منتشر شده در تاریخ: جمعه ۲۹ مرداد ۱۳۹۵ - ۱۰:۴۹
شناسه خبر: 347115
گروه :خبر
download

دانش آموز موفق پارسیانی با اشاره به عوامل موفقیت خود در آزمون سراسری گفت: یکی از مهم ترین عوامل موفقیتم در کنکور سراسری عدم خود باختگی واسترس بود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ هلیا طیبی دانش آموز پارسیانی که در رشته علوم تجربی موفق شد رتبه ۱۳۸ زیرگروه پزشکی را به دست آورد در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار از پارسیان خبر اظهار کرد: من با توجه به هدفی که پیش رو داشتم و آن موفقیت در کنکور بود، از سال سوم دبیرستان شروع کردم. یعنی از سال سوم خودم را یک کنکوری می‌دیدم. تقریباً هر درسی که تدریس می‌شد من در کنارش تست‌های آن درس را می زدم .

 

وی با اشاره به عوامل موفقیت خود در آزمون سراسری گفت: یکی از مهم ترین عوامل موفقیتم در کنکور سراسری عدم خود باختگی واسترس بود.

 

دانش آموز موفق پارسیانی به ساعت های مطالعه خود قبل از آزمون اشاره کرد و افزود: میانگین مصالعه در فصل مدارس  بین ۸ الی ۹ ساعت بود که این زمان در تابستان به ۱۱ الی ۱۲ ساعت هم می رسید .

 

طیبی تفریح و استراحت را برای ادامه راه مثبت ارزیابی کرد وگفت: تفریحات من هنگام مطالعه قطع نشد ولی نسبت به گذشته بسیار کمتر شد، زیرا تفریح واستراحت برای پیمودن این مسیر به من انرژی می داد.

 

وی در پاسخ به سؤال خبرنگار پارسیان خبر که خانواده شرایط درس خواندن را چطور برای شما مهیا می کرد، تصریح کرد: خانواده من دراین مدت با درک شرایطم میهمانی ها را به حداقل رساندند، و مهم ترین کمکی که خانواده به من می کرد این بود که مدام به من انرژی مثبت می داد که سخت ترین روزهای پیش رو را برایم آسان می نمود.

 

طیبی نقش پدر ومادر را در کسب این موفقیت مثبت ارزیابی و عنوان کرد:در مورد نقش پدر و مادرم این برایم مهم بود که با من همراه بودند وهمیشه مشاوره‌هایشان از هر مشاور حرفه‌ای دیگری‌ بهتر بود، اگر با من همراه نبودند و من را حمایت نمی‌کردند من این موفقیت‌ را کسب نمی‌کردم.تاثیرگذاری اولیا زیاد است چون دلسوز هستند و خوشبختی فرزندشان را می‌خواهند و از همه‌ی مشاوران و معلمان بیشتر او را می‌شناسند هم با روحیات او آشنا هستند هم این‌که ۱۰۰ درصد بدون هیچ انتظاری صادقانه موفقیت آن‌ها را می‌خواهند پس می‌توانند بهترین مشاور آن‌ها باشند اگر حمایت والدین باشد دانش‌آموز هم تلاشش را کند حتما موفق می‌شوند.

 

دانش آموز موفق پارسیانی با اشاره به اینکه تمام انتظار خانواده رتبه تک رقمی بود، تصریح کرد: سال سوم دبیرستان را به امید رتبه دو رقمی درس می خواندم ولی خانواده من انتظار رتبه ای تک رقمی را داشتند که متأسفانه شایط خاصی که در سال کنکور پیش آمد نتوانستم از تمام وقت و انرژی برای درس خواندن استفاده نمایم ولی در بدترین شرایط رتبه سه رقمی را پیش بینی می کردم.

 

 

وی با بیان اینکه در درس فیزیک ضعف هایی را داشتم، گفت: در درس فیزیک ضعیف بودم وحتی تا خردادماه درصد فیزیکم در آزمون ها پایین بود ولی در یک ماه پایانی باتمرین کردن روی کنکورهای گذشته درصد فیزیکم را درکنکور جاری به ۶۵ درصد رساندم.

 

انتهای یپام/

 

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی نبود اینترنت ۳G معادله ای چندمجهولی در بشاگرد /بی توجهی مسئولان همچنان ادامه دارد شهرستان بشاگرد بالاترین نرخ بیکاری در کشور/ضعف مدیریت اجرایی شهرستان بروز آفت بیکاری جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است هلال احمر شهرستان بستک فاقد کمترین امکانات رهاسازی مصدوم است /احداث پایگاه امداد جاده ای ضروری است