منتشر شده در تاریخ: یکشنبه ۰۶ اردیبهشت ۱۳۹۴ - ۱۲:۲۴
شناسه خبر: 180760
گروه :خبر

رئیس کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی با بیان اینکه عدم توجه به کیفیت در خرید تضمینی گندم موجب بی‌توجهی کشاورزان برای افزایش کیفیت گندم می‌شود، گفت: نرخ مناسب خرید تضمینی گندم 1500 تومان است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس عباس رجایی رئیس کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی در مورد کاهش قیمت تضمینی مصوب گندم، گفت: قیمت تمام شده گندم برای کشاورزان بالاتر از نرخ مصوب و حدود 1300 تا 1500 تومان است.

وی با بیان اینکه هنوز مصوبه جدید دولت در مورد قیمت تضمینی گندم را مطالعه نکرده، گفت: گندم باید با قیمت مناسب و برحسب کیفیت خریداری شود، نه اینکه هر نوع گندمی که کشاورز عرضه کرد را با یک قیمت ثابت خریداری شود.

رئیس کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی تصریح کرد: عدم توجه به کیفیت در زمان خرید گندم موجب بی‌توجهی کشاورزان به افزایش کیفیت محصول تولیدی می‌شود.

رجایی با بیان اینکه شبکه بانکی باید وجه خرید گندم را بلافاصله پس از تحویل گندم به سیلوها به کشاورز پرداخت کند، افزود: در شبکه بانکی به ازای هر روز تعویق در بازپرداخت اقساط تسهیلات جریمه اخذ می‌شود، بنابراین در صورت تأخیر در پرداخت وجه خرید به گندمکاران یا کشاورزان هم باید تصمیماتی اتخاذ شود تا کشاورزان بلافاصله وجه خرید تضمینی گندم را دریافت کنند.

 

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
آغاز رزمایش پدافند غیرعامل در شرق هرمزگان برگزاری رزمایش پدافند غیر عامل در میناب/ تصاویر برپایی موکب قمر بنی هاشم(ع) هرمزگان با ظرفیت ۳۰۰۰نفری درکربلا تدوین سیاست های کلی توسعه دریایی کشور/صنعت گردشگری در جزیره هرمز ساماندهی می شود ثبت تردد ۳۶میلیون خودرو در جاده های هرمزگان/متوسط نرخ جریان ترافیک در راه‌ها ۱۸۷ وسیله نقلیه است ایجاد رشته های دانشگاهی منطبق با نیاز مناطق آزاد/فعالیت مناطق آزاد اختصاصی شود افزایش مناطق آزاد باید با تامل بیشتری صورت گیرد/ صنعت گردشگری نیازمند یارانه دولتی است امحاء ۵ میلیارد کالای قاچاق در قشم + تصاویر تداوم برداشت آب از دشت میناب فاجعه انسانی به همراه دارد/ احیا دشت میناب نیاز جدی است دشمن بنیان خانواده و فرهنگ جامعه اسلامی را نشانه گرفته/مبارزه با مواد مخدر تکلیف شرعی دولت و ملت است