منتشر شده در تاریخ: جمعه ۲۲ خرداد ۱۳۹۴ - ۱۶:۰۱
شناسه خبر: 193072
گروه :خبر
13930821000793_PhotoA

سفیر ایران در آژانس بین‌المللی انرژی اتمی با بیان اینکه مذاکرات هسته‌ای دشمنانی دارد به خصوص رژیم صهیونیستی، گفت: به همین دلیل آنها از هر تلاشی که بتوانند، فرو گذار نیستند و برای ما موضوع جاسوسی غیر منتظره نیست و نبوده است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، رضا نجفی سفیر و نماینده ایران در آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در خصوص فعالیت سازمان‌های جاسوسی از محل مذاکرات هسته‌ای در برخی از کشورهای اروپایی گفت: مذاکرات هسته‌ای دشمنانی دارد به خصوص رژیم صهیونیستی که نمی‌خواهد این مذاکرات موفق شود.

وی در گفت‌وگو با خبرگزاری صدا و سیما در وین افزود: به همین خاطر آنها از هر تلاشی که بتوانند، فرو گذار نیستند و برای ما غیرمنتظره نیست و نبوده است.
نجفی با تاکید بر اینکه مذاکره کنندگان در طول مذاکرات همه اقدامات احتیاطی را اتخاذ کرده و می‌کنند، گفت: موضوع جاسوسی مطرح شده برای ما غیر منتظره نبود.

ایران اتهامات بی اساس را به رسمیت نمی‌شناسد

سفیر و نماینده ایران در آژانس بین‌المللی انرژی اتمی ادامه داد: جمهوری اسلامی ایران اتهامات بی اساس و واهی تحت عنوان «ابعاد احتمالی نظامی» که مطرح می‌شود را به رسمیت نمی‌شناسد.
نجفی پس از پایان موضوع ایران در نشست شورای حکام گفت: بارها در موارد مختلف اعلام کردیم که اسناد درباره این ادعاها جعلی است و در جلساتی که با آژانس داشتیم این موضوع را همواره اعلام کرده‌ایم.
وی افزود: همچنین در نشست روز پنجشنبه به مورد اخیری که در دادگاه‌های آمریکا به عنوان عملیات و برنامه ملی رخ داده است، اشاره کرده و اینکه آنجا صراحت دارد که سازمان‌های جاسوسی علیه برنامه هسته‌ای ایران سند سازی می‌کردند و این را به عنوان  شاهدی بر صحت صحبت‌های ایران مطرح کردیم.
نجفی گفت: ما اعلام کردیم که اگر آژانس در صحت اطلاعات خود اصرار دارد چرا از پیشنهاد ایران در مورد سایتی در منطقه مریوان استقبال نمی‌کند.
نماینده ایران در آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در این باره گفت: در گزارش آژانس آمده که در منطقه مریوان، ایران فعالیت‌های ممنوعه انجام داده و وقتی اعلام کردیم که ما حاضریم آژانس را به منطقه مریوان ببریم و به هر نقطه‌ای که می‌خواهد دسترسی مدیریت شده بدهیم، آژانس هیچ پاسخی نداد.
نجفی تصریح کرد: این نشان می‌دهد، اطلاعاتی که به آژانس داده شده، غلط است. ما یک بار دیگر این موضوع را در نشست مطرح کردیم.

 

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
نیروی انتظامی هرمزگان پیشرو در امر مبارزه با قاچاق کالا و مواد مخدر/ رشد چشمگیر کشفیات قاچاق در هرمزگان برجام چراغ سبزی به دشمنان نظام بود/ تکرار تجربه تلخ برجام بی بصیرتی است خواب آلودگی رانندگان مهمترین عامل تصادف در محور حاجی اباد- بندرعباس است توافق FATF پیش زمینه براندازی نهادهای انقلابی است/آمریکا با تعهدات ساختگی به دنبال تامین منافع می باشد/اقتدار نظامی مهم‌ترین عامل بازدارنده تعرض دشمنان است پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی