منتشر شده در تاریخ: جمعه ۰۶ آذر ۱۳۹۴ - ۱۵:۴۳
شناسه خبر: 246653
گروه :خبر
13940906000119_PhotoA

یک روزنامه چاپ اراضی اشغالی خبر داد که رژیم صهیونیستی کارهای مربوط به افتتاح نخستین نمایندگی دیپلماتیک و اقتصادی خود در امارات عربی متحده را به پایان رسانده و به زودی آن را افتتاح خواهد کرد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، روزنامه صهیونیستی «هاآرتص» امروز جمعه خبر داد که این رژیم به زودی نخستین نمایندگی دیپلماتیک و اقتصادی خود را در امارات عربی متحده افتتاح خواهد کرد.

روزنامه اسرائیلی «هاآرتص» در یک خبر ویژه اعلام کرد که این رژیم به زودی نخستین نمایندگی دیپلماتیک و اقتصادی علنی خود را در ابوظبی افتتاح خواهد کرد.

این روزنامه اعلام کرد که این برای نخستین بار است که اسرائیل یک دفتر نمایندگی دیپلماتیک را در امارت متحده عربی یا کشورهای عربی حاشیه خلیج فارس به صورت علنی افتتاح می‌کند.

به گزارش روزنامه هاآرتص، این دفتر شامل دفاتر بخش انرژی‌های تجدیدپذیر اسرائیلی و کارشناسانی در این زمینه و دیپلمات‌های اسرائیلی خواهد بود و طبیعتا پرچم اسرائیل در آن برافراشته خواهد شد.

بنا بر این گزارش، «دوری گولد» مدیر کل وزارت خارجه رژیم صهیونیستی چندی پیش به امارات سفر و اعلام کرده بود که هدف اصلی این سفر، انجام آخرین کارهای مربوط به افتتاح دفتر نمایندگی این رژیم در ابوظبی است.

هاآرتص در پایان گزارش خود می‌نویسد، وزارت خارجه اسرائیل یک دیپلمات اسرائیلی را به عنوان مسئول این هیئت صهیونیستی در امارات تعیین کرده است. این مسئول «رامی هانان» نام دارد و به زودی برای انجام کارهای خود در امارات عازم این کشور خواهد شد. این در حالی است که مکان و مساحت این دفتر مشخص شده و کارها برای افتتاح رسمی آن در حال انجام است.

در همین راستا، «محمد بن نخیره الظاهری» سفیر امارات در مصر چند روز پیش ایران را دعوت کرده بود که بر سر جزایر سه‌گانه «تنب بزرگ، تنب کوچک و ابوموسی» مذاکره شود.

محمد الظاهری مدعی شده بود، امارات از این تریبون، دعوت خود را تکرار می‌کند تا ایران را تشویق کند که به اقدامات امارات در راستای حل و فصل مسالمت‌‌آمیز و عادلانه مسأله جزایر سه‌گانه پاسخ دهد؛ این پاسخ می‌تواند از طریق مذاکراه مستقیم جدی میان دو طرف باشد یا اینکه در دیوان بین‌المللی کیفری بر اساس سند سازمان ملل و قوانین باشد.

امارات عربی متحده که به تحریک برخی دولت‌های غربی به تنش بر سر این جزایر ادامه می‌دهد، توجه ندارد که حاکمیت جمهوری اسلامی ایران بر جزایر سه‌گانه ابوموسی، تنب بزرگ و تنب کوچک ریشه در دورهٔ حکومت‌های تاریخی ایرانی دارد. جزایر سه‌گانه در سال ۱۹۰۸ به طور کامل تحت اشغال بریتانیا در آمد اما تا سال ۱۹۷۱ هیچ‌یک از دولت‌های وقت ایران این اشغال را قبول نداشتند.

 

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
امام سجاد (ع)چراغ فروزان راه مردم است کودک کشی و نسل کوشی در یمن یک رخداد ظالمانه است دشمن در پی سلب معیار ما می توانیم از ملت ایران است/اقدامات انتظامی پلیسی باشد نه پلیس بازی خداشناسی راه دست یابی به کمال والای انسانیت است/صحیفه سجادیه رساله جامع برگرفته از وحی می باشد نیایش های امام سجاد(ع) وجدان انقلابی توده مردم را برانگیخت برگزاری ششمین کنگره بین المللی امام سجاد(ع)هرمزگان همزمان با ۱۲کشور جهان موج بیداری اسلامی در دنیا مرهون آرمان های امام راحل می باشد/انقلاب اسلامی زمینه ساز ظهور حضرت مهدی(عج) است همکاری مشترک ایران و هلند در زمینه توسعه بنادر و کشتیرانی/ مدیرکل بنادرهرمزگان:سهم ایران در صنعت بانکرینگ منطقه خلیج فارس افزایش می یابد گلابی ، فریب بخور ! شاهرگ اقتصاد کشور آبستن حوادث جاده ای/ خواب آلودگی رانندگان عامل اصلی تصادفات در هرمزگان