منتشر شده در تاریخ: چهارشنبه ۱۹ اسفند ۱۳۹۴ - ۱۷:۰۰
شناسه خبر: 292239
گروه :خبر
2223

رئیس اداره حفاظت و ایمنی دریانوردی اداره کل بنادر و دریانوردی هرمزگان ضمن تکذیب شایعاتی در فضای مجازی مبنی بر غرق شدن یک شناور مسافری در آب های این استان، از نجات جان 60سرنشین شناور مسافری آذرخش 908 در آبهای جزیره قشم خبر داد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز به نقل از ایلنا ؛  اسماعیل مکی زاده،رئیس اداره حفاظت و ایمنی دریانوردی اداره کل بنادر و دریانوردی هرمزگان گفت: شناور آذرخش 908 ساعت 15:25 سه شنبه 18 اسفندماه در فاصله یک مایلی بندر شهید ذاکری قشم به علت نقص فنی موتور از ادامه مسیر بازماند.

وی مسیر حرکت این شناور را از بندرشهید ذاکری به سمت بندر شهید حقانی اعلام کرد و افزود: مرکز جستجو و نجات دریایی بندرعباس پس از دریافت پیام اضطرار ، یک فروند شناور ناجی و یک فروند شناور مسافری همیار ناجی را به موقعیت سانحه اعزام کرد.

رئیس اداره حفاظت و ایمنی دریانوردی اداره کل بنادر و دریانوردی هرمزگان خاطرنشان کرد: پس از پایش مکان دقیق شناور سانحه دیده، تیم های امدادی به سمت موقعیت هدایت شدند.

مکی زاده با اشاره به اینکه عملیات جستجو و نجات در کمتر از 35 دقیقه با موفقیت به پایان رسید، افزود: شناور همیار ناجی پس از پهلوگیری کنار شناور مضطر و سوار نمودن تمامی سرنشینان آن، مسافرین را به بندر شهید حقانی منتقل کرد و شناور سانحه دیده آذرخش 908 نیز به حوضچه بندر شهید ذاکری منتقل شد.

به گفته این مقام مسئول، هر 60 سرنشین این شناور در صحت و سلامت کامل به بندرعباس رسیدند.

رئیس اداره حفاظت و ایمنی دریانوردی اداره کل بنادر و دریانوردی هرمزگان در پایان گفت: این شناور تا زمان رفع کامل نواقص فنی خارج از سرویس شده است.

 

 

انتهای پیام/م

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
نیروی انتظامی هرمزگان پیشرو در امر مبارزه با قاچاق کالا و مواد مخدر/ رشد چشمگیر کشفیات قاچاق در هرمزگان برجام چراغ سبزی به دشمنان نظام بود/ تکرار تجربه تلخ برجام بی بصیرتی است خواب آلودگی رانندگان مهمترین عامل تصادف در محور حاجی اباد- بندرعباس است توافق FATF پیش زمینه براندازی نهادهای انقلابی است/آمریکا با تعهدات ساختگی به دنبال تامین منافع می باشد/اقتدار نظامی مهم‌ترین عامل بازدارنده تعرض دشمنان است پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی