منتشر شده در تاریخ: یکشنبه ۱۰ آبان ۱۳۹۴ - ۲۳:۰۳
شناسه خبر: 236164
گروه :خبر
13940321000171_PhotoA

نخست‎وزیر ترکیه در اولین اظهار نظر خود درباره انتخابات پارلمانی زودهنگام اعلام کرد که نتایج انتخابات یک پیروزی برای دموکراسی در این کشور است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، «احمد داود اوغلو» نخست‎وزیر ترکیه یکشنبه شب اعلام کرد که حزب حاکم «عدالت و توسعه» ترکیه در انتخابات پارلمانی زودهنگام پیروز شد.

اوغلو در پی پیروزی حزب حاکم «عدالت و توسعه» در انتخابات پارلمانی این کشور اعلام کرد که نتایج انتخابات پارلمانی یک نوع پیروزی برای دموکراسی در ترکیه محسوب می‌شود.

حزب عدالت و توسعه (حزب حاکم ترکیه) به ریاست داود اوغلو با کسب 49.5 درصد آرا پیروز انتخابات پارلمانی زودهنگام شد.

انتخابات پارلمانی زودهنگام در سراسر این کشور امروز راس ساعت 8 صبح به وقت محلی ترکیه آغاز شد و راس ساعت 17 به وقت محلی به پایان رسید.

این انتخابات پس از آن برگزار می‌شود که در انتخابات 7 ژوئن گذشته، حزب حاکم عدالت و توسعه، اکثریت مطلق خود را در پارلمان از دست داد و به همین دلیل از تشکیل دولت بازماند. این حزب در رایزنی‌های مستمر با سایر احزاب پیروز نیز نتوانست، اعتماد آنها را برای همپیمانی جلب کند لذا دولت ائتلافی نیز تشکیل نشد و تنها راه موجود، برگزاری مجدد انتخابات بود.

بر اساس اعلام نتایج اولیه انتخابات پارلمانی زودهنگام ترکیه، حزب عدالت و توسعه قادر است به تنهایی دولت تشکیل دهد.

 

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
تفاوت این دنیا با دنیای آخرت نباید ما را دچار اشتباه محاسباتی کند نبود اینترنت ۳G معادله ای چندمجهولی در بشاگرد /بی توجهی مسئولان همچنان ادامه دارد شهرستان بشاگرد بالاترین نرخ بیکاری در کشور/ضعف مدیریت اجرایی شهرستان بروز آفت بیکاری جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است هلال احمر شهرستان بستک فاقد کمترین امکانات رهاسازی مصدوم است /احداث پایگاه امداد جاده ای ضروری است اعزام دانش آموزان بستکی به اردوی راهیان نور جنوب کشور ایران در جایگاه نهم علمی صنایع دریایی جهان قرار دارد/ از ظرفیت های علمی استفاده مناسب نشده است برخورد تریلی با پژو در حاجی اباد ۲ کشته برجای گذاشت مسکن مهر چالشی پیش روی قطب اقتصادکشور/ کام تلخ مهرنشینان بندرعباسی ازتدبیردستگاهها توسعه صنعت گردشگری دریایی نیازمند توجیه اقتصادی/ بی ثباتی درمدیریت مهمترین مشکل صنعت گردشگری دریایی است