منتشر شده در تاریخ: سه شنبه ۲۶ مرداد ۱۳۹۵ - ۸:۲۵
شناسه خبر: 346596
گروه :خبر
IMG_0374

آزاده هشت سال دفاع مقدس پارسیانی گفت:رزمندگان از نسل جوانان انتظار دارند تا همان طور که ما در آن زمان پیرو و مطیع بی چون و چرای حضرت امام بودیم،این نسل نیز مطیع محض اوامر ولایت فقیه باشند و ایشان را تنها نگذارند و تبعیت از فرمان رهبری را بر خود واجب بدانند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛محمدمیودی، نماینده آزادگان شهرستان پارسیان متولد سال ١٣۴۶ در شهرستان پارسیان است که در سال ١٣۶۵ ودر سن ١٩ سالگی راهی جبهه های حق علیه باطل شد.

میودی در گفتگو  با خبرنگارپارسیان خبر گفت:دورانی که همان طور که از اسم آن پیداست همه چیز در آن نهفته است. دورانی که امام خمینی(ره) و مقام معظم رهبری در رابطه با آن فرمودند؛ اسارت یک دوران بسیار وصف ناپذیراست که نمی‌شود حس عجیب آن را بیان کرد و این حس فقط برای کسی هست که طعم اسارت را چشیده باشد.در خط مقدم جبهه بودیم که توسط دشمن از روی غافلگیری مورد پاتک دشمن بعثی قرار گرفتیم وبه اسارت درآمدم.

وی با اشاره به خاطرات تلخ دوران اسارت گفت:شب اولی که ما به اسارت دشمن درآمدیم،حوالی ساعت ٣ بامداد به اردوگاه رسیدیم که ما را به صورت گروههای ٧ نفری از اتوبوس پیاده می کردند ونیروهای عراقی به صورت تونب استاده بودند و با چوب وزنجیر از ما استقبال کردند، ودر همین حین چند نفر را به بهانه اینکه شکنجه نشده اند دوباره مورد ضرب وشتم قرار دادند که دستم زخمی شد و قریب به یکسال از ناحیه آرنج رنج می بردم.

وی به رفتار بد افسران بعث عراق با اسرا اشاره کرد وگفت: رفتار افسران عراقی رفتاری به دور از انسانیت و خیلی شدید واز هر گونه شکنجه خودداری نمی کردند.

آزاده دوران هشت سال دفاع مقدس با پاسخ به این سؤال که چگونه از اخبار ایران در دوران اسارت آگاه می شدید، گفت:تلویزیون هایی بود که تحت کنترل افسران عراقی بود واز درز اخبار ایران در این تلویزیون جلوگیری می کردند ولی در این میان نیروهایی بودند که به صورت قراردادی با افسران عراقی همکاری می کردند و رفتن آنها درگرو آزادی ما بود وتنها راه دریافت اخبار از طریق همین نیروهای شخصی بود.

میودی، آزاده پارسیانی با توصیه به جوانان درخصوص دفاع از تمامیت ارضی این مرز و بوم خاطرنشان کرد: هیچ وقت آرزوی جنگ نمی کنیم و اگر روزی جنگی همانند دوران دفاع مقدس به ما تحمیل شد، جوانان باید همت کنند و وظیفه ای همگانی است وجنگ به یک نهاد وارگان خاصی مربوط نمی شود وهمه موظفیم که از خاک وناموس این مملکت دفاع کنیم.

این آزاده هرمزگانی تاکید کرد: من و تمام رزمندگان از نسل جدید مخصوصا جوانان انتظار داریم همان طور که ما در آن زمان پیرو و مطیع بی چون و چرای حضرت امام بودیم،این نسل نیز مطیع محض اوامر ولایت فقیه باشند و ایشان را تنها نگذارند و تبعیت از فرمان رهبری را بر خود واجب بدانند.

وی شیرین ترین لحظه اسارت را روز آزادی بیان کرد و افزود:روزی که اسرا را به مرز رساندند کسی باور نمی کرد و هنگامی که نیروهای ایرانی را دیدیم که به استقبال ما آمده اند باورمان شد.

نماینده آزادگان شهرستان پارسیان با اشاره به مدت زمان اسارت خود  تصریح کرد: ٧٨١ روز در اسارت به سر بردم که در روز تولدم که شهریور ماه بود به وطن بازگشتم.

میودی به دغدغه آزادگان شهرستان اشاره کرد وگفت: زمین هایی را با فروش وسایل زندگی به آزادگان واگذار شد که در مسیر آبراه قرارگرفته است و هنگام بارندگی تمام آب های سیلابی به این مسیر است و اگر کسی چاره ای نیندیشد زمین های واگذاری از بین می رود.

 

انتهای پیام/م

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی نبود اینترنت ۳G معادله ای چندمجهولی در بشاگرد /بی توجهی مسئولان همچنان ادامه دارد شهرستان بشاگرد بالاترین نرخ بیکاری در کشور/ضعف مدیریت اجرایی شهرستان بروز آفت بیکاری جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است هلال احمر شهرستان بستک فاقد کمترین امکانات رهاسازی مصدوم است /احداث پایگاه امداد جاده ای ضروری است