منتشر شده در تاریخ: شنبه ۰۵ تیر ۱۳۹۵ - ۱۳:۵۶
شناسه خبر: 332684
گروه :خبر
شب قدر
 

همزمان با شب نوزدهم ماه مبارک رمضان؛

ندای “الغوث” ” الغوث” مومنان در مساجد کیش طنین انداز شد

شب قدر، شبی که از هزار ماه بهتر است، شبی که قرآن کریم با تمام بزرگی و عظمت خود به یکباره بر پیامبر گرامی اسلام (ص) نازل شد و شاید اتمام حجتی بود بر تکامل مسیر هدایت به سوی نور و روشنایی برای انسان ها.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ به نقل از کیش پرس، درشب نوزدهم ماه مبارک رمضان مصادف با اولین شب از شب های پر فیض قدر، جزیره کیش در سوگ مولای متقیان سیاه پوش شد.

 

ساکنان مومن و متدین جزیره مرجانی کیش در شب ضربت خوردن حیدرکرار، حبیب، وصی و جانشین اخرین پیامبر الهی حضرت محمد(ص) با دل هایی غرق ماتم به یاد غربت خاندان رسول الله اشک ماتم بر چهره باریدند.

 

مومنان و دوستداران اهل بیت در تمامی مساجد و هیئت های مذهبی با ندای الغوث، الغوث، خلصنا من النار یارب خود رهایی از آتش عذاب الهی و دوری از گناهان، دست یابی به عفو و رحمت الهی را خواستار شدند.

 

در روایات اسلامی آورده شده که شب نوزدهم، بیست و یکم  و بیست و سوم ماه رمضان از شب های قدر و یکی از شب هایی است که قرآن به صورت کامل بر پیامبر اکرم(ص) نازل شده است  و شبی است پر برکت که از هزار ماه بهتر و برتر است. گفته شده است که در این شب مقدرات یک سال انسان رقم خورده و به امضاء صاحب الامر خواهد رسید.

 

در لیالی قدر مومنان دست به سوی خداوند رحمان بلند می کنند و تا سپیده دم با پرداختن به راز و نیاز و برپایی احیا، قرآن به سر می گیرند و خداوند را به نام یکتای الله و به معصومین (ع) سوگند می دهند تا پاکی دل، سلامتی، دوری از پلیدی و پلشتی، صفای باطن را نصیب و بهره آنان بگرداند.

 

دلباختگان آستان الهی در این شب ها با ناله و طنین استغفار از درگاه باری تعالی دراین شب می آیند تا زنگار گناه و آلودگی از دل بزدایند و با نوای مداحان اهل بیت سرود عاشقی سردهند و از مولای خود که با فرق شکافته رستگاری را فریاد زد، هم ناله شده و از خداوند طلب کنند تا در کارنامه یکساله آنان خیر و برکت، سلامت و عاقبت به خیری رقم بزند.

 

آنان می آیند تا تیرگی از دل بشویند و با دلی پاک و دفتری سپید به خانه ها بازگردند. شاید فردایی برای استفغار و طلب عفو رحمت نباشد.

 

مومنان داغدار مولای متقیان در مساجد و هیئت های جزیره کیش در شب های قدر پس از برگزاری مراسم مداحی، سینه زنی، دعای جوشن کبیر خوانده، نماز های قضا به جا می آورند و در پایان با سر گرفتن قرآن ها خداوند را به نام مبارک الله و معصومین علیه السلام سوگند می دهند که آنان را دست خالی از درگاه خود بازنگردان و به برکت نام های مبارک معصومین (ع) ناله های آنان را پذیرفته و دل های آنان را از هوی و هوس و زنگارهای آلودگی پاک کرده و مومنان و مسلمان را از شر دشمنان در امان دارد.

 

انتهای پیام/ی

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
نیروی انتظامی هرمزگان پیشرو در امر مبارزه با قاچاق کالا و مواد مخدر/ رشد چشمگیر کشفیات قاچاق در هرمزگان برجام چراغ سبزی به دشمنان نظام بود/ تکرار تجربه تلخ برجام بی بصیرتی است خواب آلودگی رانندگان مهمترین عامل تصادف در محور حاجی اباد- بندرعباس است توافق FATF پیش زمینه براندازی نهادهای انقلابی است/آمریکا با تعهدات ساختگی به دنبال تامین منافع می باشد/اقتدار نظامی مهم‌ترین عامل بازدارنده تعرض دشمنان است پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی