منتشر شده در تاریخ: شنبه ۰۶ تیر ۱۳۹۴ - ۱۳:۰۱
شناسه خبر: 196921
گروه :خبر
IMG-20150626-WA0007

نخستین جلسه انجمن میراث فرهنگی استان هرمزگان با حضور مشاور رئیس سازمان میراث فرهنگی کشور برگزار شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز به نقل از  خانه فرهنگ و هنر ، رئوف مشاور رئیس سازمان میراث فرهنگی کشور با اشاره به اینکه انجمن های میراث فرهنگی به عنوان بازوی سازمان میراث فرهنگی درحفاظت پژوهش احیا ومعرفی میراث فرهنگی است گفت: انجمن باید به سمت مشارکت دادن مردم جهت کمک به حفظ و احیای میراث فرهنگی حرکت کنند.

 

رئوف افزود: باید به سمتی برویم که بجای استفاده از شیشه سکوریت و معماری های نامأنوس، از معماری کهن اسلامی و ایرانی که دارای هویت و اصالت فرهنگی است استفاده کنیم و این میراث گرانبها که از گذشته به ما رسیده است را برای آیندگان حفظ کنیم.

 

جادری استاندار هرمزگان در این جلسه با توجه به وجود آثار تاریخی فراوان در ایران و استان هرمزگان از جمله قلعه پرتغالی های هرمز و معبد هندوها و… اظهار داشت:میراث فرهنگی گنجینه گرانبهایی است که هر چه بتوانیم در این زمینه برنامه ریزی مناسبی داشته باشیم کم است و باید بهره برداری حداکثری از این گنجینه ارزشمند ببریم.

 

جادری ادامه داد : میراث فرهنگی یک فرصت و ظرفیت بسیار بالا می باشد که می توانیم به وسیله آن در اشاعه فرهنگ اسلامی ، اعتقادی و سبک زندگی و افتخارات ملی ایران عزیز بکوشیم.

 

وی پتانسیل ها و نقاط قوت هرمزگان را بی شمار توصیف کرد و گفت: این همه داشته، نشان از ریشه دار و کهن بودن این منطقه است و این وظیفه میراث را دوچندان می کند و ما برای انجام وظایف مان نیازمند کمک اعضای انجمن هستیم .
استاندار هرمزگان نیز یکی از مهمترین دغدغه ها را حفظ میراث و تاریخ گذشته و فرهنگ غنی ایرانی اسلامی دانست و خواستار برگزار جلسات کاربردی انجمن شد.

 

انتهای پیام/س

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است هلال احمر شهرستان بستک فاقد کمترین امکانات رهاسازی مصدوم است /احداث پایگاه امداد جاده ای ضروری است اعزام دانش آموزان بستکی به اردوی راهیان نور جنوب کشور ایران در جایگاه نهم علمی صنایع دریایی جهان قرار دارد/ از ظرفیت های علمی استفاده مناسب نشده است برخورد تریلی با پژو در حاجی اباد ۲ کشته برجای گذاشت مسکن مهر چالشی پیش روی قطب اقتصادکشور/ کام تلخ مهرنشینان بندرعباسی ازتدبیردستگاهها توسعه صنعت گردشگری دریایی نیازمند توجیه اقتصادی/ بی ثباتی درمدیریت مهمترین مشکل صنعت گردشگری دریایی است دولت توان تخصیص اعتبار به عمران و توسعه کشور ندارد/مسئولان استانی منتظر دریافت اعتبار از مرکز کشورنباشند قطب اقتصاد کشور فاقد بیمارستان تخصصی زنان/ پروژه بیمارستان جامع زنان هرمزگانی در کمای مطلق تعرفه های گمرکی بازبینی می شود/سهم درآمد بخش دریایی کشور۱۷ میلیارد دلار است