منتشر شده در تاریخ: دوشنبه ۱۰ اسفند ۱۳۹۴ - ۱۲:۱۷
شناسه خبر: 288209
گروه :خبر
photo_2016-02-29_11-57-41

آهوی تشنه و بیمار که در میان فنس های فرودگاه اسیر شده بود توسط پرسنل سوختگیری فرودگاه کیش نجات یافت.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز ؛ امید بیاتی مدیر ترمینال فرودگاه کیش در این ارتباط به خبرنگار کیش پرس ،گفت: ساعت 9 شب پرسنل سوختگیری اطلاع دادند که آهویی بیمار که از فرط تشنگی در حال تلف شدن بود و در میان فنس ها اسیر شده بود توسط پرسنل نجات داده شد.

 

وی اضافه کرد: بنده نیز پس از حضور در محل و مشاهده وضعیت آهو با معاون فرودگاه آقای محمدی تماس گرفتم و وی با رئیس محیط زیست خانم محمدی تماس گرفتند و در نهایت گشت محیط زیست این آهو را تحویل گرفت.
مریم محمدی رئیس محیط زیست جزیره کیش در این خصوص به خبرنگار ما گفت: ساعت 9 شب از فرودگاه کیش با محیط زیست تماس گرفته و خبر نجات آهویی بیمار و تشنه را از میان فنس ها دادند که به محض دریافت خبر گشت محیط زیست در محل حاضر و آهو را تحویل گرفته و برای مداوا به مرکز منتقل شد و توسط رئیس مرکز دامپزشکی کیش معاینه و مورد درمان قرار گرفت و هم اکنون آهوی مذکور در حال مداواست و در کانکس نگهداری می شود.
وی ادامه داد: چشم این آهو به شدت آسیب دیده است که علت آن می تواند نزاع با همجنس های خود باشد چون این اتفاق در این فصل و قبل از جفت گیری امری طبیعی است و در سال چند مورد از این آن دیده می شود.
محمدی با اشاره به اینکه این آهو دارای کهولت سن است و این موضع را می توان از شاخ های آهو برآورد کرد ،افزود: حال آهو هم اکنون خوب است و تحت مداوا قرار دارد.
رئیس محیط زیست کیش با بیان اینکه در جزیره کیش درحدود 650 آهو در جزیره کیش وجود دارد ، اظهار کرد: 180 راس از آهوان ذکر شده هم اکنون در پارک آهوان در محیط محصور نگهداری می شوند ،اظهار کرد: بخشی از فنس های فرودگاه توسط افراد پاره شده و آسیب دیده به خصوص بین پایگاه هوایی و فرودگاه که این نقاط محل تردد آهوان است و برای جمع آوری آهوان این منطقه باید ابتدا فنس های این نقاط ترمیم شود که در صحبت با فرودگاه قرار است تعمیرات صورت بگیرد که در حال حاضر مراحل پایانی را طی می کند.
وی بیان کرد: در رابطه با نحوه و زمان خارج کردن آهوان از داخل محوطه های مربوط به فرودگاه صحبت های لازم با افراد متخصص صورت گرفته و پس از تکمیل تعمیرات و بازسازی فنس ها این پروژه اجرا خواهد شد.
مریم محمدی با اشاره به اینکه درحدود 12 آبشخور در نقاط مختلف جزیره کیش برای آهوان جزیره فراهم شده است ، خاطر نشان کرد: پر کردن آبشخور ها توسط یکی از پیمانکاران بومی جزیره کیش انجام می شود و هر روز آبشخورها پر شده و برای آهوها علوفه در محل آبشخور قرار داده می شود و هفته ای یک بار نیز آبشخورها شسته و تمیز می شود و همچنین فعالیت های این پیمانکار توسط محیط زیست نظارت می شود.

photo_2016-02-29_11-58-12

photo_2016-02-29_11-58-19

انتهای پیام/ی

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
نیروی انتظامی هرمزگان پیشرو در امر مبارزه با قاچاق کالا و مواد مخدر/ رشد چشمگیر کشفیات قاچاق در هرمزگان برجام چراغ سبزی به دشمنان نظام بود/ تکرار تجربه تلخ برجام بی بصیرتی است خواب آلودگی رانندگان مهمترین عامل تصادف در محور حاجی اباد- بندرعباس است توافق FATF پیش زمینه براندازی نهادهای انقلابی است/آمریکا با تعهدات ساختگی به دنبال تامین منافع می باشد/اقتدار نظامی مهم‌ترین عامل بازدارنده تعرض دشمنان است پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی