منتشر شده در تاریخ: چهارشنبه ۰۴ فروردین ۱۳۹۵ - ۱۰:۳۷
شناسه خبر: 297110
گروه :خبر
IMG_9791

عملیات رمضان سرآغاز مرحله ای نوین در جنگ و نخستین عملیات برون مرزی ایران پس از فتح خرمشهر بود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ به نقل از ندای ساحل، رسیدن به شهر بصره بهترین هدف اساسی برای پایان دادن به جنگ و تنبیه و تعقیب متجاوز محسوب می شد.

 

عملیات رمضان سرآغاز مرحله ای نوین در جنگ و نخستین عملیات برون مرزی ایران پس از فتح خرمشهر بود. منطقه عملیاتی رمضان در غرب جاده اهواز-خرمشهر و شمال شرق بصره قرار دارد.

 

عملیات رمضان در تاریخ 1361/4/23 در ساعت 12:30 با رمز «یا مهدی(عج) ادرکنی» با فرماندهی مشترک سپاه و ارتش و در چهار محور با هدف تصرف شرق بصره و شرق شط العرب آغاز شد.

 

پس از 15 روز نبرد علی رغم پیشروی و نفوذ به عمق مواضع دشمن به علت وجود موانع پیچیده خطوط پدافندی طبیعی و مصنوعی در نوار مرزی و استحکامات دشمن بعثی با بهره گیری از توان مهندسی کشور های غربی به اهداف از پیش تعیین شده خود دست نیافتیم ولی به دشمن فهماندیم که جمهوری اسلامی پس از بیرون راندن متجاوز از سرزمین های اشغالی، مصمم به ادامه نبرد تا تحقق خواسته های به حق خود می باشد.

 

 

انتهای پیام/ی

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
نیروی انتظامی هرمزگان پیشرو در امر مبارزه با قاچاق کالا و مواد مخدر/ رشد چشمگیر کشفیات قاچاق در هرمزگان برجام چراغ سبزی به دشمنان نظام بود/ تکرار تجربه تلخ برجام بی بصیرتی است خواب آلودگی رانندگان مهمترین عامل تصادف در محور حاجی اباد- بندرعباس است توافق FATF پیش زمینه براندازی نهادهای انقلابی است/آمریکا با تعهدات ساختگی به دنبال تامین منافع می باشد/اقتدار نظامی مهم‌ترین عامل بازدارنده تعرض دشمنان است پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی