منتشر شده در تاریخ: یکشنبه ۰۶ اردیبهشت ۱۳۹۴ - ۷:۲۲
شناسه خبر: 180582
گروه :خبر
index

کارشناس ارشد روانشناسی بالینی گفت:از مهم ترین مشکلات خانواده ها نداشتن مدیریت صحیح دربرخود با مشکلات زندگی است؛ بسیاری از اختلافات، چالش ها و مشاجرات که مقدمه فروپاشی خانواده هاست، ناشی از نداشتن الگویی کامل در اداره خانواده و مدیریت مشکلات و نداشتن مهارت های زندگی است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز ، شهره گودرزی،کارشناس ارشد روانشناسی بالینی درگفتگو با خبرنگار سوره یاس با بیان اینکه اصل وجود عشق و احساس محبت متقابل بین زن و شوهر است، گفت:گفتن جملاتی که حاکی از محبت زوجین است در رفع بسیاری از تردیدها و سوء ظن ها مؤثر و کارآمد است .

این مشاور خانواده اظهار کرد:  یکی از مهم ترین مشکلات خانواده ها نداشتن مدیریت صحیح دربرخود با مشکلات زندگی است؛ بسیاری از اختلافات، چالش ها و مشاجرات که مقدمه فروپاشی خانواده هاست، ناشی از نداشتن الگویی کامل در اداره خانواده و مدیریت مشکلات و نداشتن مهارت های زندگی است.

وی تاکید کرد: ویژگی‌ای که در انتخاب همسر و دوام زندگی مشترک نقش بسیار مهم و تعیین‌کننده‌ای دارد، مسئله‌ی هم کفو بودن است. هر قدر بین دو نفر، هماهنگی، همفکری و تناسب بیشتری وجود داشته باشد، ازدواج استوارتر و مستحکم‌تر خواهد بود .

گودرزی با بیان اینکه در رضایت از زندگی بحث مکمل بودن مطرح است، گفت: در زندگی زناشویی و خانوادگی همسران از هم توقع دارند و می خواهند در زندگی دیده شوند و ارز زحمات آنها قدردانی شود حتی زبانی و این تشکر وسپاسگزاری در زندگی  تأثیر بسیاری در رضایت آنها از زندگی مشترک‌شان دارد.

وی افزود: از جمله اصول اخلاقی‌ که در پایداری و دوام زندگی زناشویی و روابط بین زن‌وشوهر تأثیر بسزایی دارد، صداقت و درستی است. ضرورت توجه به این ویژگی، در دو مرحله باید احساس شود و مورد توجه قرار گیرد، یعنی هم برای شروع زندگی، طرفین ازدواج باید صداقت داشته باشند و هم صداقت و درستی را در طول زندگی به‌کارگیرند.

این مشاور تصریح کرد : ماهواره و شبکه های اجتماعی  که دشمن در راستای جنگ نرم برای خانواده های دنبال می کند باعث  فاصله گرفتن اعضای خانواده از یکدیگر شده و به طور کلی خیانت، دوستی‌های نادرست و نامتعارف بین زنان و مردان حتی متأهل، روابط نامشروع  از تبعات ورود ماهواره و شبکه های اجتماعی  به جوامع اسلامی و کانون گرم خانواده است.

گودرزی علت از هم گسیختگی زندگی ها و خانواده ها و زندگی زوج های جوان را مدیریت مشکلات دانست و خاطر نشان کرد:  با صبر و بردباری اختلافات و مشکلات را رفع نمایند ، به همین دلیل است که توصیه می‌شود زن و مردی که قصد ازدواج دارند در زمینه‌ی حل اختلافات و مهارت های همسرداری و مهارت های زندگی  اطلاعات و آگاهی کافی کسب کنند.

 

انتهای پیام /م

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
اختلاس از صندوق فرهنگیان افکار عمومی را متشنج کرد/وزیر جدید آموزش و پرورش موضوع اختلاس را به طور دقیق بررسی کند جوانان لارک محروم از امکانات آموزشی و ورزشی/ بی توجهی مسئولان معیشت صیادان لارکی را به گل نشاند برپایی موکب قمر بنی هاشم(ع) هرمزگان با ظرفیت ۳۰۰۰نفری درکربلا تدوین سیاست های کلی توسعه دریایی کشور/صنعت گردشگری در جزیره هرمز ساماندهی می شود ثبت تردد ۳۶میلیون خودرو در جاده های هرمزگان/متوسط نرخ جریان ترافیک در راه‌ها ۱۸۷ وسیله نقلیه است ایجاد رشته های دانشگاهی منطبق با نیاز مناطق آزاد/فعالیت مناطق آزاد اختصاصی شود افزایش مناطق آزاد باید با تامل بیشتری صورت گیرد/ صنعت گردشگری نیازمند یارانه دولتی است امحاء ۵ میلیارد کالای قاچاق در قشم + تصاویر تداوم برداشت آب از دشت میناب فاجعه انسانی به همراه دارد/ احیا دشت میناب نیاز جدی است دشمن بنیان خانواده و فرهنگ جامعه اسلامی را نشانه گرفته/مبارزه با مواد مخدر تکلیف شرعی دولت و ملت است