منتشر شده در تاریخ: یکشنبه ۱۵ آذر ۱۳۹۴ - ۱۱:۱۴
شناسه خبر: 250241
گروه :خبر
733

جزیره هنگام یکی از جزایری است که مردمان آنها به دلیل نبود اشتغال و موقعیت های شغلی مناسب به جزیره قشم سفر می کردند که جاذبه گردشگری طبیعی ناجی معیشتی مردم این جزیره شد .

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز به نقل از قشم آزاد ، اهمیت صنعت گردشگری به عنوان راهکاری برای کاهش فقر به خصوص در کشورهای در حال توسعه مورد توجه سیاستگذاران واقع شده است که حضور دلفین ها در جزیره هنگام نمونه ای از این صنعت است .

 

این روزها کمترگردشگری است که به جزیره زیبای قشم سفر کند و به دلفین های بازیگوش جزیره هنگام سری نزند ، دلفین هایی که با رقص خود مسافران را به جزیره می کشاند تا چرخه معیشت مردم جزیره به حرکت در بیاید .

 

مدیر عامل دفتر خدمات مسافرتی دلفهنگام در این گزارش به اشتغال های بوجود آمده در این جزیره می پردازد که این اشتغال فقط و فقط به خاطر وجود منابع خدادادی ( دلفین ها و سواحل بکرماسه ای ) است .

 

افشین عباس نژاد هنگامی ، مدیر عامل دفتر خدمات مسافرتی دلفهنگام از فعال بودن 240 فروند شناور تفریحی برای دیدن دلفین ها د راین جزیره خبر داد و گفت : تماشای حرکت دسته جمعی دلفین ها در اطراف آبهای جزیره یکی از مهمترین جاذبه های گردشگری هنگام محسوب می شود .

 

 

وی افزود : روزانه حدود 800 نفر گردشگربرای دیدن دلفین ها و جاذبه های طبیعی به جزیره هنگام سفر می کنند .

 

 

عباس نژاد ،بازارچه فروش صنایع دستی و غذاهای محلی ، ارائه خدمات نقش حنا به عنوان فرهنگ بومی ساکنان خلیج فارس ، قایق های گشت تفریحی از اشتغال های بوجود آمده با رونق گرفتن گردشگری عنواد کرد .

 

 

 

گفتنی است ” مردم جزیره هنگام تا قبل از شناساندن دلفین ها با مشکلات معیشتی روبرو بودند که با وجود رونق و شناساندن این نعمت حال و روز بهتری پیدا کرده اند که این نشان میدهد عدم فراگیری منابع گردشگری به گروه های مختلف جامعه و نبود برنامه مشخص در جهت توسعه گردشگری از مواردی است که پتانسیل های توسعه گردشگری جزیره ها را تهدید می کند.

 

 

جزیره هنگام از جزیره‌های ایران در خلیج فارس است که با آبادی‌های کوچک با وسعت حدود ۵۰ کیلومتر مربع در جنوب جزیرهٔ قشم واقع شده و این جزیره دارای ۶/۳۳ کیلومتر مربع مساحت است و در کرانه‌های جنوبی جزیره قشم واقع شده‌است .

 

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
آغاز رزمایش پدافند غیرعامل در شرق هرمزگان برگزاری رزمایش پدافند غیر عامل در میناب/ تصاویر برپایی موکب قمر بنی هاشم(ع) هرمزگان با ظرفیت ۳۰۰۰نفری درکربلا تدوین سیاست های کلی توسعه دریایی کشور/صنعت گردشگری در جزیره هرمز ساماندهی می شود ثبت تردد ۳۶میلیون خودرو در جاده های هرمزگان/متوسط نرخ جریان ترافیک در راه‌ها ۱۸۷ وسیله نقلیه است ایجاد رشته های دانشگاهی منطبق با نیاز مناطق آزاد/فعالیت مناطق آزاد اختصاصی شود افزایش مناطق آزاد باید با تامل بیشتری صورت گیرد/ صنعت گردشگری نیازمند یارانه دولتی است امحاء ۵ میلیارد کالای قاچاق در قشم + تصاویر تداوم برداشت آب از دشت میناب فاجعه انسانی به همراه دارد/ احیا دشت میناب نیاز جدی است دشمن بنیان خانواده و فرهنگ جامعه اسلامی را نشانه گرفته/مبارزه با مواد مخدر تکلیف شرعی دولت و ملت است