیروی هوایی آمریکا موسوم به « Research Laboratory » تحت عنوان “مبارزه با افراط‌گرایی خشونت آمیز: روش‌ها و راهبردهای علمی” منتشر شده، ادعاها و تهمت‌هایی درباره حجاب اسلامی مطرح شده است.

پایگاه «اینترسپت» نیز گزارش کرده است در این سند و مطلب نیروی هوایی آمریکا، علاوه بر اظهارنظر درباره حجاب، ادعا شده، حمایت از گروههای شبه‌نظامی و افراطی از «محرومیت جنسی» نشأت می‌گیرد.

طبق این گزارش، این مطلب که برای اولین بار در سال 2011 منتشر شده، در تابستان گذشته توسط نیروی هوایی آمریکا بعد از آن که «باراک اوباما» یک راهبرد ملی برای مبارزه با افراط‌گرایی را اعلام کرد، مجدداً منتشر شده است.

این گزارش مدعی است، بسیاری از مقالاتی که در این سند به آنها اشاره شده است، توسط افراد دانشگاهی و محققان مبارزه با تروریسم نگاشته شده است. فصلی از این سند که در آن، رجوع به حجاب را «تروریسم منفعل» خوانده، توسط فردی به نام «توفیق حمید» نوشته شده که خود را یک افراطی‌ سابق می‌داند و هم‌اکنون عضو موسسه مطالعات سیاسی «پوتوماک» است.

وی در این بخش مدعی است که حمایت از گروههایی چون داعش، نتیجه محرومیت جنسی است و اینکه تروریسم با پوشش دینی (حجاب اسلامی) ارتباط دارد.

این گزارش موجی از انتقادات را در میان مسلمانان سراسر جهان به همراه داشت به طوریکه برخی ناظران اشاره کردند که میلیون‌ها زن مسلمان در سراسر جهان حجاب اسلامی دارند و این در حالی است که اکثریت آنها از گروههای افراطی حمایت نمی‌کنند.

طبق این گزارش، در بین زنان مسلمان باحجاب که جزء افراد مهم به شمار می‌آیند می‌توان به «ابتهاج محمد» اولین زن محجبه آمریکایی اشاره کرد که در تیم شمشیربازی المپیک آمریکا شرکت کرد و فرد دیگر «ملاله یوسف زی» زن محجبه پاکستانی و فعال آموزشی است که برنده جایزه صلح نوبل می‌باشد.

مسلمانان آمریکا و کشورهای دیگر در اقدامی اعتراضی، در صفحات توئیتر با ساخت هشتگ «تروریسم منفعل» (#PassiveTerrorism) به این گزارش ضداسلامی واکنش نشان دادند و آن را به شدت محکوم کردند.

 

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
تفاوت این دنیا با دنیای آخرت نباید ما را دچار اشتباه محاسباتی کند نبود اینترنت ۳G معادله ای چندمجهولی در بشاگرد /بی توجهی مسئولان همچنان ادامه دارد شهرستان بشاگرد بالاترین نرخ بیکاری در کشور/ضعف مدیریت اجرایی شهرستان بروز آفت بیکاری جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است هلال احمر شهرستان بستک فاقد کمترین امکانات رهاسازی مصدوم است /احداث پایگاه امداد جاده ای ضروری است اعزام دانش آموزان بستکی به اردوی راهیان نور جنوب کشور ایران در جایگاه نهم علمی صنایع دریایی جهان قرار دارد/ از ظرفیت های علمی استفاده مناسب نشده است برخورد تریلی با پژو در حاجی اباد ۲ کشته برجای گذاشت مسکن مهر چالشی پیش روی قطب اقتصادکشور/ کام تلخ مهرنشینان بندرعباسی ازتدبیردستگاهها توسعه صنعت گردشگری دریایی نیازمند توجیه اقتصادی/ بی ثباتی درمدیریت مهمترین مشکل صنعت گردشگری دریایی است