منتشر شده در تاریخ: جمعه ۲۱ خرداد ۱۳۹۵ - ۲۲:۲۷
شناسه خبر: 327464
گروه :خبر
13950321000437_PhotoA

اردوگاه پناهجویان در دوسلدورف آلمان پس از درگیری گروهی از پناهجویان به آتش کشیده شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، دادستان دوسلدورف آلمان امروز جمعه اعلام کرد، پناهجویان اردوگاهی در دوسلدورف بر سر غذا با یکدیگر درگیر شده و به دنبال این درگیری این اردوگاه به آتش کشیده شد.

بنا بر گزارش خبرگزاری رویترز، روز سه‌شنبه در اردوگاهی در دوسلدورف آلمان که حدود 280 نفر از پناهجویان در آن پناه گرفته بودند آتش‌سوزی به راه افتاد. مأموران امداد موفق شدند تمام ساکنان این پناهگاه را خارج کنند اما 24 نفر از آنها بر اثر دود شدید آتش‌سوزی دچار مسمومیت تنفسی شده بودند.

«رالف هرنبروک» دادستان عمومی دوسلدورف اعلام کرد، این آتش‌سوزی به دنبال درگیری ساکنان این اردوگاه بر سر چگونگی تقسیم غذای ماه رمضان اتفاق افتاده است. دلیل اصلی درگیری این بود که گروهی اصرار داشتند غذا تنها پس از غروب آفتاب باید پخش شود اما گروهی دیگر می‌گفتند که به علت وجود زنان باردار در بین آنها که قادر به روزه گرفتن نیستند غذا مثل روزهای عادی تقسیم شود.

وی افزود، صلیب سرخ که مسئولیت اداره این اردوگاه را برعهده دارد تصمیم گرفته تا برای وعده ظهر یک ناهار ساده توزیع کند و غذای گرم تنها پس از غروب آفتاب میان پناهجویان پخش شود.

دادستان دوسلدورف همچنین اعلام کرد که نیروهای پلیس در حال بازجویی از تعدادی از پناهجویان در خصوص علت آتش‌سوزی هستند و 5 نفر تا کنون دستگیر شده اما 3 نفر آنها به دلیل نبود شواهد کافی آزاد شدند.

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
نیروی انتظامی هرمزگان پیشرو در امر مبارزه با قاچاق کالا و مواد مخدر/ رشد چشمگیر کشفیات قاچاق در هرمزگان برجام چراغ سبزی به دشمنان نظام بود/ تکرار تجربه تلخ برجام بی بصیرتی است خواب آلودگی رانندگان مهمترین عامل تصادف در محور حاجی اباد- بندرعباس است توافق FATF پیش زمینه براندازی نهادهای انقلابی است/آمریکا با تعهدات ساختگی به دنبال تامین منافع می باشد/اقتدار نظامی مهم‌ترین عامل بازدارنده تعرض دشمنان است پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی